Kozlu Anadolu Lisesi

Zonguldak / Kozlu

Kozlu Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kozlu Anadolu Lisesi Zonguldak ili Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Kozlu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kozlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kozlu Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Kozlu Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kozlu Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Kozlu Anadolu Lisesi ,  2005 yılı eylül ayında 9. sınıflardan oluşan 4 derslikle eğitim öğretime başlamıştır.

       2014/2015 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 9. sınıflarda 6, 10. sınıflarda 7, 11. sınıflarda 4, 12. sınıflarda 3 olmak üzere toplam 20 derslik ; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 33 öğretmen , 1 memur ve 4 yardımcı hizmetler personeli ve 515 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.  
       Okul binamız  4 katlı olup okulumuzda 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 spor odası, 1 rehberlik odası bulunmaktadır. Kapalı spor salonu, kütüphane, çok amaçlı salon, fizik ve kimya laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı , müzik odası , resim atölyesi , etüt odaları , kantin ve bahçe okulumuzun diğer etkinlik alanlarıdır. Okul binamız eğitim öğretimle ilgili her türlü sosyal,  kültürel ve sportif etkinliğin yapılmasına elverişlidir. Okulumuz ilçedeki en büyük okul olma özelliğine sahiptir.         Okulumuz Öğrenci Merkezli Eğitim anlayışını hedeflemiş olduğundan okulumuzda Tiyatro Kulübü , Hentbol , Voleybol , Futbol , Futsal , Halk oyunları ekipleri oluşturulmuştur. Kozlu Anadolu Lisesi 2009 yılında itibaren 6 dönem mezun vermiştir. Mezun öğrencilerimiz ve mevcut öğrencilerimiz ile okul personelimiz arasındaki samimi bağ ve aile ortamı okulumuzun en önemli özelliklerinden biridir.

         Okul aile birliğiyle birlikte yürütülen çalışmalarla bahar şenlikleri, Mezuniyet törenleri, öğretmenler günü kutlamaları, anneler günü, babalar günü ve  yılbaşı etkinlikleri yapılmaktadır. 
        Okulumuz, tecrübeli ve başarılı öğretmen kadrosuyla açıldığı günden itibaren sosyal , kültürel ve akademik alanlarda kendini geliştirerek özveriyle çalışmaya devam etmektedir.

VİZYON
Çağdaş, demokratik, gelişmeye ve değişime açık, düşünen, sorgulayan, katılımcı, sevgi dolu, hoşgörülü insan yetiştirerek topluma kazandırmaktır. Bilimde, sanatta, sporda tüm kültürel faaliyetlerde Kozlu Anadolu Lisesi’ni Türkiye’nin önde gelen Anadolu Liseleri arasında yer almasını, mezun olan bütün öğrencilerin mezun olduğu Kozlu Anadolu Lisesi ile onur ve gurur duymasını sağlamaktır.

MİSYON
Yaşam boyu sürdüreceği bir beceri olarak öğrenmeyi davranış haline getirebilen ve kendi öğrenmesi için çaba harcayabilen, Evrensel, kültürel ve ailevi değerlerin bilincinde bir insan olarak insanlık değerlerine sahip çıkan, Bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip öğrenciler yetiştirerek, onları bilgi toplumunun onurlu bireyleri haline getirip toplum yaşamına hazırlamak, MİSYONUMUZDUR...

BAŞARI DURUMU:

2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Derslik Sayısı: 21
Öğretmen Sayısı: 33
Öğrenci Sayısı: 511

 • Tel 0 372 266 70 97
 • Fax 0 372 266 70 97
Fatih mh. Bilgi sk. No2 67600 KOZLU/ZONGULDAK
  http://kozluanadolu.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Kozlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kozlu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Kozlu Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Kozlu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kozlu Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Kozlu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kozlu Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kozlu Anadolu Lisesi formaları, Kozlu Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum