Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi

Bursa / Karacabey

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Ekle
Ekle
61
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 423.2662
Yüzdelik Dilimi 6.20
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi Bursa ili Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi taban puanı 423.2662 yüzdelik dilimi 6.20.

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 423.2662 6.20
2021 398.3403 5.84
2020 415.3720 5.43
2019 443.9642 5.22
2018 371.2804 5.53
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
90
2021
90
2020
136
2019
90
Okulumuz 2013/2014 Eğitim-Öğretim Yılı´nda hizmete girmiştir. Kız ve Erkek Pansiyonumuz ise 2016/2017 Eğitim-Öğretim Yılı´nda hizmete girmiştir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2020 Başarı Durumu
2019 Başarı Durumu 2018 Başarı Durumu
2017 Başarı Durumu -----

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Karacabey
  İlçe

Adres: Esentepe mah. 251 sok. No3 Karacabey

Tel: 02246764336

Fax: 02246764346

web: http://karacabeyfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi ile ilgili 61 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Dilek 01]

Merhabalar Eski veli adlı kişinin yorumuna cevap vermek istedim. Akademik anlamda başarısız olmak o kişinin çalışmadığı anlamına gelmez. Eminim ki velisi olduğunuz öğrenci de elinden geleni yapmıştır. Ben kendi dönemimde gerçekten elimden geleni yaptım. Ancak dediğiniz gibi hem hocalardan hem de yurtta ya da okulda olsun arkadaşların yaptığı mobbing ve zorbalıklardan dolayı okulda kendimi çok gösterebildiğimi düşünmüyorum. Bu okulu kazanan her insanın hayatı böyle geçmedi tabii ancak geriye dönüp baktığımda psikolojik bir şiddet uygulamışlar gibi gelir bana. Her okul bir şekilde eğitim verir ama sadece eğitim içerikli öğretim hayatı, duygusuz meslekleri yetiştirir. Okul insanlığı, duyguları öğretme konusunda çok eksikti. Sadece sıralama odaklıydı. Şu an nasıldır bilemem. Benim bu siteye bunları yazma sebebim okulu kötülemek değil sadece olanları aktarmaktı. Çünkü duygusal insanlar için gerçekten zor bir okul. Ancak şunu da söylemek isterim. Ben gerçek sınavda okuldaki denemelerimden daha iyi bir sıralama yaptım. Umarım velisi olduğunuz öğrencinizde istediği yerlerdedir. Öğrencinizi dinleyip ona yardımcı olmanız çok güzel. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

2023-03-04 01:37
 
0
 
0
[kalbim34]

tamamen ezberci okul . tavsiye etmiyorum kesinlikle

2022-07-28 20:49
 
0
 
0
[Lgsli]

8lik dilim nakilde denenir mi acaba

2022-07-23 19:06
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Yuzdeligim 6.29 puanim 423 tercih etsem gelme ihtimali var mi acaba yuzdelikleri yukselir mi duser mi?

2022-07-16 21:17
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci ]

Yüzdeligim 15,76 puanım 370 beni alırlar mı? Lütfen cevap verin

2022-07-08 02:11
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Bu sene 370 aldım. Beni alırlar mı? Lütfen cevap verin

2022-07-03 14:33
 
0
 
0
[umfll]

Türkiye´de birçok örneği olan,yks odaklı bir fen lisesi.Ne iyi ne kötü diyeceğim, eğitimi ortalamanın üstünde.Çalışan öğrencinin güzel yerlere gidebileceği bir okul.

2022-01-25 17:48
 
0
 
0
[IVxxx]

Türkiye´nin standart sınav odaklı okullarından biri. Müfredat dahilinde bilgili öğretmenler var lakin bilimden ve eğitim psikolojisinden anladıklarını söylemek mümkün değil. 2020 mezunlarından sonraki öğrencilerin okul dışı becerileri sportiflik ve ilkel sosyallik dışında yok. Teknoloji, bilim, edebiyat, müzik, yabancı dil, felsefe konuşabileceğiniz insan sayısı bir elin parmağını geçmez. Durumlar karşısındaki tepkiler ve aynı ortamda bulunmanın sonucu oluşan sohbetler döner kaliteli sohbetlerin yerine en fazla. Öğretmenlerden beklentiniz yüksek değilse çoğuyla efektif bir şekilde ders işleyebilirsiniz, size yardımcı olmaya çalışabilirler.

2021-11-12 22:52
 
0
 
0
[Dilek 01]

Öncelikle bu okulu tercih eden ya da edecek olan arkadaşlara hayırlı olsun demek isterim. Ben bu okulun mezunlarından biriyim. Benim söylediklerimi herkes doğru bulacak ya da hak verecek diye bir şey yok ama tercih yapacak olan arkadaşlara belki bir fikir vermiş olurum diye yazmak istedim. Okulun eğitim kadrosunda yer alan hocalarımın hakkını yiyemem. Hepsi kendi alanında elinden geleni yapan bilgili kişilerdi. Kendimi derslerde çok gösteremezdim. Denemelerde hep sonlarda olan biriydim. Bu yüzden hocalarımdan çok fazla olumsuz geri dönüş aldım diyebilirim. 4 yıl boyunca kendimi hiçbir zaman değerli bir öğrenci olarak görmedim çünkü bana bu hissiyatı hocalarım verdi. Hep birileriyle karşılaştırılırdık. Hep birilerinin hırsının kurbanı olduk maalesef. Arkadaşlarım için şunu söyleyebilirim: Kendi sınıfımı seven biriydim. Sınıfımda gerçekten iyi niyetli güzel kalpli kişiler vardı ama bir o kadar da insanların arkasından çok rahat konuşabilen, kendiyle övünen insanlar da tanıdım. Tabii bu durum benim denk geldiğim dönem için olabilir. Bu yüzden bu konu hakkında çokta bir şey diyemem. Okulun yurdu için ise şunları diyebilirim: yurt benim bıraktığımda inşattı dökülmekteydi. Kışın ısınması çok sıkıntılıydı. Yemeklerde buna da çok şükür ama sıkıntı olduğu da olmaktaydı. Tabii ben baya eski bir zamandan bahsediyorum. Şuan koşullar daha güzel hala getirilmiştir bilemem. Ama ben şunu da ifade etmek isterim: Ben de dört dörtlük bir insan değilim kimilerinin gözünde iyiydim, kimilerinin gözünde ise kötü biriydim. Lise hayatım bana çok güzel insanlık dersi verdi diyebilirim ve hayalim hep fen lisesine gitmekti ama buna rağmen bir daha şansım olsa lise yaşlarıma dönsem ben bu okula gelmezdim. Kendi memleketimde bir anadolu lisesine gider en azından aileme yakın olurdum. Bu okulun bana kattıkları: Hala konuştuğum bir iki dost ve bir de diplomamda fen lisesi yazıyor olması.

2021-09-02 23:14
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 144

İbrahim Önal Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 61

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 191

Tofaş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 39

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi kaç puan 2023 423.2662
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://karacabeyfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız