Celal Bayar Anadolu Lisesi

Bursa / Gemlik

Celal Bayar Anadolu Lisesi
 • Celal Bayar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Gemlik
Başarı Puanı (OBP) 92.1004
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Celal Bayar Anadolu Lisesi Bursa ili Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Celal Bayar Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Celal Bayar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Celal Bayar Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Celal Bayar Anadolu Lisesi ilçenin en yüksek taban puanıyla öğrenci alan,eğitim kalitesiyle İl ve İlçede son yirmi yıla damgasını vurmuş bir okuldur. Deneyimli, sosyal hayatla iç içe halkla ilişkileri sağlam öğretmen kadrosu ve akademik başarının yanında sosyal sportif ve kültürel alanlarda son derece faal bir okuldur.

2016-2017 Öğretim yılını 22 şubede 701 öğrencisiyle tamamlayan Celal Bayar Anadolu Lisesinin, 2017-2018 Öğretim yılında 9. sınıflarda 4 şube ve 136 öğrenci ile başlayacak olmasından dolayı taban puanının 435-445 aralığında olması beklenmektedir.

Son 5 yılda LYS yerleştirme durumu şu şekildedir:
  YIL Sınava giren Yerleşen Oran
 1. 2012 122 86 % 70.40
 2. 2013 179 132 %73.40
 3. 2014 148 99 %66.80
 4. 2015 127 84 % 66.10
 5. 2016 102 81 % 79.40
1991 yılında Gemlik Lisesinin üst katında bir idareci 3 öğretmen ve 72 öğrenci ile eğitime başlayıp ilk 7 yıl farklı binalarda eğitim veren GCBAL, 1997 yılında Hürriyet Caddesi üzerindeki kendi binasına taşındı. 19.yılında bugün 4 İdareci 42 öğretmen ve 21 şubede 542 öğrencisi ile eğitimine devam eden Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi ; son yıllarda başta YGS ve LYS olmak üzere eğitimden kültüre,spordan sanata elde ettiği başarılarla sadece ilçemizin değil ilimizin de en başarılı ve gözde okulları arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyor.

İlçemiz dışında Bursa merkez ve diğer ilçelerle birlikte Türkiyenin çeşitli illerinden gelen öğrencileri de içinde barındıran Celal Bayar Anadolu Lisesi sahip olduğu fiziki yapısı, üniversitelerle yarışan laboratuarları, modern kütüphanesi,155 koltuklu konferans salonu,50 koltuklu toplantı salonu, projeksiyonla eğitim verilen sınıfları, basketbol, voleybol ve mini futbol sahası ile öğrencilerin güneş ve yağmurda da bahçede oturabilme imkanı sağlayan çardaklı bahçesiyle öğrencilerine son derece modern bir ortamda eğitim sunuyor.

Okulun Gemlik , Bursa ve Türkiye başarılarıyla adından sıkça söz ettirmesi, bir yılda yaklaşık 70 kez mahalli basında kendine yer bulması, ilçemiz ilköğretim okullarından mezun olan öğrencilerin önceki yılların aksine Bursada isim yapmış Anadolu Liselerinin yerine ilk tercihlerini Celal Bayar Anadolu lisesi olarak yazmalarını sağladı.

Kaliteden ödün vermeden emin adımlarla geleceğe yürüyen Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi; kısıtlı kaynaklara rağmen her geçen yıl bir önceki dönemden daha güzel bir eğitim ortamı meydana getirmenin çabası içerisinde. Sadece 2009 yılının son üç ayı içerisinde gerçekleştirilen okulun iç ve dış cephe boya işlemi,155 koltuklu konferans salonu, 90 kişilik çardak, çatı onarımı,çok amaçlı sınıf ve oda yapımı gibi okul bütçesini kat kat aşan çalışmalar okul idaresinin merkezi ve yerel yönetim ve tüzel kişiliklerle kurulan yakın ve samimi iletişimin bir ürünü olarak tezahür ediyor.

Celal Bayar Anadolu Lisesinde hemen her yıl öğrencilere yönelik yapılan ÖSS Sistemi, Meslek tanıtımı, Ders çalışma yöntemleri gibi onlarca seminer ve konferans, sınıflar arası düzenlenen sportif ve kültürel yarışmalar, üniversitelere ve tarihi mekanlara düzenlenen geziler, bilim-teknoloji,tarih,resim sergileri, ,tiyatro gösterileri, şiir ve müzik dinletileri gibi öğrencilerine sunduğu sosyal, kültürel ve sportif imkanlar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle her yıl dolu dolu eğitim ve öğretim yılı geçiriliyor..

Okulda verilen İngilizce ve Almanca yabancı dil eğitimiyle öğrenciler mezun olduklarında dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyebilmekte ve kazandıkları üniversitelerde bir çok derste olduğu gibi yabancı dilde de okullarında almış oldukları eğitimin kalitesine bir kez daha şahit olmaktadırlar.

Okul, ÖSSde elde ettiği başarıyla Bursadaki Anadolu Liseleri arasında ilk sıralardaki yerini korumaya devam ederken her yıl Bursa ve Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır.

Okulda eğitimin yanı sıra tiyatro,müzik ve spora da çok büyük önem veriliyor.Öğrencilerinin lisanslı olarak ilgilendikleri Futbol, basketbol, voleybol,yüzme,masa tenisi,Ayak tenisi,satranç,Bocce,kros,karete,judo ve yelken gibi spor dallarında önemli başarılar elde ediyor.

Vizyon Öğrencilerimizi; Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişmeye açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,değerlerini yaşayan ve yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden,hoşgörülü,kendine güvenen, kendini sorgulayan, çağdaş, demokratik ve laik bireyler olarak yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin; o Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmeyi öğrenmelerini, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini o Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, o Bir yüksek öğrenim programını izlemek için gerekli bilgi ve kültür düzeyine ulaşmalarını, o Ruhça ve bedence sağlam olmalarını, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğrenim programlarına hazırlanmalarını, o Dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilecek düzeyde yabancı dil öğrenmelerini sağlamaktır.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 Toplam Öğrenci: 149-------4 Yıllık Yerleşen:99
 • 2014-2015 Toplam Öğrenci:130-------4 Yıllık Yerleşen:84
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %74
 • 2014-2015 % 61

Celal Bayar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Celal Bayar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dr. Ziya Kaya Mah. Hürriyet Cad. No 50 Gemlik / BURSA

Tel: 2245137911

Fax: 2245147575

web: http://gcbal.meb.k12.t

Celal Bayar Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Celal Bayar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Celal Bayar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Celal Bayar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gcbal.meb.k12.t), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Celal Bayar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Celal Bayar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Celal Bayar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Celal Bayar Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız