Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi

Muğla / Milas

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi
 • Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Muğla
İlçesi Milas
OBP Puanı (*) 92.7700
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Muğla ili Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.7700". Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi, Milas Menteşe Anadolu Lisesi adıyla 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında öğretime başlamıştır. 2012 - 2013 Öğretim yılı 1. dönem sonuna kadar Milas Gürel Lök Sağlık Meslek Lisesi'ne ait binada eğitim öğretime devam edilmiştir. Bina ihtiyacımızın karşılanması amacıyla, okulumuzun yeni binası hayırsever Dr. Mete Ersoy tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuzun vizyonu, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, kendine güvenen, katılımcı, çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmektir.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şevketiye Mah. Kemerler Sok. No 4 Milas/MUĞLA

Tel: 02525137402

Fax: 02525130031

web: https://menteseanadolulisesi.meb.k12.tr

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bilgi]

Okul ile ilgili bilgi istiyorum lütfen

2021-07-26 15:35
 
0
 
0
[Önemli]

Ben okula onuncu sınıf olarak nakil alacağım. Önceki okulum obp 90 ve üzeri olan öğrencileri alıyordu. Burda da öyle bir şey var mi? Okul kıyafetleri nasıl? Okul pantolonu zorunluluğu var mı siyah pantolon giyebiliyor muyuz?

2020-07-27 20:27
 
0
 
0
[108]

Keşke elimde olsada geri gelebilsem babamın mesleği dolayısıyla mecburen ayrılmak zorunda kaldım ama sadece bi okul değil kocaman bi aile herşeyiyle en güzel en özel okullara yaş cıkarabilicek bi okul hem eğitimi em gelişmesiyle Btün arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum :(

2018-07-18 01:38
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://menteseanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız