Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03243411100
03243416229
Adres Afet Evler Mah. 31112 Sok. No 1 Yenişehir/MERSİN
MEB logo Mersin / Yenişehir
Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi

http://msbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 331.3863
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Mersin ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 331.3863 -
2017 Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 423.1391 25.5500
2016 Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
405.1822 19.1400

2015-2016 eğitim öğretim yılında Toplam 19 şubeyle eğitim-öğretime devam eden okulumuzda toplam 471 öğrencimiz bulunmaktadır. Okulumuz yatılı bir okul türüdür. 256 öğrencimiz parasız yatılı olarak okulumuz pansiyonunda kalmaktadır. Okulumuzda 1 müdür,1 müdür başyardımcısı,2 müdür yardımcısı, 36 kadrolu öğretmen,1 hizmetli görev yapmaktadır.

Vizyon Eğitim yönetiminin bilimsel gerekliliklerine uyan, Sürekli kendini sorgulayan ve geliştiren, Kurum içi dinamiklerini en etkin şekilde harekete geçiren, Bilişim çağının standartlarını yakalamış, Toplumun sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını tespit edebilen, Bu ihtiyaçlara çözüm bulma irade ve yeterliliğini kazanmış, Geleceği şekillendirebilecek donanıma sahip öğrenciler yetiştiren, Yerellikten evrenselliğe ulaşmayı hedef edinen, Önümüzdeki yıllarda en çok tercih edilen, ÇAĞDAŞ BİR EĞİTİM KURUMU haline gelmek.

Misyon Atatürk ve Türk büyüklerini seven, Türk tarihi ve vatandaşlığı ile gurur duyan, Türk milletinin geleceği için düşünen, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Geleceğini geçmişinden aldığı ruhla inşa edebilen, Evrensel düşünebilen, Kendisiyle, çevresiyle ve doğayla barışık, Kültürel gelişime önem veren, Üreten, sorgulayan, sorumluluk alabilen, Ahlâken, ruhen ve bedenen olgunlaşmış bireyler yetiştirmektir.
 • Öğretmen :41
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :488
 • Derslik :20
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Hazırlık Sınıfı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:15
 • Pansiyon Bilgileri Kız ve Erkek Pansiyon mevcuttur.2015-2016 eğitim öğretim yılında 256 öğrencimiz okulumuz pansiyonda kalmaktadır.
 • Ulaşım Şehir içi minibüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır.
 • Servis Bilgisi Öğrenci servisimiz mevcuttur.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 3 Km
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2014 yılında sınava giren 30 öğrenciden 24ü , 2015 yılında ise 73 öğrenciden 52 tanesi lisans programına yerleşmiştir.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi Okulumuzun yerleştirme yüzdesi 2014 yılı için %80,2015 yılı için %71 olmuştur.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03243411100
Okulun Faxı: 03243416229
Okulun Adresi: Afet Evler Mah. 31112 Sok. No 1 Yenişehir/MERSİN

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Mersin Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Mersin, Yenişehir Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+