Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi

Muğla / Fethiye

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 8
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 97.7078
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Muğla ili Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.7078".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
97.7078
2021
96.6106
2020
96.2972
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzun adı 1994 tarihinde Fethiye Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

1998 yılında okulumuza 300 öğrenci kapasiteli yemekhane kazandırılmıştır. 2004 yılında da yemekhanenin üzerine konferans salonunun kazandırılma çabası , ek bina yapımına neden olmuş , ana binaya bitişik inşa edilen Ek Bina ile 286 öğrenci kapasiteli konferans salonu ve 5 derslik okulumuza kazandırılmıştır.

Toplam 23 derslik ile eğitim öğretime devam ettiğimiz okulumuzda , öğrencilerimizin aktif olarak kullandığı bilişim teknolojileri sınıfı ve kütüphane , 1 fizik laboratuarı , 1 kimya laboratuarı , 1 biyoloji laboratuarı , 1 müzik sınıfı , 1 resim sınıfı , 158 öğrenci kapasiteli sınav salonu , 2 idareci odası , 1 öğretmenler odası , 2 rehber öğretmen odası, 1 hizmetli odası , 1 memur odası , 1 arşiv , 2 depo , 1 mescit , 1 satranç odası ve 1 kantin mevcuttur.

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
 • Muğla
  İl
 • Fethiye
  İlçe
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
 • Muğla
  İl
 • Fethiye
  İlçe
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
 • Muğla
  İl
 • Fethiye
  İlçe

Adres: Karaçulha Mahallesi Mustafa Kiremitli Caddesi No 195 Fethiye/MUĞLA

Tel: 252 646 71 71

Fax: 252 646 82 42

web: https://fmeal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Duyuru]

Okulumuzda yapılmakta olan güçlendirme çalışmalarından dolayı Karaçulha Şehit Süleyman Yasir Ağır Çok Programlı Anadolu Lisesinde hizmet vermekteyiz. Öğrencilerimize ve değerli velilerimize duyurulur.

2021-08-16 21:24
 
0
 
0
[Ayşee]

Ortalamam 97 falı çok istiyorum fakat tutmaz ise mehmet Erdoğana gideceğim bu yılki kadro hakkında birçok söylenti var değiştirilmiş mi öyle bir şey. evim okula uzak yakınına aldırırsak fal kesin tutmaz ama me tutar aldırmassam me yi riske atıp falın şansını artıracağım. Ne yapmalıyım?

2021-07-02 16:51
 
0
 
0
[Ayşee]

Ortalamam 97 falı çok istiyorum fakat tutmaz ise mehmet Erdoğana gideceğim bu yılki kadro hakkında birçok söylenti var değiştirilmiş mi öyle bir şey. evim okula uzak yakınına aldırırsak fal kesin tutmaz ama me tutar aldırmassam me yi riske atıp falın şansını artıracağım. Ne yapmalıyım?

2021-07-02 16:51
 
0
 
0
[Zeliha]

Benim 3 sene ortalamam95,2000

2021-07-01 13:05
 
0
 
0
Reklam
[çok saçma]

Arkadaşlar özel okuldan notları şişirilmiş öğrencilerin gittiği bir okul. Kalitesiz oldu bu yüzden.

2020-12-15 11:20
 
0
 
0
[Göktuğ Kılınç]

Bu liseye puanı 94 olup,devamsızlığı toplam 3 olsa ve okula uzaklığı 5 km olsa tuttura bilir miyiz

2020-09-05 14:49
 
0
 
0
[Harambe]

Her sabah sıraya geçirmeseler ve daha çok yemekhane seçeneği olsa 5/5 alırdı, lakin kadrosu yine yine de Fethiye´deki en iyi kadrolardan biri.

2017-10-12 18:26
 
0
 
0
[gnysl]

2016 yüzdelik dilim % 13 olacaktır.Meb yüzdelik dilimi yanlış ayınlamıştır.düzeltilecektir.

2017-07-03 10:49
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Yatağan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Yunus Emre Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Bayır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Fethiye Üzümlü Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi kaç puan 2023 97.7078
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( https://fmeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız