Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
2242160046
2242160024
Adres Veysel Karani Mahallesi, Eğitim Kampüsü, I Blok Osmangazi/BURSA
MEB logo Bursa / Osmangazi
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi

http://bsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 348.6110
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 348.6110 -
2017 BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 444.1543 18.5500
2016 BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
440.2683 10.8300

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, "Eğitime %100 Destek" kampanyası kapsamında temelleri atılan okulumuz 2007-2008 eğitim-öğretim yılında öğrencilerine eğitim hizmeti vermeye başlamıştır. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası' nın eski üyesi ve başkanı, eski Milletvekili Ali Osman Sönmez'in ismi verilerek "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi" adını almıştır.

Okulumuzun da içinde bulunduğu BTSO Eğitim Kampüsünde, öğrencilerimizin kalabilecekleri Selahattin Aktar Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu bulunmaktadır.

VİZYON : Atatürk ilke ve inkılaplarına, cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitim sistemin genel amaçları doğrultusunda sosyal yönden güçlü, yaratıcı düşünme gücüne sahip, bilgi üretebilen, dilini, özünü ve kültürünü benimseyen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen ve kullanabilen, katılımcı ve demokrat düşünceye sahip, geleceğin lider bireyleri olarak bir üst öğrenim kurumuna hayata hazırlamaktır.

MİSYON : Türk Milli Eğitim amaçları ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirecek, eğitim yönetiminin bilimsel yönetmeliğine uyan, sürekli kendini sorgulayan ve geliştiren, kurum içi dinamiklerini en etkin şekilde harekete geçiren, bilgi çağının standartlarını yakalamış, toplumun sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını tespit edebilen, bu ihtiyaçlara çözüm bulma irade ve yeterliliğini kazanmış geleceği şekillendirebilecek donanım ve cesarete sahip öğrenciler yetiştiren, yerellikten evrenselliğe ulaşmayı hedef edinen, önümüzdeki yıllarda en çok tercih edilen ÇAĞDAŞ BİR EĞİTİM KURUMU haline gelmektir.

BAŞARILAR : 2014 ÖSYM sonuç kitapçığına göre 9152 resmi ve özel lise arasında okulumuz; Edebiyat Branşında 43,42 net ortalamayla Türkiye ikincisi olmuştur.
 • Öğretmen : 16
 • Öğrenci : 257
 • Derslik : 10
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Saatler : 08.50-15.50
 • Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Isınma : Doğalgaz - Kalorifer
Ulaşım : 1. Belediye otobüs hatları
 • a. 20 nolu hat (Heykel - Millet mah.)
 • b. 19/c nolu hat (Çekirge)
 • c. 43/a nolu hat (Uludağ Unv. İzmir yolu)
 • d. 43/d nolu hat (İzmir yolu)
 • 2. Minibüs Hatları
 • a. Zafer Mah. (Kent meydanı)
 • b. Hipodrom (Kent meydanı)(yakın)
 • c. Vatan-Millet mah. (Kent meydanı)(yakın)
 • 3. Taxi Dolmuş hatları
 • a. Zafer-Atıcılar (Kayhan dur.)
 • b. Hipodrom (Kayhan dur.) (yakın)
 • c. Vatan-Millet (Kayhan dur.)(yakın)
2016 yılında mezun olan 35 öğrencimizden 1 öğrencimiz tercih yapmadı, 34 öğrencimiz üniversiteye yerleşti...

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 2242160046
Okulun Faxı: 2242160024
Okulun Adresi: Veysel Karani Mahallesi, Eğitim Kampüsü, I Blok Osmangazi/BURSA

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bursa BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi formaları, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi adresi, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Bursa, Osmangazi BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+