Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

Adıyaman / Merkez

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.0977
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Adıyaman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.0977".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
86.0977
2020
80.3142
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2010-2011 Eğitim - Öğretim yılında Yeni Mahalle Lisesi olarak hizmete başlamıştır. 2012-2013 Eğitim - Öğretim yılında Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi adını alarak Anadolu lisesine dönüştürüldü.

2012 - 2013 Eğitim - Öğretim yılında; 326 Erkek, 363 Kız olmak üzere toplam 689 öğrenci mevcuttur. Ayrıca; 32 Öğretmen 3 idari personel olmak üzere toplam 35 Eğitimci mevcuttur.

Okulumuzda toplam 32 derslik bulunmakta ve aktif olarak bu dersliklerde Eğitim - Öğretim yapılmaktadır.

VİZYON Adıyaman Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi olarak, yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin işbirliğiyle bölgede ve ülkede etkin ve nitelikli bir model okul yapmak. Etkili bir iletişim " iyi insan ilişkilerinden"; etkili ve kalıcı bir insan ilişkisi kurmanın yolu da, " insanı sevmek" ten geçer.

MİSYON Bireysel yeteneklerini dikkate alan, becerikli ve özgüveni olan, toplumun değerlerini özümseyen, geleceğe umutla bakabilen, yüksek öğretime ve hayata hazır olan öğrenciler yetiştirmektir. Yaptıkları işin doğruluğuna inana insanlar, çalışmalarının denetlenmesinden, karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihleri üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar.

BAŞARILAR 2011/2012 Eğitim Öğretim Yılında: Öğrencilerimizin 18´i Takdir Belgesi, 168´i Teşekkür Belgesi alma başarısını göstermiştir. Ayrıca 72 öğrencimiz aynı dönemde Onur Belgesi ile ödüllendirildi. Dart Turnuvası 2012: Genç Erkekler: 1. Muhammed ÜZÜMCÜ Yıldız Erkekler:3. Mehmet Numan FIRAT Genç Kızlar: 1. Nesrin Altan Yıldız Kızlar: 1. Dilan GÖÇER, 3. Fatma ÇELİK Masa Tenisi Turnıvası 2012 Birincisi: Berfim GÖKSU 2012/2013 Voleybol Turnuvasında İl Birincisi 2012/2013 Kızlar Futsal İl İkincisi

 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 689
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim / Öğretim Yapılmaktadır
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Birinci ders sabah 8.00´da başlayıp, Dördüncü ders 12.00 da bitmektedir. Öğleden sonra Beşinci ders 13.00´de Başlayıp Sekizinci ders 15.30´de bitmekte. Okulumuzda Tam Gün Eğitim/Öğretim Yapılmaktadır.
 • Derslik Sayısı : 32
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce Almanca Arapça

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Mahalle 26214 sokak Merkez/ADIYAMAN

Tel: 0416 227 22 14

Fax: 0416 227 22 77

web: http://ertugrulgazial.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mehmet Ali]

bu okula kaç puanla gidiliyo

2020-04-06 15:55
 
0
 
0
[Afra]

Merhabalar,ben 8.sınıf öğrencisiyim.Sınav zor ama benim deneme puanlarım bu okula yetiyor ve çok güzel.Acaba 360 puanla bu okula gelebilirmiyim lgsden sonra cevap verirseniz sevinirim

2019-03-20 18:38
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 24

Bilgi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Adıyaman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ertugrulgazial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız