BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi

Bursa / Osmangazi

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi
 • BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 44
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 377.5497
Yüzdelik Dilimi 9.02
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi bir Proje Okuludur.

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 377.5497 9.02
2020 392.2801 9.28
2019 418.6862 9.26
2018 348.6110 9.21
2017 444.1543 18.55
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
102
2019
90
2018
60
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, "Eğitime %100 Destek" kampanyası kapsamında temelleri atılan okulumuz 2007-2008 eğitim-öğretim yılında öğrencilerine eğitim hizmeti vermeye başlamıştır. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası' nın eski üyesi ve başkanı, eski Milletvekili Ali Osman Sönmez'in ismi verilerek "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi" adını almıştır.

Okulumuzun da içinde bulunduğu BTSO Eğitim Kampüsünde, öğrencilerimizin kalabilecekleri Selahattin Aktar Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu bulunmaktadır.

2016 yılında mezun olan 35 öğrencimizden 1 öğrencimiz tercih yapmadı, 34 öğrencimiz üniversiteye yerleşti... 2014 ÖSYM sonuç kitapçığına göre 9152 resmi ve özel lise arasında okulumuz; Edebiyat Branşında 43,42 net ortalamayla Türkiye ikincisi olmuştur.
 • Öğretmen :25
 • Öğrenci :322
 • Derslik :12
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler : 09.00-16.10
 • Bağlantı : Yok
 • Yabancı Dil : İngilizce, Almanca, Fransızca
 • Isınma : Doğalgaz - Kalorifer
 • Servis : Servis mevcuttur.
 • Ulaşım : İstanbul Caddesi (Yalova Yolu) Terminal güzergahından geçen tüm belediye otobüsü ve minibüsler okulumuzun önünden geçmektedir.
 • Yerleşim Yeri : İstanbul Caddesi (Yalova Yolu) Tofaş Fabrikası karşısı, Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ve Yabancı Diller Yüksekokulu yanı.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : KENT MEYDANINA 5 KM MESAFEDEDİR
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ALAŞARKÖY MAH. İSTANBUL CAD. NO: 479/8 OSMANGAZİ / BURSA

Tel: 2242160046

Fax: 2242160024

web: http://bsbl.meb.k12.tr

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 44 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Seher uzbaş]

Umarım gelirim ben Erzurum´da okuyorum ama ailevi nedenlerden bu liseye gelmeyi çok istiyorum eğer gelirsem hayatımın büyük bir kısmı yoluna girecek

2022-05-19 10:27
 
0
 
0
[mürekkep mavisi]

cevapladığın için teşekkürler önce
ilk tercihler açıklandı ve yerel yerleştirme ile yerleşmişim... ikinci tercih olarak burayı yazdım umarım gelir eğer gelirsem görüşmek ve tanışmak üzere :)

2021-07-29 21:13
 
0
 
0
[Raskolnikov]

Okulda spor salonu olarak kullanılabilecek büyük bir bodrum var. Ama ekstra olarak bir spor salonu binası yok. Bahçe çok küçük değil yeterli büyüklükte. Voleybol takımı olup olmadığını bilmiyorum, umarım vardır. Eğer yoksa katılmak isteyen arkadaşlar ile kurabiliriz. Okul genel olarak iyi. Proje okulu olduğumuz için bir çok projede yer alabiliyorsunuz. Örnek olarak e-twinning projeleri var. İstemediğiniz kadar etkinlik gerçekleşiyor. Fakat bunları takip etmeniz lazım. Bu tarz etkinliklerde yer almak sizin için yararlı olacaktır. Okulumuz sosyal bilimler lisesi, yani öğrencileri de sosyal insanlar olması gerekir. Eğer içe kapanık birisi iseniz bu okulda açılacaksınız. Bu okulun öğrencileri entelektüel insanlar, yani biz burada boş muhabbet sevmeyiz. Genel olarak sinemadan, edebiyattan, sanattan konuşuruz. Eğer bütün gününüzü sosyal medyada harcayıp hiç kitap okumayan birisi iseniz tercih listenize bile yazmayın. Bu kadar yeterli sanırım. Teşekkür ederim.

2021-07-29 19:03
 
0
 
0
[mürekkep mavisi]

okulda spor salonu var mı? varsa voleybol üzerine takım kulüp var mı?

2021-04-05 23:28
 
0
 
0
Reklam
[LGSOGRENCI]

Hmm okulunuza gecen sene en dusuk kac ıle ogrencı aldınız tesekkur ederım

2020-06-22 17:37
 
0
 
0
[bsblsorucevap]

Merhaba arkadaşlar okul ile ilgili sorularınızı instagramdan bsblsorucevap adresine yazabilirsiniz hepinize başarılar dilerim.

2020-06-19 16:35
 
0
 
0
[Bir bsbl öğrencisi]

Sbl adayı arkadaş maalesef pansiyon biz taşındığımızda açılmamıştı ve sonra araya korona virüs girdi bu sebepten dolayı bir bilgimiz yok ama pansiyon büyüklüğü okul ile aynı genişlikte ve büyük ihtimalle odalar 4 kişilik olur

2020-05-21 15:07
 
0
 
0
[Sbl adayı]

Affedersiniz pansiyonda odalar nasıl.Yani mesela bir odada kaç kişi kalıyor?, yataklar baza şeklinde mi yoksa ranza mı ? , banyo var mı? bunları cevaplarsanız sevinirim.

2020-05-08 18:38
 
0
 
0
[Aos sbl]

İlk olarak bsbl adlı kardeş ne yapmaya çalışıyor hiçbir fikrim yok bı insan niye bir yeri hiç olmadığı kadar kötü göstermeye çalışırki anlamış değilim

Umarım yaptığı hatanın farkına varmıştır

Simdi okulumuza geçersek konumdan başlayalım
1)Eskiden BTSO kampüsünde idi okulumuz şuan terminal 1-1.5km uzaklıkta Tofaş fabrikasının önünde eski yerinden kesinlikle daha iyi çünkü gerçekten eski yerdeki kantini 7-8 okul kullanıyordu başka okullar okulumuza ve bize karşı hakaret içeren cümleler kullanıyordu okulun taşınması iyi oldu ama tabiki Burdada ufak sorunlar var rahatlıkla söyleyebilirim ki okulda yapılacak şey gerçekten az bahçemiz küçük spor salonu yok ayrıca basketbol potası kale de Yok ama yakında olacak yani konum olarak sıkıntı (bence) sadece merkezden uzak olması spor salonunun olmamasi. Onun dışında bı sıkıntı yok ulaşım zaten kolay çünkü tüm terminal otobüsleri geçiyor okulun önünden bu yüzden ulaşımda kolay
2)Binası ve pansiyon

İlk başta pansiyon hakkında yeterli şey söyleyemem çünkü kalmıyorum kalmayacam ama şunları rahatlıkla söyleyebilirim

Pansiyon nerdeyse tamamlandı eksik olarak sadece doğalgaz bağlanmadı o da yakinda bağlanacak ayrıca çok heybetli bı görünüşü var saray gibi.

Binamıza geçersek gerçekten bayağı büyük bu yazıyı yazdığım tarihte nerdeyse hiçbir sıkıntı kalmadı bina içerisinde ama gerçekten insan ilk gelişinde bayağı karıştırıyor :)
Sınıflar geniş ve rahat tuvaletler mescitler vs. Hiçbir sıkıntı yok


3) öğrenci öğretmen kalitesi

Gerek bizim okul hem Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi öğrencileri çok saygılılar ve hiçbir sıkıntı çıkmıyor aramızda onların öğretmenleride bizim öğretmenlerimizde gayet iyi davranıyorlar. Öğretmen konusuna detaylı inelim

Öğretmenlerimiz gerçekten çok iyi cana yakın ve hem dersle hem öğrenciyle ilgilenmeyi seven insanlar şuana kadar hiçbir kötü yanlarını görmedim abarttığımı sanmayın abartmayı seven bir insan degilim

Gerçekten onların birer evladıymışız gibi iyi davranıyorlar çok samimiyiz

4) Dersler

Şimdi hazırlık okuyacaklara birkaç sözüm var insanlar sizle alay edebilir fhjshajshdshahs sen 9 olcan ben 10 olacam benden kucuk olcan diyebilirler şahsen banada dediler ama hazırlığı gereksiz görmeyin çünkü gerçekten hem diliniz önemli ölçüde gelişiyor hem 2. Yabancı dil öğreniyorsunuz hem yaşınız büyüyor aynı zamanda bunlar olurken hem lise edebiyatına ve matematiğe hazırlanıyorsunuz hemde bu derslerden geri kalmıyorsunuz

Tabi baştada dediğim gibi her yer güllük gülistanlık değil eksileri söylemezsem ayıp olur

1)Baştada dediğim gibi bahçenin küçüklüğü -0.3
2)Spor Salonunun olmaması -0.5
3)bahsetmedim ama şimdi bahsedeyim tuvaletler cidden çok küçük ama küçük olması kötü olduğu anlamına gelmiyor gayet modern tüm ihtiyaçları yerinde duruyorlar.-0.2
4)öğle aralarında okul dışına çıkma izninin verilmemesi -0.1

Puanım 4
Hepinizi Okulumuza bekliyoruz :)
-Muhammet E. Polat

2020-03-03 17:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 169

Tofaş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 61

Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Bursa Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi kaç puan 2022 377.5497
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bsbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız