İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil

İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi
 • İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 36
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Gaziantep
İlçesi ŞehitKamil
OBP Puanı (*) 89.1865
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.1865". İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olup İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gaziantep İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi adı verilip 2011- 2012 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

? Okulun Kuruluş Yılı : 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı

? Okulun Ön Bilgisi: Okulumuz 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında açılmıştır. Kendi binasında eğitim öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 9. Sınıflarda, 11 şube halinde toplam 372 öğrenci, 10. Sınıflarda, 8 şube halinde 264 öğrenci ve 11 sınıflarda ise 8 şube halinde 185 12. Sınıflarda, 6 şube halinde 109 öğrenci olmak üzere toplam 930 öğrenci ile eğitim öğretime devam edilmektedir.

? Kuruluş Amaç: Türk Milli Eğitiminin Amaç ve İlkeleri ile Kalkınma Planlarındaki Politika ve Hedefler Uygun Olarak, Evrensel Değerler Doğrultusunda Uluslararası Niteliklere Sahip İnsan Gücünü Yetiştirmektir.
 • ? Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmek
 • ? İnsan haklarına saygılı bireyler yetiştirmek
 • ? Demokratik düşünebilmeyi özümsemek
 • ? Milli ve Manevi ahlaki değerlerini özümsetmek
 • ? Düşünce kanaatlere saygıyı benimsetmek
 • ? Geçmişini bilen bugününü anlayan geleceğini planlamayı özümsetmek,
 • ? 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında: 150
 • ? 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında:330
 • ? 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında:510

VİZYON : İl Genel Meclisi Anadolu Lisesinin vizyonu ;Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi,gelişimini rekabetçi bir anlayış içinde sürdürerek ulusal ve uluslar arası bilim ve eğitim çevrelerine örnek oluşturacak , farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : İl Genel Meclisi Anadolu Lisesinin misyonu ; öğrencilerin, bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, cumhuriyetin temel ilkelerine, demokratik ve laik çağdaş devlet esaslarına bağlı ; bilgili, becerili, özgüvenli ve hoşgörülü olmalarını,çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır.
 • Öğretmen : 48
 • Rehber Öğretmen : 2
 • Öğrenci : 950
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 32
 • BT Sınıfı : 2
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Saatler : Başlama: 8.00 Bitiş: 15.40
 • Ulaşım : Öğrenci ulaşımı: Servis ve şehir içi otobüs ile. Genel ulaşım: Kişiye ait vasıta,şehir içi otobüs ile.
 • Yerleşim Yeri : Merkez
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Yaklaşık 7 km.
BAŞARILAR :

İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi Karacaahmet Mah. No1 Otogar Civarı Şehitkamil / Gaziantep

Tel: 0342 328 98 75

Fax: 0342 328 98 76

web: http://igmal.meb.k12.tr

İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi ile ilgili 36 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Igmal]

O bırısı adlı bır kullanıcı bir yorum yapmış çok kötü falan dıye. Arkadaşlar okul çok ıyı ve süper eger gelmek ıstıyorsanız hemen gelin kararsız kalmayın öğretmenlerı disiplinli. Okulda kavgaya izin vermiyorlar ve daha çok fazlası bence çok güzel, okul müdürüde çok ıyı ben çok sevıyorum okulumu. Sizede gelmenızı tavsiye ederım dıger obp puanı ile alan lıselerden daha ıyı ve güzel bence.

2021-10-17 11:41
 
0
 
0
[Herneyse]

Arkadaslar okul harika bence siz bu kotu yorumlara bakmayin okul mukemel disiplinli bir okul kavga vs gibi seylerin olmasina izin vermiyorlar okul cok iyi

2021-09-20 15:21
 
0
 
0
[Adsız]

Arkadaşlar bence okul çok güzel, öğretmenleri disiplinli ve deneyimli öğretmenler, kötü yorum yapanlar neden kötü yorumlar yapıyor bilmiyorum ama bence okul süper. Gelmek istiyorsanız eğer tercihinize hemen yazın çünkü kararsız kalınacak bir okul değil.

2021-09-13 17:02
 
0
 
0
[birisi]

gelmeyin sakın arkadaşlar saçma bir okul disiplinliyiz diye diye kendilerini disiplinli sanıyorlar başka bir okul tercih edin

2021-07-16 07:58
 
0
 
0
[NİSANUR AKSOY]

Ben tercihimde bu okulu seçmeyi düşünüyorum bana çok iyi bi okul dediler ama karsızım ne yapmam gerek

2021-07-07 09:19
 
0
 
0
[Igmal]

Ben bu okulun 12 sınıf öğrencisi olarak yazıyorum okul çok iyi çok disiplinli hocalar çok zorluyorlar ama bu sizin için avantaj ortalamanın 80 üstüyle rahatlıkla gelirsiniz.

2021-07-05 21:04
 
0
 
0
[Nursena]

Ben lgsde 256 aldım ama opb 85 gelebilir miyim?

2021-07-01 11:59
 
0
 
0
[Jssjjsshshshsh]

Benim puanım 86 ben bu okula gelebilir miyim ve okul nasıl iyimi ?

2021-06-30 20:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 24

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Özel İdare Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://igmal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İl Genel Meclisi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız