Kozlu Anadolu Lisesi

Kozlu Anadolu Lisesi
 • Kozlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kozlu Anadolu Lisesi Zonguldak ili Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kozlu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kozlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kozlu Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Kozlu Anadolu Lisesi ,  2005 yılı eylül ayında 9. sınıflardan oluşan 4 derslikle eğitim öğretime başlamıştır.

       2014/2015 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 9. sınıflarda 6, 10. sınıflarda 7, 11. sınıflarda 4, 12. sınıflarda 3 olmak üzere toplam 20 derslik ; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 33 öğretmen , 1 memur ve 4 yardımcı hizmetler personeli ve 515 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.  
       Okul binamız  4 katlı olup okulumuzda 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 spor odası, 1 rehberlik odası bulunmaktadır. Kapalı spor salonu, kütüphane, çok amaçlı salon, fizik ve kimya laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı , müzik odası , resim atölyesi , etüt odaları , kantin ve bahçe okulumuzun diğer etkinlik alanlarıdır. Okul binamız eğitim öğretimle ilgili her türlü sosyal,  kültürel ve sportif etkinliğin yapılmasına elverişlidir. Okulumuz ilçedeki en büyük okul olma özelliğine sahiptir.         Okulumuz Öğrenci Merkezli Eğitim anlayışını hedeflemiş olduğundan okulumuzda Tiyatro Kulübü , Hentbol , Voleybol , Futbol , Futsal , Halk oyunları ekipleri oluşturulmuştur. Kozlu Anadolu Lisesi 2009 yılında itibaren 6 dönem mezun vermiştir. Mezun öğrencilerimiz ve mevcut öğrencilerimiz ile okul personelimiz arasındaki samimi bağ ve aile ortamı okulumuzun en önemli özelliklerinden biridir.

         Okul aile birliğiyle birlikte yürütülen çalışmalarla bahar şenlikleri, Mezuniyet törenleri, öğretmenler günü kutlamaları, anneler günü, babalar günü ve  yılbaşı etkinlikleri yapılmaktadır. 
        Okulumuz, tecrübeli ve başarılı öğretmen kadrosuyla açıldığı günden itibaren sosyal , kültürel ve akademik alanlarda kendini geliştirerek özveriyle çalışmaya devam etmektedir.

VİZYON
Çağdaş, demokratik, gelişmeye ve değişime açık, düşünen, sorgulayan, katılımcı, sevgi dolu, hoşgörülü insan yetiştirerek topluma kazandırmaktır. Bilimde, sanatta, sporda tüm kültürel faaliyetlerde Kozlu Anadolu Lisesi’ni Türkiye’nin önde gelen Anadolu Liseleri arasında yer almasını, mezun olan bütün öğrencilerin mezun olduğu Kozlu Anadolu Lisesi ile onur ve gurur duymasını sağlamaktır.

MİSYON
Yaşam boyu sürdüreceği bir beceri olarak öğrenmeyi davranış haline getirebilen ve kendi öğrenmesi için çaba harcayabilen, Evrensel, kültürel ve ailevi değerlerin bilincinde bir insan olarak insanlık değerlerine sahip çıkan, Bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip öğrenciler yetiştirerek, onları bilgi toplumunun onurlu bireyleri haline getirip toplum yaşamına hazırlamak, MİSYONUMUZDUR...

BAŞARI DURUMU:

2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Derslik Sayısı: 21
Öğretmen Sayısı: 33
Öğrenci Sayısı: 511

Adres

Fatih mh. Bilgi sk. No2 67600 KOZLU/ZONGULDAK

Fax

0 372 266 70 97

web

http://kozluanadolu.meb.k12.tr

Kozlu Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kozlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Kozlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kozlu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kozlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kozlu Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Kozlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız