Kozlu Anadolu Lisesi

Zonguldak / Kozlu

Sor
Kozlu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
1
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 72.6409
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kozlu Anadolu Lisesi Zonguldak ili Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kozlu Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kozlu Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "72.6409".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
72.6409
2022
70.4529
2021
76.9562
2020
69.2942
Kozlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kozlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kozlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kozlu Anadolu Lisesi ,  2005 yılı eylül ayında 9. sınıflardan oluşan 4 derslikle eğitim öğretime başlamıştır.

       2014/2015 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 9. sınıflarda 6, 10. sınıflarda 7, 11. sınıflarda 4, 12. sınıflarda 3 olmak üzere toplam 20 derslik ; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 33 öğretmen , 1 memur ve 4 yardımcı hizmetler personeli ve 515 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.  
       Okul binamız  4 katlı olup okulumuzda 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 spor odası, 1 rehberlik odası bulunmaktadır. Kapalı spor salonu, kütüphane, çok amaçlı salon, fizik ve kimya laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı , müzik odası , resim atölyesi , etüt odaları , kantin ve bahçe okulumuzun diğer etkinlik alanlarıdır. Okul binamız eğitim öğretimle ilgili her türlü sosyal,  kültürel ve sportif etkinliğin yapılmasına elverişlidir. Okulumuz ilçedeki en büyük okul olma özelliğine sahiptir.         Okulumuz Öğrenci Merkezli Eğitim anlayışını hedeflemiş olduğundan okulumuzda Tiyatro Kulübü , Hentbol , Voleybol , Futbol , Futsal , Halk oyunları ekipleri oluşturulmuştur. Kozlu Anadolu Lisesi 2009 yılında itibaren 6 dönem mezun vermiştir. Mezun öğrencilerimiz ve mevcut öğrencilerimiz ile okul personelimiz arasındaki samimi bağ ve aile ortamı okulumuzun en önemli özelliklerinden biridir.

         Okul aile birliğiyle birlikte yürütülen çalışmalarla bahar şenlikleri, Mezuniyet törenleri, öğretmenler günü kutlamaları, anneler günü, babalar günü ve  yılbaşı etkinlikleri yapılmaktadır. 
        Okulumuz, tecrübeli ve başarılı öğretmen kadrosuyla açıldığı günden itibaren sosyal , kültürel ve akademik alanlarda kendini geliştirerek özveriyle çalışmaya devam etmektedir.

VİZYON
Çağdaş, demokratik, gelişmeye ve değişime açık, düşünen, sorgulayan, katılımcı, sevgi dolu, hoşgörülü insan yetiştirerek topluma kazandırmaktır. Bilimde, sanatta, sporda tüm kültürel faaliyetlerde Kozlu Anadolu Lisesi’ni Türkiye’nin önde gelen Anadolu Liseleri arasında yer almasını, mezun olan bütün öğrencilerin mezun olduğu Kozlu Anadolu Lisesi ile onur ve gurur duymasını sağlamaktır.

MİSYON
Yaşam boyu sürdüreceği bir beceri olarak öğrenmeyi davranış haline getirebilen ve kendi öğrenmesi için çaba harcayabilen, Evrensel, kültürel ve ailevi değerlerin bilincinde bir insan olarak insanlık değerlerine sahip çıkan, Bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip öğrenciler yetiştirerek, onları bilgi toplumunun onurlu bireyleri haline getirip toplum yaşamına hazırlamak, MİSYONUMUZDUR...

BAŞARI DURUMU:

2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Derslik Sayısı: 21
Öğretmen Sayısı: 33
Öğrenci Sayısı: 511

Kozlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kozlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fatih mh. Bilgi sk. No2 67600 KOZLU/ZONGULDAK

Tel: 0 372 266 70 97

Fax: 0 372 266 70 97

web: http://kozluanadolu.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kozlu Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

benim puanım 324 eğer 1. tercihimi sizin okulunuzu yazarsam kazanabilir miyim

2016-06-30 13:13:03
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gökçebey Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Erdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Alemdar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Kozlu Anadolu Lisesi kaç puan 2024 72.6409
Kozlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kozlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kozlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kozlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kozlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kozlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kozlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kozluanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kozlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kozlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kozlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kozlu Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız