Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

Aydın / Nazilli
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi
 • Nazilli Menderes Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 91.8209
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Aydın ili Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Nazilli Menderes Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2010-2011 Eğitim öğretim yılından itibaren TOKİ tarafından yaptırılan 32 derslikli Yıldıztepe Mahallesi Kurudere Caddesi No: 67 no.lu adresindeki modern lise binasında eğitim öğretime devam etmektedir. Toki tarafından yaptırılan bina 1938 metrekare alan üzerine oturmuş olup 4 kattan ibarettir.Bina içerisinde 32 derslik,2 fizik laboratuarı,1 kimya laboratuarı,1 biyoloji laboratuarı,1 kütüphane,1 kantin,1 yemekhane 1 bilgisayar laboratuarı,2 etüt salonu, 1 resim odası,1 müzik odası,toplantı salonu,beden eğitimi salonu, tam donanımlı revir odası ve 1 sığınak bulunmaktadır. Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı,2 müdür yardımcısı , 44 öğretmen, 2 memur ve 3 yardımcı hizmetler sınıfı elemanı görev yapmaktadır.

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014 % 81,08
 • 2014-2015 %74,375

Okulumuz eğitim öğretim hizmetine başladığı ilk yıldan bu yana çağdaş eğitim-öğretimin gerekleri; uygun fiziksel mekânlarıyla, eğitim-öğretim araç ve gereçlerinin sağlanması, eğitim-öğretim ve yönetim süreç standartlarının belirlenmesi ve en güzel şekilde yürütülmesi konusunda Nazilli'de var olan okullar içinde örnek teşkil etmektedir. Okulumuzda gündüzlü ve normal eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Ödüle ve başarıya doymayan okulumuz ,2010-2011 Eğitim öğretim yılı içerisinde okulumuz "Temiz Okul Sağlıklı Okul" projesi kapsamında Nazilli İlçesinde "Beyaz Bayrak Ödülünü" alan ilk lise olmuştur.

2011-2012 Eğitim- öğretim yılında TKY ödül sürecinde Ekip kategorisinde Arılar Ekibinin yaptığı çalışma sonucunda Nazilli ilçe ikincisi ve il üçüncüsü ödülünü ; 2012-2013 Eğitim öğretim yılında TKY ödül sürecinde "KURUM" kategorisinde yaptığı çalışmalar sonucunda Nazilli ilçe ikincisi ve İl ikinciliği,2013-2014 Eğitim- öğretim yılında TKY ödül sürecinde Nazilli ilçe birinciliği, Aydın il birinciliği ve Türkiye İkinciliği ödülünü almıştır.

Okulumuz , bir üst öğrenim kurumuna sınavla yerleştirilen öğrenci başarıları , Avrupa Birliği kapsamındaki COMENİUS projeleri,Alberts Magnus Gymnasium - Bensberg Almanya'dan kardeş okul uygulamamızla , sosyal, sportif ve kültürel alandaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren bir kurumdur.

VİZYON Biz ; çalışmaları ilgiyle takip edilen , keşke üyesi olsaydım denilen bir kurum olmak için varız.

MİSYON Öğrencilerimizi: Atatürk İlkelerinin Işığında , Milli Eğitimimizin Temel Amaçları doğrultusunda milli ve manevi değerlerimize bağlı, 21. yüzyılın ve ülkemizin ihtiyaçlarına uygun yetiştirmek , yükseköğretim kurumlarına en iyi şekilde hazırlama; çağdaş düşünceli , sorumluluk duygusu gelişmiş, öğrenmeyi öğrenmiş, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan ,mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak hayata hazırlamaktır. okul
 • Öğretmen Sayısı : 50
 • Öğrenci Sayısı : 732
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:10
 • Derslik Sayısı : 32
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 4
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1

Adres: Yıldıztepe Mah.Kurudere Cad.No67 Nazilli AYDIN

Tel: 0(256)312 9911

Fax: 0256312 2179

web: http://menderesal.meb.k12.tr

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 5
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12
Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Didim Anadolu Lisesi

Didim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1
Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi

Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1
Adnan Menderes Anadolu Lisesi

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nazilli Menderes Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Nazilli Menderes Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Nazilli Menderes Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nazilli Menderes Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nazilli Menderes Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nazilli Menderes Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nazilli Menderes Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız