Aydın Atatürk Anadolu Lisesi

Aydın / Efeler

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi
 • Aydın Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.8453
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi Aydın ili Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Aydın Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.8453".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.8453
2020
86.0797
Aydın Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Aydın Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2001 Yılında önce Ticaret Odası Lisesi adıyla açılmış olan okulumuz, 2003 yılından itibaren Aydın 80. Yıl Lisesi adıyla yeni yerleşkesinde eğitim öğretime devam etmekte iken, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12.07.2005 tarihli kararı ile Anadolu Lisesi statüsü kazanmış ve 2005-2006 Eğitim öğretim yılında ilk kez OKS ile öğrenci almıştır.

Aydın?nın yeni yerleşim alanı olan nezih bir mahallesinde, 17.000 metrekare bir arsa üzerine tip proje olarak inşa edilmiş bodrum artı üç katlı bir okul binasına sahibiz. Okul bahçesinde konferans salonu, basketbol, voleybol ve tenis sahaları mevcuttur. Ayrıca yap işlet devret modeliyle müstecire yaptırılan bir halı sahamız bulunmaktadır.

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aydın Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mimar Sinan Mahallesi Yörük Ali Efe Bulvarı 2328 Sokak No1

Tel: 02562193015

Fax: 02562194587

web: https://aydinatal.meb.k12.tr

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bahadır Şen]

Lütfen kontenjan açılsın bu okula girmek istiyorum atal müdürüne sesleniyorum

2021-12-14 19:27
 
0
 
0
[Elifnaz Çelik]

Kontenjanları açamaz mısınız?

2021-10-19 07:31
 
0
 
0
[Elifnaz Çelik]

Kontenjanları artıramaz mısınız?Her ay hep bu okula yapıyorum nolur artık beni alın.

2021-10-11 21:04
 
0
 
0
[Elifnaz Çelik]

Lütfen kontenjanları açar mısınız?lütfennnnnnn

2021-10-05 08:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 17

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Aydın Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Didim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aydın Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Aydın Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://aydinatal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aydın Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aydın Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Aydın Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aydın Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız