Köyceğiz Anadolu Lisesi

Muğla / Köyçeğiz

Köyceğiz Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.6653
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Köyceğiz Anadolu Lisesi Muğla ili Köyçeğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Köyceğiz Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Köyceğiz Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.6653".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
88.6653
2021
91.1089
2020
90.1253
Köyceğiz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Köyceğiz Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Köyceğiz Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzun donanımı için yeni malzemeler temin edilmesi ve eski binalardan getirilen malzemeler ile Köyceğiz Anadolu Lisesi 2007-2008 öğretim yılında Yeni ve Modern binasında eğitime başlamıştır.

VİZYON Türkçeyi en güzel kullanan öğrenciler yetiştirmeyi, Bütün, personel ve öğrencilerimizin bilgisayar kullanarak dünya bilgi birikiminden faydalanmalarını sağlamak, Okulumuzun her ferdinin kendine güvenen, asgari düzeyde liderlik vasıflarına haiz üretken ve yönlendirici olmasını, Saygın, değişime açık, katılımcı, demokrat, güven duyulan, hoşgörülü, başarılı bir eğitim öğretim ortamının oluşmasını, Her öğrencinin istediği bir yükseköğretim programını kazandığını görmek, Proje çalışmaları ile ülkemiz bilgi birikimine katkıda bulunmak, Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle çevreye örnek olan, ruhen ve bedenen gelişmiş öğrenciler yetiştirmek, Doğa bilinci oluşmuş çevreci öğrenciler yetiştirmek, Atatürkçü, laik, cumhuriyete bağlı, vatanını seven öğrenciler yetiştirmek, istiyoruz.

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %73,97
 • 2014-2015 %84,20
MİSYON Biz ATATÜRK İlke ve İnkılâplarına bağlı, vatansever ve milliyetçi, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, çağın teknolojik bilgileri ile donatılmış, gelişim ve değişimine açık, üretken, akılcı, yabancı dil bilen ve bilgiye ulaşabilen öğrenciler yetiştiren, üniversiteye öğrenci hazırlayan saygın, demokrat, güven duyulan, hoşgörülü ve başarılı bir eğitim öğretim ortamı olan, sportif faaliyetleri, laboratuarları, bilgisayar teknolojisinden yararlanma imkânları olan Köyceğiz Anadolu Lisesiyiz.
 • Öğretmen Sayısı : 31
 • Öğrenci Sayısı : 326
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8.15 - 15.30
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. 2015 yerleştirme sonuçlarına göre 103 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Başarı oranımız % 80 in üzerinde gerçekleşti.

Köyceğiz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Köyceğiz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ahmet Taner Kışlalı Cd. Yeni Mh. 48800 Köyceğiz Muğla

Tel: 0252 262 1028

Fax: 0252 262 1029

web: http://koycegizanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Köyceğiz Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[WHAT48]

İnşallah buraya gidebilirim.

2022-06-08 19:47
 
0
 
0
[hil ]

burda okuyacağım çok güzell

2021-07-25 10:23
 
0
 
0
[olur olur yeriz yeriz]

istanbul galatasarayda okuyorum 12. sınıfım ve anadoluyu düşünüyorum

2021-06-02 09:05
 
0
 
0
[Gizemli Avcı]

Emin değilim ama güzel sonuçlar çıktığı söyleniyor bu liseden.

2020-01-08 01:04
 
0
 
0
Reklam
[Ümran ]

Acaba bu lisede gidilipte beyin cerrahı olabilirmiym

2017-12-26 19:54
 
0
 
0
[SEMANUR]

okulunuz çok güzel inşallah o okulu kazanırım

2017-08-29 21:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Fethiye Üzümlü Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Halil İbrahim İper-Adnan İper Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yatağan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Köyceğiz Anadolu Lisesi kaç puan 2023 88.6653
Köyceğiz Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Köyceğiz Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Köyceğiz Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Köyceğiz Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Köyceğiz Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Köyceğiz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Köyceğiz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://koycegizanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Köyceğiz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Köyceğiz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Köyceğiz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Köyceğiz Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız