Nazilli Anadolu Lisesi

Aydın / Nazilli

Nazilli Anadolu Lisesi
 • Nazilli Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 180
Okulun Taban Puanı 391.4835
Güncel Yüzdelik Dilimi 9.44
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Nazilli Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Nazilli Anadolu Lisesi Aydın ili Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nazilli Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Nazilli Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Nazilli Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Nazilli Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 391.4835 9.44
2019 - -
2018 - -
2017 470.5313 -
2016 454.1726 7.69
Nazilli Anadolu Lisesi 11.000 m2 alan üzerine yerleşmiş olup, bunun 9500 m2 si oyun ve spor alanlarına ayrılmıştır. 1500 m2 alan üzerinde de dört katlı hizmet binası yapılmıştır. Okul bahçemiz okulumuza yaraşır şekilde yeşillendirilmiş, belirli alanında basketbol ve voleybol sahaları ile çim futbol sahası oluşturulmuştur. Hizmet binamızda yirmi dört derslik ile bilgisayar, fen laboratuarları, video, resim ve müzik odaları, kantin ve toplantı salonu öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Okulumuzda bu elverişli fiziki şartlar içerisinde eğitim-öğretim faaliyetleri çağın gereklerine göre kırk yedi öğretmenimizin gayretli ve özverili çalışmalarıyla, velilerimizin ve çevrenin desteğiyle başarıyla sürdürülmektedir.

Nazilli Anadolu Lisesi kuruluşundan bu güne kadar geçen Yirmi yıl içerisinde, özellikle üniversite sınavlarında, spor, kültür, bilgi ve proje yarışmalarında, Türkiye genelinde elde ettiği önemli başarı ve derecelerle Türk Milli Eğitiminde ve Anadolu Liseleri içerisinde saygın yerini almış ve bu alanlardaki başarı grafiği her yıl artarak devam etmiştir.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz üniversitelerde de aynı başarılarını sürdürmüşler, mezun olduktan sonra da alanlarında nitelikli elemanlar olmuşlar, ülke içinde ve dışında çok önemli görevlere gelme başarısını göstermişlerdir.

Okulumuzun köklü tarihindeki başarıları, dinamik ve başarıya doymayan öğretmen kadrosu, nitelikli öğrencileri ve öncü projeleriyle örnek bir okul olmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından proje okulu ilan edilmiştir. Okulumuz 2020 - 2021 Eğitim öğretim yılının itibaren sınav puanına göre öğrenci alacaktır.

 • Derslik :25
 • Atölye-İşlik :2
 • Fen Laboratuvarı :2
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler : Başlama: 08:30 Bitiş: 15:40
 • Bağlantı : Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Isınma : Katı Yakıt
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Merkez

Nazilli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nazilli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Nazilli Anadolu Lisesi
Nazilli Anadolu Lisesi
 • Aydın
  İl
 • Nazilli
  İlçe

Adres: Turan mah. 173 sok no33 Nazilli/Aydın

Tel: 0 256 3125934

Fax: 0 (256) 3135851

web: http://nal.meb.k12.tr

Nazilli Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Nazilli Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 165

Ortaklar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Aydın Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Aydın Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Nazilli Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nazilli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nazilli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nazilli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nazilli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nazilli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nazilli Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız