Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
322 234 86 00
322 234 68 17
Adres Güzelyalı Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı Yeni Baraj içi Çukurova ADANA
MEB logo Adana / Çukurova
ÇEAS Anadolu Lisesi

http://adanaceasanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 394.1365
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

ÇEAS Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. ÇEAS Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. ÇEAS Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda ÇEAS Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. ÇEAS Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

ÇEAS Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız ÇEAS Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 ÇEAS Anadolu Lisesi Taban Puanı 394.1365 -
2017 ÇEAS Anadolu Lisesi Taban Puanı 484.0540 4.1600
2016 ÇEAS Anadolu Lisesi Taban Puanı
470.5862 4.2200

Okulumuz 14 Eylül 1992 tarihinde 118 öğrenciden oluşan üç hazırlık sınıfı ile DSİ Baraj İlköğretim Okulunun 3. katında Eğitim - Öğretim çalışmalarına başlamıştır. Okul Müdürü ile birlikte bir Edebiyat öğretmeni ve 4 İngilizce öğretmeninden oluşan Eğitim - Öğretim kadrosuyla çalışmalarını sürdürmüştür. 1992-1993 Eğitim - Öğretim yılını DSİ Baraj İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. Aynı okulun bitişiğinde 28.500 m²lik alan üzerinde Çukurova Elektrik Anonim Şirketi (ÇEAŞ) tarafından 24 derslikli okul binası inşaatına Nisan 1992 de başlanmış olup, 14 Eylül 1993de bugünkü binasında Eğitim - Öğretime başlamıştır.

Vizyon Ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan oranda öğrenci yetiştiren, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde adından söz ettiren, eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilçemiz ve ilimizde tercih edilen, takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip, evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetim ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen bir OKUL olmaktır.

Misyon Bilimsel düşünceye sahip, düşündüğünü ve hissettiğini en iyi şekilde ifade edebilen, demokrasiyi benimsemiş, hoşgörülü, özgür ve barışçıl, kendine güvenen, tarihine ve değerlerine önem veren, kişisel ve toplumsal sorumluluk taşıyan bireyler yetiştirmek. Başarılar Okulumuz ülke çapında üniversite seçme sınavında başarılı ilk yüz okuldan biridir

ÇEAS Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda ÇEAS Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, ÇEAS Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, ÇEAS Anadolu Lisesi'nin başarılarını, ÇEAS Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 322 234 86 00
Okulun Faxı: 322 234 68 17
Okulun Adresi: Güzelyalı Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı Yeni Baraj içi Çukurova ADANA

Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana ÇEAS Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve ÇEAS Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve ÇEAS Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

ÇEAS Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , ÇEAS Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, ÇEAS Anadolu Lisesi yorumları, ÇEAS Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, ÇEAS Anadolu Lisesi nerede?, ÇEAS Anadolu Lisesi üniversite başarısı, ÇEAS Anadolu Lisesi formaları, ÇEAS Anadolu Lisesi adresi, ÇEAS Anadolu Lisesi başarıları, ÇEAS Anadolu Lisesi Adana, Çukurova ÇEAS Anadolu Lisesi

google+ google+ google+