Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi

Muğla / Datça
Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi
 • Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 84.8404
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Muğla ili Datça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuz 2005-2006 Eğitim ve Öğretim yılında Yılmazlar İlköğretim Okulu binasının üst katında 2 şube ile eğitim ve öğretim faaliyetine başladı.

Binanın bir koridorunda 1 masa ve 2 sandalye ile kayıtların yapıldığı ilk yılımızda malzeme, eğitim öğretim yardımcıları, idareci ve öğretmen kadrosu yetersizlikleri gerek Bakanlığımızın yardımları gerekse hayırseverler ve velilerin duyarlılığıyla asgari düzeye indirilmeye çalışıldı.1. yılımızda 60 kontenjanı bulunan okulumuz 37 öğrenci , 1 kurucu müdür ve 4 öğretmen kadrosu ile kısıtlı imkanlara rağmen sıcak bir aile ortamı yaratılarak mevcut sorunları aşmaya çalıştı.1.yılımızda ilk işimiz okulumuza bir kütüphane kazandırmak oldu.Aynı yıl sene sonunda 2 saat süreli 9 skeçten oluşan İngilizce tiyatro gösterisiyle okul olma hüviyetine ilk adım atıldı.

2006-2007 Eğitim ve Öğretim yılında öğrenci sayımız 70'e ulaşırken öğretmen kadrosunda ne yazık ki bir değişiklik olmadı. Bu yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın malzeme desteğiyle biraz daha yol kat ettik.

3. yılımızda (2007-2008) öğretmen kadromuz 12'ye , öğrenci sayımızın 109'a ulaşması bizleri mutlu ederken okulumuzda sadece 1 Müdür Vekilinin olması, Müdür Yardımcısı anlamında sıkıntı yarattı.

4 yıllık eğitim ve öğretimden sonra hedefi üniversitelere öğrenci yetiştirmek olan okulumuz, bu yılı hem nicel hem de nitelik açısından ayağa kalkma ve büyüme yılı ilan etti.

Okul binamızın yapılması için büyük mücadeleler verildi. İlçemize sayısız okul kazandıran hayırsever işadamı Kazım Yılmaz yeni okul binamızı yapmaya karar verdi ve yer tahsisi yapıldı.

2008-2009 eğitim yılı itibarıyla okulumuz mevcut şartlar dahilinde ilk mezunlarını verdi. ÖSS'ye (2009) 27 öğrencimiz katılmış ve bunlardan 17'si bir yüksek öğretim programına yerleştirilmiştir.

2009-2010 eğitim ve öğretim yılında okulumuz yine Yılmazlar İlköğretim Okulu, 3. katında eğitim ve öğretime 8 şube olarak devam etmiştir. Bu 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılı başında Datça Kaymakamlığı tarafından okulumuza 4 adet akıllı tahta sağlanmıştır.

Hayırsever işadamı Kazım Yılmaz'ın yaptırdığı yeni okul binamızın yapımına 2009 yılında başlanmış olup, Eylül 2010'da teslim edilmiştir.2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren eğitim öğretim hizmetleri yeni tam donanımlı binamızda mükemmel idare ve öğretmen kadrosuyla üstün başarılarla verilmektedir.

Okulun yeri şehir gürültüsünden uzak bir alanda. Tecrübeli mükemmel bir kadro. Gelen öğrenci profiline göre çok başarılı. Datça doktorların tavsiye ettiği sağlığınıza sağlık katacak şirin bir yerleşim alanı.

2015 yılı üniversite yerleştirme başarısını incele

Adres: İskele Mah. Kazım Yılmaz Bulvarı 250. Sok. DATÇA

Tel: 2527128612

Fax: 2527128612

web: http://dykal.meb.k12.tr

Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 8
Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Fethiye Anadolu Lisesi

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Milas Anadolu Lisesi

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Ortaca Anadolu Lisesi

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Muğla Gazi Anadolu Lisesi

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız