Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi

Aydın / Efeler

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi
 • Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 96.0222
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Aydın ili Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.0222".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
96.0222
2020
90.9216
Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi 05.07.2005 tarih ve B.08.0.OGM.09.03.03./7374 sayılı Bakan oluru ile Aydın Yedieylül Anadolu Lisesi adıyla, geçici olarak 80.Yıl Lisesi binasında İngilizce 8 şube karma olarak Eğitim Öğretime başlamıştır.

Hizmetine, 2006-2007 eğitim öğretim yılında Aydın Anadolu Teknik Lisesinde (04.08.2006 tarihli Valilik oluru ile) geçici olarak devam etmiştir.

Bu süreçte Hayırsever Hasan-İbrahim Uşaklı kardeşlerin katkılarıyla Girne Mahallesindeki inşaat hızla tamamlanarak, 2007-2008 eğitim öğretim yılında yeni adıyla, Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi olarak hizmetini sürdürmeye başlamıştır.
Servis Bilgisi Okula şehrin her yerinden ve yakın ilçelerden servis vardır. Yerleşim Yeri Girne mah. Efekent pazaryeri bitişiği İl/İlçe Merkezine Uzaklık MERKEZ (Girne Mah.) Kontenjan Bilgileri Her yıl ortalama 216 öğrenci almaktadır Okulun Sınav Başarı Durumu Başarı yüzdesi YÜZDE 80 ila 85 arasında değişmektedir.

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Girne Mah. Naim Süleymanoğlu Cad. No 35 AYDIN

Tel: 02562196080

Fax: 02562193536

web: https://emual.meb.k12.tr

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Doğaç Kandur ]

Hocam merhaba benim 6.sınıfta ortalamam 73,4238 7.sınıf ortalamam 100,0000 bu sene ortalamam 89,5131 mahalledeki okularım en yükseği 96 istiyor diğerine 92 girebilirim ben bunlara ben aydında okuyorum 96 isteyen okul emel uşaklı anadolu lisesi 92 isteyen atatürk anadolu liesi

2022-03-06 13:22
 
0
 
0
[Elifnaz Çelik]

Kontenjanları açar mısınız?lütfen

2021-10-11 20:57
 
0
 
0
[Duyuru]

021-2022 Öğretim Yılında okulumuz 9. sınıflarına 216 öğrenci yerel yerleştirme ile yerleştirilmiştir.

Bu Eğitim Öğretim Yılında okulumuzu tercih eden 216. öğrencimizin OBP puanı 96,0222 olmuştur.

Öğrenci ve velilerimizin okulumuza göstermiş oldukları ilgiden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Okulumuza kayıt bakanlıkça otomatik olarak yapılmaktadır. Ancak veli ve öğrencilerimizin aşağıdaki iş ve işlemleri yapmak üzere 02-13 Ağustos tarihleri arasında okulumuza gelmeleri gerekmektedir.

02-13 AGUSTOS ARASI OKULDA YAPILMASI GREKEN İŞ VE İŞLEMLER

1. Öğrenci-Veli-Okul Sözleşmesinin imzalanması.

2. Öğrenci ve veliyi tanıma formunun doldurulması

3. Seçmeli ders bilgi formunun doldurulması

Başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirilmesi dileklerimle

2021-08-17 22:01
 
0
 
0
[emuale son 1]

Bu sene bu okulda 4. yılım genel olarak öğretmenlerimiz iyi, spor aktiviteleri ilk 2 yılımda daha çoktu ve oldukça iyi derecelermiz vardı sonrasında idari kesimin bir şeyleri oturtturamadığını düşünmekteyim. Akademik başarı açısından fena değil. Tam bir disiplin ortamı sağlandığını söyleyemesem de okulun hakkında yapılan kötü yorumların sebebi %90 idari kesimden dolayıdır. Öğrencilerimiz (sınavsız sistemle gelenlerin çoğunluğu hariç) oldukça iyi ve saygılıdır. Genel olarak 3 yıl boyunca iyi kötü bir çok anı geçirdim ve okulumdan genel olarak mutluyum okumayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Her kurumun belli problemleri vardır bizler hocalarımız sayesinde okul ortamımızı daha anlaşılır ve kendimizi anlatabilir bir hale getirmeye çalışıyoruz.

2020-08-03 15:49
 
0
 
0
Reklam
[samed]

ben bu okula başlamak istiyorum başklamak için NE yapmam lazım veya nasıl bir puan almam lazım ??

2020-06-04 21:27
 
0
 
0
[sedanur]

yeniden nitelikli olma durumu var mı?

2020-04-16 14:07
 
0
 
0
[emual öğrencisi]

Öğretmenlerinden öğrencilere kadar mükemmel bir okul herkesin tercih edebileceği öğretim görebileceği harika bir eğitim yeri..

2019-08-09 14:29
 
0
 
0
[Emual Öğrencisi ]

Mükemmel bir okul. Öğretmen kadrosu çok iyi. Emual her zaman Birinci olacaktır. Eminim.....

2018-12-12 20:24
 
0
 
0
[Metin DEVRİM ]

Yedi yıl okul aile birliğinde görev aldım,dört yıl başkanlık yaptım.Dört yıl da disiplin kurulunda çalıştım.Okulun kara kutusu olduğumu ve çok iyi tanıdığımı söyliyebilirim.İki kızım başarılı bi şekilde bu okuldan mezun oldu.
Okulumuz özellikle öğretmen kadrosu açısından oldukça şanslıdır.Sistemin yaratmış olduğu pek çok olumsuzluklara rağmen,öğrencilerin en iyi şekilde bilgilenmesi ve öğrenmesi için sabır ve özveri ile gereğini yapmaktadırlar.Öğretmenin emek ve çabası kadar önemli olan öğrencinin çalışma azmi,isteği ve derse katılımıdır.
Öğretmen (okul),öğrenci,veli üçlemesi başarının temel faktörleridir.
Okul idaresi ,müdür Yücel Bey´in önderliğinde yetki ve sorumlulukları çerçevsinde bir vizyon yaratmak adına çabalarını sürdürmektedir.
Okulun kalitesi,suç ve cezai davranışların olmamasından bellidir.Okul kantini menü,hizmet kalitesi,temizlik ve hijyen açıdından sıra dışıdır.
Üniversiteye yerleşmek için bilgiye ulaşabileceğiniz doğru bir sıçrama tahtasıdır EMUAL!
Sağlıklı ve başarılı olmamız dileklerimle...
Kaliteli bir eğitim-öğretim vermek adına emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkürler...
Metin DEVRİM

2018-09-18 16:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 17

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Didim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://emual.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız