Fethiye Anadolu Lisesi

Muğla / Fethiye

Fethiye Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 9
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 98.9365
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fethiye Anadolu Lisesi Muğla ili Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fethiye Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fethiye Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "98.9365".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
98.9365
2021
97.8191
2020
97.6900
Fethiye Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Fethiye Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Fethiye Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Fethiye Anadolu Lisesi 2005 yılında Fethiye Lisesi´nin ek binasında Eğitim ve Öğretime başlamıştır. 2006 yılında eskiden Tekel binası olarak kullanılan bina okulumuz için tahsis edilmiş, okulumuz yöneticilerinin yoğun çabası sonucu eski ve fiziki bakımdan pek okula uygun olmayan bu bina tadilat yapılarak eğitim ve öğretime hazır hale getirilmiş, okulumuz bu binaya taşınmıştır. Beş yıldan beri yapılan çalışmalar sonucunda okulumuz fiziki yapı itibariyle imkanlar ölçüsünde en iyi seviyeye çıkarılmıştır. Artık okulumuz derslikleriyle, laboratuvarlarıyla, spor salonuyla, kantiniyle, yemekhanesiyle, teknolojik alt yapısıyla ve bahçesiyle eğitim ve öğretim için oldukça elverişli bir ortama sahiptir.

Okulumuz öğrenci başarı ve dereceleri, kaliteli öğretmen kadrosu, teknolojik alt yapı, Fethiye şehir merkezinde olması ve diğer eğitim kurumlarına yakınlığı gibi hususlardan dolayı her geçen yıl daha çok yüksek puanlı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Okulunuz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

CEVAP: Okulumuz 2005 yılında açılmış, 2006 yılından beri de bu binada eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuz, 2009 yılında vermiş olduğu ilk mezunlarına, 2021 yılında 13.Dönem Mezunlarını da eklemiştir. 2020 yılı itibariyle de toplam 1609 öğrenci okulumuzdan mezun olmuştur.

Okulumuz üç yönetici, otuz altı öğretmen, iki rehber öğretmen, üç yardımcı personel, bir memur ve yaklaşık 591 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

2- Okulunuzun fiziki imkanları nelerdir ?

CEVAP: Okulumuzda 22 derslik, 3 yönetici odası, 2 rehber öğretmen odası, 2 öğretmenler odası, memur odası, kütüphane, fizik ve kimya-biyoloji laboratuarları, Kapalı Spor Salonu, 100 öğrenci kapasiteli konferans salonu, 200 öğrenci kapasiteli Çok amaçlı salon, Yemekhane-Mutfak, kantin ve 2 ibadet yeri bulunmaktadır.

3- Okulunuza Ulaşım Nasıldır?

CEVAP: Okulumuz Fethiye şehir merkezinde, Fethiye Şehir Stadı´nın ve Salı Pazarı alanının yanında bulunmaktadır. Diğer okullara, özel öğretim kurumlarına ve resmi kurumlara yakındır. Bütün otobüs ve minibüs hatları ile, özel servislerle okulumuza ulaşmak çok kolaydır

4- Okulunuza ait pansiyon var mı?

CEVAP: Okulumuza ait pansiyon yoktur. Ancak barınma ihtiyacı olan öğrencilerimizin talepleri müdürlüğümüzce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmekte, ilçemizdeki yurtların kontenjan durumuna göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından diğer ortaöğretim yurtlarına yerleştirmeleri yapılabilmektedir.

5- Okulunuzda Taşımalı Eğitim var mı?

CEVAP: Hangi öğrencilerin taşıma kapsamına alınacağına, taşıma kapsamındaki öğrencilerin nasıl taşınacağına İlçe Milli Eğitim müdürlüğü karar vermektedir. Yerleştirme sonuçlarının ilanından sonra 9.sınıfa başlayacak öğrencilerimizin velilerinden alınacak adres beyanı ile taşıma kapsamına girecek öğrenciler tespit edilerek taşınmaları sağlanacaktır. Bu konuda eğitim öğretim yılı başlangıcında gerekli duyurular yapılacaktır.

6- Okulunuzda Öğle Yemeği çıkıyor mu?

CEVAP: Okulumuz Yemekhanesi Okul Aile Birliği tarafından işletilmekte olup diyetisyen kontrolünde özel aşçı tarafından günlük yemekler hazırlanmaktadır. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz haftalık veya aylık yemek kartları alarak okulumuz yemekhanesinden faydalanabilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz okulumuz kantininden de öğle yemeklerini temin edebilmektedir

7- Ortaokulda iken MEB bursu alıyordum. MEB Bursum devam edecek mi?

CEVAP: Evet, devam edecek. Okulumuza e-okul üzerinden otomatik kaydınız yapıldıktan sonra otomatik olarak da burs nakliniz sistem tarafından yapılacaktır.

8- Burslarımı nasıl alabilirim?

CEVAP: Burslar ödeme zamanı gelince PTT Bank?a hesaplarınıza yatırılacaktır.

Yeni MEB Bursu kazandım. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Yeni MEB bursu kazanan öğrencilerimiz ilk burslarını Aralık ayında alacaklardır.

Öğrenci kıyafetleri hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP: Okulumuzda öğrencilerimizin okul yönetimince belirlenen okul formasını giyme zorunluluğu vardır. Öğrencilerimiz okul formalarını piyasadan temin edebilir.

Fethiye Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fethiye Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Fethiye Anadolu Lisesi
Fethiye Anadolu Lisesi
 • Muğla
  İl
 • Fethiye
  İlçe
Fethiye Anadolu Lisesi
Fethiye Anadolu Lisesi
 • Muğla
  İl
 • Fethiye
  İlçe
Fethiye Anadolu Lisesi
Fethiye Anadolu Lisesi
 • Muğla
  İl
 • Fethiye
  İlçe

Adres: Kesikkapı Mah. Pürşahbey Cad. Salı Pazarı Yanı No 13/A Fethiye / MUĞLA

Tel: 0 252 614 60 60

Fax: 0 252 614 99 00

web: http://fethiyeanadolu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Fethiye Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Sude ]

Merhaba ben bu okul hakkında sizden bir kaç bilgi alabilirmiyim?

2021-12-17 20:27
 
0
 
0
[Buranın öğrencisiydi]

Yani bana göre bir okul değildi. Tek avantajı merkezde olmasıydı, bu sebepten dolayı burada okudum zaten. Okulu yeni başlayacaklara başarılar diliyorum. Umarım kaliteli arkadaşlara rastlarsınız

2021-08-06 23:59
 
0
 
0
[Su Ece]

0.64 ile kaçırıyorum olllurmu

2021-07-05 13:44
 
0
 
0
[Suuuu]

Ben 0,6 puanla kaçırıyorum girebilir miyim? Lütfen cevap verin.🙏

2021-06-04 22:03
 
0
 
0
Reklam
[Çağatay Dağlı]

0. 6 puanla kaçırıyorum alır lar mı

2021-02-16 20:58
 
0
 
0
[Göktuğ Kılınç]

Ben şuan 8.sınıfa geçtim. Fethiye Anadolu Lisesini çok istiyorum bu yılın puanını nasıl öğrenebilirim

2020-07-22 01:39
 
0
 
0
[FBFL]

Bir belediye fen lisesi öğrencisi olarak YKS anlamında yaptıkları işlere hayranlıkla baktığım okuldur. Eğer öğrenciler kendi arasındaki ders çalışma disiplinini sağlayıp okulun ÜCRETSİZ kurslarına vs. katılım sağlarlarsa çok iyi sonuçlar elde edebilirler. Okulun yapısının kötü olduğunu duymuştum ama sallayın bunları. Ayrıca merkezde olması ulaşımın hızlı olması vs. Sınav yılında sizi çok memnun edecek şeylerdir.

Eğer bilseydim 8. sınıfta ders çalışmaz fala gelirdim.

2020-07-21 18:51
 
0
 
0
[Gizemli Avcı]

Okulun öğretmen kadrosu çok sağlam olup disiplinle ünlü bir okuldur.Fakat gelen öğrencilerin kötü olmasından dolayı bunu tam hakkıyla veremeyen bir okul.Fakat disiplinli olduğu için kendi eskiden aldığı teog puanındaki diğer okullardan kat be kat başarılı bir okul olduğunu da belirteyim.Bazen Fethiye Ömer Özyer´i de zorlayan bir okul olabiliyor.Mesela 2016 YGS´de Fethiye Ömer Özyerden daha başarılı olup tarihe geçmiştir.

2020-01-07 20:47
 
0
 
0
[2010 mezun]

Ben bu okuldan 2010´da mezun oldum. Okulun kurulusu 2005 olmasina ragmen, kadro cok saglam. Ogretmenler Turkiyenin dort bir yanina gidip hayati deneyimleyip geri gelmis insanlar. Tecrubeleri ve rehberlikleri ulusal duzyde yuksek seviyelerde. Suleyman hoca Ingilizce ile size dunyanin kapilarini aralayabilir. Ortam biraz disiplinli olsa da bu ogrenciler icin faydali seviyelerde. Tavsiye ederim. Basarilar.

2018-02-08 18:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Fethiye Anadolu Lisesi kaç puan 2023 98.9365
Fethiye Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Fethiye Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Fethiye Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Fethiye Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Fethiye Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fethiye Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fethiye Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fethiyeanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fethiye Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fethiye Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fethiye Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fethiye Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız