Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
3246222692
3246222692
Adres 82 Evler Mah. TARSUS
MEB logo Mersin / Tarsus
Sesim Sarpkaya Fen Lisesi

http://tssfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 397.5656
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Mersin ili Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sesim Sarpkaya Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Sesim Sarpkaya Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sesim Sarpkaya Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Taban Puanı 397.5656 -
2017 Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Taban Puanı 488.4677 2.5600
2016 Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Taban Puanı
482.2463 2.0000

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi 26 Eylül 2007 de elim bir trafik kazasında kaybettikleri kızları Sesim SARPKAYA anısına ailesi Sema ve Bülent SARPKAYA çifti tarafından yaptırılmıştır.

Hayırsever Özkaya Gıda Sanayi Limited Şirketi adına Bülent SARPKAYA ile imzalanan 19/04/011 tarihli protokole göre okulumuzun açılması Milli Eğitim Bakanlığına teklif edilmiştir.

VİZYON Sevgi ve bilginin ışığında,eğitim ve teknolojik çalışmalarda Türkiyenin dünyaya açılan penceresi,diğer eğitim kurumları içinde model olmaktır.

MİSYON Fen ve matematik alanlarında başarılı,araştırmacı,planlı ve koordineli çalışan, verimlilik ilkesini özümseyen,insan ilişkilerinde olumlu davranışlar gösteren;sosyal becerileri yüksek,girişimci ruha sahip,kültürel ve ahlaki değerlerine saygılı ve bağlıileriyi görebilen ,geleceğe ümitle bakabilen;Atatürk ilke ve devrimlerina bağlı,milli kültür ve ahlaka sahip, vatanı ve milleti için her türlü fedakarlığı göstermeye hazır,sorumluluklarının bilincinde,ülkesini hep bir adım ileriye götürmek için bir gayret içerisinde bulunan bireyler yetiştirmektir.

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi
 • Öğretmen :36
 • Öğrenci :531
 • Derslik :18
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
BAŞARILAR 2015 öğrenci seçme yerleştirme sonuçlarında Sesim Sarpkaya Fen Lisesi olarak onurlu ve gururluyuz.Öğrencilerimiz YGS ve LYS´de üstün bir özveri ve çaba göstererek büyük bir başarının altına imza attılar. 34 Kişi olarak İlk mezunlarını veren okulumuz İlk yılında bu büyük başarıyı elde etmiştir.Başta Öğrencilerimizi , desteklerini hiç bir zaman eksik etmeyen kıymetli velilerimizi ve bu işin mimarları olan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.Öğrencilerimize üniversite ve bölümlerinde başarılar diliyoruz. 2016 ösys bireysel başarıda Türkiye 86.sı ve Mersin Birinciliği, Genel başarıda ise gurur ve onur tablomuz olan tüm öğrencilerimizi kutlar bu zorlu yolda destekçileri olan ailelerine ,Okulumuzun güzide öğretmenlerine ve okul idaremize teşekkürlerimizi sunarız. Sesim Sarpkaya Fen Lisesi

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sesim Sarpkaya Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin başarılarını, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 3246222692
Okulun Faxı: 3246222692
Okulun Adresi: 82 Evler Mah. TARSUS

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Mersin Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sesim Sarpkaya Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi taban puanı 2019 , Sesim Sarpkaya Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi yorumları, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi nerede?, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi üniversite başarısı, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi formaları, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi adresi, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi başarıları, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Mersin, Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi

google+ google+ google+