Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi

Bursa / İznik
Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi
 • Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 79.3924
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi Bursa ili İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi 1954 yılında yapılmış olup önce Ortaokul olarak eğitim öğretime başlamıştır.1972 yılında ana binanın yapımı ile Lise kısmıda eğitim öğretime geçmiş ve okulun ismi İlçenin ismi ile özdeşleştirilerek İznik Lisesi olmuştur. 10.02.1999 tarih ve 1999/1 sayılı İl Milli Eğitim komisyonu kararı ve 23.02.1999 tarihli Valilik onayı ile okulun ismi Ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canını vererek Şehit olan İznikli Pilot Üst Teğmen Sedat Pelitin adını yaşatmak üzere "İznik Şehit Sedat Pelit Lisesi" olarak değiştirilmiştir. 30.06.2010 tarihinde okulumuzun ismi "İznik Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi" olmuştur. Vizyon Sürekli değişen ülke ve dünya koşullarının gerektirdiği bilgi donanımına sahip; kendisi ile yaşadığı toplumla, geçmiş ve geleceği ile barışık, sorumluluklarının farkında girişimci, yaratıcı, kendini geliştirmiş, milletimizin ve insanlığın temel değerlerini benimseyip yüceltecek, erdemli bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimize; globalleşen dünyada; bireyler, toplumlar ve devletlerarasındaki rekabette, en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları; milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini kazabilecekleri, yükseköğretime hazırlamak.

Başarılar
 • Öğretmen :39
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :594
 • Derslik :20
 • Saatler 08:30 / 16:00
 • Ulaşım İstanbuldan kara yolu ile kendi aracınızla yada Yalova İskelesinden Orhangaziye oradan da İznike giden servislerle, Bursadan kendi aracınızla yada Bursa terminalinden İznike giden servislerle, Sakaryadan kendi aracınızla yada Sakarya terminalden İznike giden otobüslerle şehre ulaşmanız mümkündür.

Adres: Mahmut Çelebi Mah. Atatürk Cad. No.60

Tel: 0 224 757 1054

Fax: 0 224 757 1887

web: http://sspanadolulisesi.meb.k12.tr

Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 1
Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18
Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8
Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52
6 Nisan Anadolu Lisesi

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6
Celal Bayar Anadolu Lisesi

Celal Bayar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız