Milas Anadolu lisesi

Muğla / Milas

Milas Anadolu lisesi
 • Milas Anadolu lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Muğla
İlçesi Milas
Başarı Puanı (OBP) 94.9363
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Milas Anadolu lisesi Muğla ili Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Milas Anadolu lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Milas Anadolu lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Milas Anadolu lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1992 yılı Eylül ayında Fatih İlköğretim Okulu bünyesinde iki sınıflık 72 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı. Bir yıl sonra hazırlık sınıfı kontenjanı 108 öğrenciye- üç sınıfa- çıkartıldı.2002-2003 öğretim yılıyla beraber hazırlık sınıfı kontenjanı 120 öğrenciyle dört sınıfa çıkartıldı. başarı

1994-1995 öğretim yılından itibaren şu anda hizmet verdiği binaya taşındı.Daha sonra ek bina ilavesiyle derslik sayımız bugünkü düzeye çıkartıldı.Gerekli olan tüm birimler oluşturuldu.2005-2006 öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığınca Hazırlık sınıfları kaldırılmıştır; liselerin dört yıla çıkartılması ile okulumuzda gerekli düzenlemeler yapılarak öğrencilerin en iyi şekilde eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri sağlanmıştır.

2016-2017 Öğretim yılında okulumuz 422 öğrenci, 2 idari personel, 37 öğretmen,1 Memur ve 3 yardımcı personelle eğitime devam etmektedir.

VİZYON Yetiştirdiği öğrencileri yüksek öğretime ve hayata hazırlayan lider bir eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak için her zaman "BİR ADIM ÖNCE, BİR ADIM ÖNDE' olmaktır.

MİSYON Bizler, bilimin aydınlığında, gücünü bilgiden alan, kendine güvenli, farklı görüşlere saygılı, öğrenmeyi öğrenmiş, yüzü geleceğe dönük; vatanını, milletini ve bayrağını seven bireyler yetiştirmek için varız.
başarı

BAŞARILAR 0kulumuz tiyatro topluluğunun, öğretmenlerimiz Behçet ÖZCAN ve Neşat URAL yönetiminde hazırladıkları ve Nebi Uslu tiyatro şenlikleri kapsamında sergilenen "Kültür Bizi Çağırıyor" adlı oyun Jüri Özel Ödülünü ve oyunculardan Ayten SARALI en iyi yardımcı bayan oyuncu ödülünü aldı. Aybala Ceylin GÜRPINAR, Sümeyye DEVECİ, Saadet İBİCEK, Ali Kaan KÖRPEZLİOĞLU ve Yaren ÖZDEMİR´ den oluşan münazara takımımız, Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesiyle yaptığı yarışmayı 328 puana karşılık 350 puan alarak kazandı. Arkadaşlarımızı ve görev alan öğretmenlerimizi alışkanlık haline gelen bu başarıdan dolayı kutlarız.

 • Öğretmen Sayısı : 37
 • Öğrenci Sayısı : 420
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:30-16:45
 • Derslik Sayısı : 21
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1

Milas Anadolu lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Milas Anadolu lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hayıtlı Mah. Halilbey Bul.No1 48200 Milas / Muğla

Tel: 02525128412

Fax: 02525126373

web: http://milasanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Milas Anadolu lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Milas Anadolu lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://milasanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Milas Anadolu lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Milas Anadolu lisesi yorumları okuyabilir, Milas Anadolu lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Milas Anadolu lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız