Kahta GAP Anadolu Lisesi

Adıyaman / Kahta

Hesapla
Kahta GAP Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 70.9632
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kahta GAP Anadolu Lisesi Adıyaman ili Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kahta GAP Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kahta GAP Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "70.9632".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
70.9632
2022
70.4450
2021
72.7101
2020
67.1413
Kahta GAP Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kahta GAP Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kahta GAP Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kahta Gap Anadolu lisesi devletin çeşitli birim ve kadrolarında görev almış birçok devlet memuru ( Doktor ,Öğretmen , Kaymakam, Subay ,vb.) yetiştirmiştir. Okulumuzda 1970 yılından beri genel lise bölümünden yaklaşık olarak 8000 civarında öğrenci mezun edilmiştir. Okulumuzda 1994-1995 eğitim -öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise eğitim - öğretime açılmış olup günümüze kadar son mezunlarıyla beraber 520 öğrenci mezun verilmiştir.

Okulumuzda halen 875 öğrenci normal öğretimle Eğitim -Öğretim görmekte olup 100 yatak kapasiteli kız pansiyonu hizmet vermektedir. Okulumuz 2013-2014 öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülüp Kahta Gap Anadolu lisesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 9. ve 10.Sınıflarımız Anadolu Lisesi,11. ve 12.sınıflarımız ise normal lisedir.

Okulumuz 1 Müdür Baş Yardımcı 3 Müdür yardımcısı ,44 öğretmen 1 Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve 6 hizmetli ve 4 geçici personel , 2 aşcı ve 1 kaloriferci olmak üzere toplam 63 personel ile Eğitim - Öğretime devam etmektedir.
 1. 2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

VİZYON : Teknolojik alandaki gelişmelerden en iyi şekilde yararlanan, öğretmen-öğrenci ve velisiyle bütünleşmiş, nitelikli ve örnek bir eğitim kurumu olmaktır

MİSYON : Bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, öğrenmeyi öğrenen nitelikli bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR : 1.2011-2012 Klüpler Arası Yıldız Erkekler Hentbol il Üçüncüsü 2.2011-2012 Genç Kızlar Kros İl Birincisi 3.2012-2013 Kulüpler Arası Genç Erkekler Basketbol İl Üçüncüsü 4.2012-2013 Satranç Kulüpler Arası İl Üçüncüsü 5.2012-2013 Genç Erkekler Hentbol İl üçüncüsü 6.2013-2014 9.Sınıflar Arası Fotbol Turnuvası 2014 Şampiyonu 7.2013-2014 Kulüpler Arası Yıldız Kız Voleybol İl İkincisi 8.2013-2014 Basketbol Genç Erkekler İl İkincisi

başarı

Kahta GAP Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kahta GAP Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GİRNE MAH. 6002 NOLU SK. NO 18 KAHTA / ADIYAMAN

Tel: 04167255081

Fax: 04167255081

web: http://kahtagapanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kahta GAP Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

2023 puanı nedir acaba önemli

2023-07-02 17:20:15
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Yiğit Ali Çavuş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Bilgi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kömür Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gölbaşı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Kahta Mustafa Yardımcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Kahta GAP Anadolu Lisesi kaç puan 2024 70.9632
Kahta GAP Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kahta GAP Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kahta GAP Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Kahta GAP Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kahta GAP Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kahta GAP Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kahta GAP Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://kahtagapanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kahta GAP Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kahta GAP Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kahta GAP Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kahta GAP Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız