İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi
 • İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 23
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Gaziantep
İlçesi ŞehitKamil
Başarı Puanı (OBP) 86.4905
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Tarihçesi ve Yapısı İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi ,Osmangazi Mahallesinde 2012 yılında 32 derslikli bir okul olarak hizmete girmiştir.

Okulumuzun Alanları/Bölümleri Okulumuzda 2 Gösteri Salonu,2 BT sınıfı 2 Fen laboratuarı(Fizik-KimyaBiyoloji), 4 idareci odası, 1 öğretmenler odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 kütüphane, 1 arşiv, 1 çok amaçlı salon, 1 Okul Aile Birliği odası. 1 Müzik odası 1 Resim Odası 1 hizmetli odası ve 1 sığınak mevcuttur.

Vizyon Yetiştirdiği öğrencilerleve sınavlardaki başarılarıyla il genelindetercih edilen örnek okul olmak.

Misyon Çağdaş,atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı ,vatanının ve milletini seven ,değerlerine bağlı ,ilerici ,sürekli kendini yenileyerek gelişmeleri takip eden,türkçeye hakim,özgüveni yüksek gençler yetiştirmek.

 • Öğretmen Sayısı : 59
 • Öğrenci Sayısı : 998
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : BAŞLANGIÇ:08.00 BİTİŞ:15.10
 • Derslik Sayısı : 32
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
Bizler; 66 eğitim çalışanı, 1030 öğrenci ve velilerle bu çalışmayı gerçekleştirmeye kararlıyız. Başlarken söylediğimiz gibi dalgaların sürüklediği gemi gibi değil; nereye varacağını bilen, kararlı, azimli bir ekibiz. Bu rotada giderek başarıya ulaşacağız. Bu bağlamda: Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini geliştirip onları hayata ve üst öğrenime hazırlayarak, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsetip; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine, insan hakları, çocuk hakları ve uluslar arası sözleşmelere uygun olarak haklarını kullanma yetisine sahip, başkalarının haklarına saygı duyma, görevini yapma ve sorumluluk yüklenebilen, kendini gerçekleştirebilen bireyler olarak yetiştireceğiz...

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Osmangazi Mah. 56062 Nolu Cadde No 1 Çevik Kuvvetin güneyi Şehitkamil/GAZİANTEP

Tel: 3423396828

Fax: 3423608659

web: http://igal.meb.k12.tr

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi ile ilgili 23 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Beykent Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://igal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız