Muğla Gazi Anadolu Lisesi

Muğla / MENTEŞE

Muğla Gazi Anadolu Lisesi
 • Muğla Gazi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Muğla
İlçesi MENTEŞE
Başarı Puanı (OBP) 94.3404
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Muğla ili MENTEŞE İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Muğla Gazi Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Muğla Gazi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Muğla Gazi Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Muğla Gazi Anadolu Lisesi 2005-2006 öğretim yılında 6 şube 180 öğrenci ile 2.Mahmut(1808-1839)döneminde yaptırılmış tarihi binada eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuzun bulunduğu yerde 2.Mahmut(1808-1839)döneminde eşkıya tasallutu için yapılmış bir kışla varken 1916 yılında Muğla Mutasarrıfı olan Müştak Lütfi Bey 10.000 altına binayı bugünkü haline getirmiş ve aynı yıl içinde Muğla İdadi Mektebi olarak öğrenime açılmıştır.

Turgut Reis Lisesi,Ticaret Lisesi,Halk ve Çocuk Kütüphanesi,Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,Kız Meslek Lisesi gibi birçok kurum için kullanılmış olan bina,2008-2009 öğretim yılı sonuna kadar Muğla Gazi Anadolu Lisesine ve Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesine hizmet vermiştir.

2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren şu an içinde bulunduğumuz eski Fen lisesi binasına taşındı.Büyük onarından geçen bina İşletme Fakültesi ve Fen Lisesine Pembe Köşk adıyla 2007-2008 sonuna kadar hizmet verdi. Böylelikle okulumuz Kız Meslek Lisesi İle aynı bina ve bahçeyi sıkıntısından beş yılın sonunda kurtulmuş oldu.İl Özel İdaresine ait bu bina yanına yeni yapılan 300 kapasiteli(150 kız-150 erkek)öğrenci pansiyonu ile birlikte hizmete devam etmektedir.Okulumuz 2009-2010'dan itibaren yatılı okul statüsüne kavuşmuştur.

Vizyon Türk Milli Eğitiminin Amaçları ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek , sürekli değişimi ve yenileşmeyi yaşayacak ve çevresini de bu konularda etkileyecek bir okul toplumu oluşturmaktır.

Misyon Kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın eğitimle mümkün olacağı anlayışından hareketle, okulumuzu gelen öğrencilerimizin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek; Bütün kapasitelerini kullanmalarına fırsat tanıyarak, yüksek öğretim kurumlarına yönlendirmek; Öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır.
 • Öğretmen :35
 • Öğrenci :517
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Normal(Tekli)
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:20 - 15:30

A. PANSİYONUN ÖĞRENCİ KAPASİTESİ

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Pansiyonu 2009-2010 Eğitim - Öğretim Yılında halen kullanmakta olduğumuz binanın yanına İl Özel İdaresi tarafından yapılan binada hizmete açılmıştır. Pansiyon binasının hizmete açılmasıyla birlikte okulumuz "Yatılı Okul" statüsüne kavuşmuştur.

Pansiyon kapasitesi 300 kişilik olup 150 Erkek, 150 Kız öğrenci olacak şekilde planlanmıştır. Bunun 45 Kız,45 Erkek öğrenci toplam 90 kişilik bölümü yapılan protokol gereği İl Özel İdaresi kontenjanı olarak düzenlenmiştir. Mart 2014 de Muğla ili Büyükşehir Belediye statüsüne geçtiğinden ilgili kontenjan Milli Eğitim bakanlığına devredilmiştir. Gazi Anadolu Lisesi Pansiyonunda halen toplam 266 öğrenci barınmaktadır.

B. ÖĞRENCİLERİN YATILILIK DURUMLARI Pansiyonumuzda 110 kız, 70 erkek toplam 180 parasız yatılı öğrenci bulunmaktadır. Paralı öğrenci olarak 46 Kız,40 Erkek toplam 86 öğrenci mevcuttur, toplamda 156 kız,110 erkek 266 öğrenciye hizmet verilmektedir.

C. PANSİYON BİNASININ YAPISI Pansiyon Kız ve Erkek olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Her iki bölümde 3 kat bulunmaktadır. Pansiyonda her iki bölümde toplam 74 oda bulunmakta olup,37 Kız,37 Erkek kısmında olacak şekilde düzenlenmiştir. Odalar 4 kişilik olarak düzenlenmiştir. Ayrıca odalarda 2 ranza yatak, her öğrenci için giysi dolabı, kitaplık, ders çalışma masası bulunmaktadır. Koridorlarda her öğrencinin kendine ait ayakkabı dolabı mevcuttur.

Ayrıca her iki bölümde valiz odaları yer almaktadır. Pansiyon ev ortamı şeklinde düzenlenmeye çalışılmaktadır. Kız ve erkek taraflarında 2 adet televizyon izleme salonu, her katta dinlenme bölümleri, son sınıfların olduğu katlarda ders çalışma ortamları mevcuttur. Pansiyonun giriş katlarında ziyaretçi kabul salonları yer almaktadır. Her katta ortak kullanıma açık 2 adet tuvalet ve 5 adet duş, 5 adet lavabo bulunmaktadır. Isınma işlemleri kaloriferli olup yakıt olarak kömür kullanılmaktadır. Pansiyonda hizmetler hizmet alımından çalıştırılan 8 personel aracılığıyla yapılmaktadır. Hizmet alımı aşçı, aşçı yardımcısı, bulaşıkçı, kaloriferci, temizlik hizmetleri, büro çalışanı olarak dağıtılmıştır.

D. PANSİYONUN ISINMA DURUMU Pansiyonumuzda 24 saat sıcak su verilmektedir. Herhangi bir aksaklık durumunda elektrikli şofbenlerle sıcak su verilerek banyo ihtiyacı karşılanmaktadır.

E.PANSİYON YEMEKHANESİ VE YEMEK İLE İLGİLİ KONULAR Pansiyonda öğrencilere 3 öğün yemek hizmeti verilmektedir. Yemek işlemleri bina içindeki mutfakta günlük olarak hazırlanmaktadır. Sabahları açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde kalori miktarları düşünülerek yemek çıkarılmaktadır. Hafta içi öğlen yemeklerinde okuldan gündüzlü öğrencilerde ücret karşılığı yemek hizmetinden yararlanmaktadır.

F. PANSİYONLA İLGİLİ YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR Okulumuz pansiyonunun etüt salonunun olmaması nedeniyle pansiyon binasında etütler yapılmaktadır. Etüt salonunun bulunması halinde öğrencilerimiz için daha iyi çalışma ortamları oluşacağı düşünülmektedir. Ayrıca okulumuz bünyesinde kapalı bir spor salonunun olmayışı öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmede olumsuzluklara neden olmaktadır. Bahçemize yapılacak olan spor salonu ile öğrencilere daha iyi hizmetin sunulacağı düşünülmektedir.

2014 Yılı Üniversite Başarısı
 • Diş Hekimliği : 1
 • Mühendislik :15
 • Hukuk Fakültesi : 3
 • Öğretmenlik : 8
 • Rehberlik ve P.D. : 2
 • Diğerleri :37

Muğla Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Muğla Gazi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Muslihittin Mah. Aydın Yolu Bulvarı No 1 Merkez/MUĞLA

Tel: 0252 2149858

Fax: 0252 2143730

web: http://muglagal.meb.k12.tr

Muğla Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Muğla Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Muğla Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://muglagal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Muğla Gazi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Muğla Gazi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Muğla Gazi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Muğla Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız