Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi

Bursa / Mudanya

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi
 • Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Mudanya
Başarı Puanı (OBP) 93.5800
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Bursa ili Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuzda 14 derslik, 1 FKB laboratuarı, 1 Bilgi Teknolojisi laboratuarı, 1 müdür odası, 1memur odası, 1 fotokopi ve bilgi işlem odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 spor odası, 1 resim atölyesi, 1 kütüphane, 1 kız öğrenci giyinme odası, 1 mutfak, 1 spor aktivite salonu ve erkek giyinme odası, 1 öğretmenler odası, 1 Müzik dersliği, 120 kişilik çok amaçlı salon, 1 yemekhane, 1 kantin, 2 öğretmen wc-lavabosu 2 kız erkek öğrenci wc-lavabosu bulunmaktadır. Okulumuz bahçesinde basketbol ve voleybol sahası mevcuttur. Okulumuzun binasının ve bahçesinin bulunduğu arsanın toplam yüzölçümü 2516 m2 dir.

Okulumuzda dersliklerde ve laboratuarlarda aktif olarak kullanılmakta olan (Fatih projesi kapsamında okulumuza gönderilmiş olan) 17 Akıllı tahta mevcuttur. Teknolojik altyapısını tamamlamış olan okulumuzda güvenlik kameraları ve tam donanımlı 24 adet bilgisayarı olan bilgisayar laboratuarı mevcuttur.

Vizyon Öğretimde tercih, başarıda takdir edilen okul olmaktır.

Misyon Öğrencilerimizin akademik, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayabilecek eğitim-öğretim ortamı sunmak. Onları, topluma karşı sorumluluklarını bilen, değişim kapasitesi yüksek, iletişim becerileri gelişmiş, teknolojiyi bilinçli kullanan, disiplinli, saygın bireyler olarak yetiştirmektir.

Başarılar

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: HASANBEY MAHALLESİ EVKURAN SOKAK NO1 MUDANYA

Tel: 0.224.544.86.65

Fax: 0.224.544.97.37

web: http://samievkuranal.meb.k12.tr

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Celal Bayar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://samievkuranal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız