Milas Anadolu lisesi

Muğla / Milas

Milas Anadolu lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 95.9692
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Milas Anadolu lisesi Muğla ili Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Milas Anadolu lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Milas Anadolu lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.9692".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
95.9692
2021
95.4831
2020
94.9363
Milas Anadolu lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Milas Anadolu lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Milas Anadolu lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Milas Anadolu lisesi 1992 yılı Eylül ayında Fatih İlköğretim Okulu bünyesinde iki sınıflık 72 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı. Bir yıl sonra hazırlık sınıfı kontenjanı 108 öğrenciye- üç sınıfa- çıkartıldı.2002-2003 öğretim yılıyla beraber hazırlık sınıfı kontenjanı 120 öğrenciyle dört sınıfa çıkartıldı.

1994-1995 öğretim yılından itibaren şu anda hizmet verdiği binaya taşındı. Daha sonra ek bina ilavesiyle derslik sayımız bugünkü düzeye çıkartıldı. Gerekli olan tüm birimler oluşturuldu.2005-2006 öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığınca Hazırlık sınıfları kaldırılmıştır; liselerin dört yıla çıkartılması ile okulumuzda gerekli düzenlemeler yapılarak öğrencilerin en iyi şekilde eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri sağlanmıştır.

2020-2021 Öğretim yılında okulumuz 606 öğrenci, 3 idari personel, 40 öğretmen ve 3 yardımcı personelle eğitime devam etmektedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Milas Anadolu lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Milas Anadolu lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Milas Anadolu lisesi
Milas Anadolu lisesi
 • Muğla
  İl
 • Milas
  İlçe
Milas Anadolu lisesi
Milas Anadolu lisesi
 • Muğla
  İl
 • Milas
  İlçe
Milas Anadolu lisesi
Milas Anadolu lisesi
 • Muğla
  İl
 • Milas
  İlçe

Adres: Hayıtlı Mah. Halilbey Bul.No1 48200 Milas / Muğla

Tel: 02525128412

Fax:

web: https://milasanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Milas Anadolu lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Tanjiro]

9.cu sınıflar kaç kişilik

2022-07-06 13:51
 
0
 
0
[Ceylin ]

Bu sene okulu tercih etmeyi düşünüyorum. Okulda okuyan kişiler gelinir mi sizce ?

2022-06-17 17:02
 
0
 
0
[Tanjiro]

Bu okul hakkında bilgi verecek biri varmı?Bu okula gelmek istiyorum.Egitimi hakkında bilgi verir misiniz?

2022-03-11 16:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Naip Hüseyin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Bayır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Köyceğiz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Halil İbrahim İper-Adnan İper Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Milas Anadolu lisesi kaç puan 2023 95.9692
Milas Anadolu lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Milas Anadolu lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Milas Anadolu lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Milas Anadolu lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Milas Anadolu lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Milas Anadolu lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Milas Anadolu lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://milasanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Milas Anadolu lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Milas Anadolu lisesi yorumları okuyabilir, Milas Anadolu lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Milas Anadolu lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız