Fethiye Fatih Anadolu Lisesi

Muğla / Fethiye
Fethiye Fatih Anadolu Lisesi
 • Fethiye Fatih Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 93.2350
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Muğla ili Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fethiye Fatih Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Fethiye Fatih Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Fethiye Fatih Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye Lisesi 1966 yılında açıldığından beri tarihinde birçok başarılara imza atmıştır. Halk oyunları ekibimiz 1994 yılında Halk Oyunları Yarışmalarında il birinciliği, bölge birinciliği, Türkiye birinciliği, dünya birinciliği kazanmıştır. Sportif karşılaşmalardan futbol, basketbol, voleybol, atletizm gibi dallarda ilçe, il ve bölge birincilikleri bulunmaktadır. Kürek sporunda ülkemizi yurt dışında temsil eden öğrencilerimiz yetişmiştir. Üniversite sınavlarında 2005 yılında dil alanında genel liseler bazında Türkiye birinciliği bulunmaktadır. Bunun yanında her yıl yüzlerce öğrenciyi iyi yerlere yerleştirmek için Fen Bilimleri, Türkçe-Matematik ve Sosyal Bilimler alanlarında başarılı sonuçlar alınmıştır.

2009-2010 öğretim yılı başında ilçemizdeki bir diğer genel lise olan İbrahim Gül Lisesi?nin kapatılması ile tüm öğrencileri ve demirbaşları okulumuza devredilmiştir.

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülerek Fethiye Fatih Anadolu Lisesi adını almıştır.

VİZYON : FETHİYE FATİH ANADOLU LİSESİ OLARAK VİZYONUMUZ Fethiye Fatih Anadolu Lisesini eğitim, öğretim ve insan yetiştirme alanında çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmaktır.

MİSYON : FETHİYE FATİH ANADOLU LİSESİ OLARAK MİSYONUMUZ Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, kendisi ve çevresiyle barışık, tarihi, edebi ve kültürel değerlerinin farkında çağdaş uygarlığa ulaşmak için aklın ve bilimin rehberliğini benimsemiş, dürüst, çalışkan ve çağdaş kişiler yetiştirmektir.
 • Öğretmen : 65
 • Öğrenci : 805
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli :
 • Ulaşım : Toplu Taşıma Araçları

Adres: Çatalarık Mahallesi, Kampüs Alanı

Tel: (252) 614 11 83

Fax: 252 614 21 01

web: http://ffal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 8
Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Fethiye Anadolu Lisesi

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Milas Anadolu Lisesi

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Ortaca Anadolu Lisesi

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Muğla Gazi Anadolu Lisesi

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fethiye Fatih Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Fethiye Fatih Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Fethiye Fatih Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fethiye Fatih Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fethiye Fatih Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fethiye Fatih Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fethiye Fatih Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız