Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi

Muğla / Bodrum

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 76.5483
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi Muğla ili Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.5483".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
76.5483
2021
80.9117
2020
80.7920
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[slatt*+!]

güzel bir okul normal bir devlet okulu ama maalesef ki aktiviteleri kısıtlı öğretmenleri çok cana yakın ve çok anlayışlı

2021-11-08 20:31
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Naip Hüseyin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi kaç puan 2023 76.5483
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz