Hasan Süzer Anadolu Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil
Hasan Süzer Anadolu Lisesi
 • Hasan Süzer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 57.9962
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hasan Süzer Anadolu Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hasan Süzer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hasan Süzer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hasan Süzer Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hasan Süzer Anadolu Lisesi 1996 yılında devlet ve vatandaş işbirliği ile yapımına başlanmıştır. Okul yaptırma kampanyası sırasında hayırsever vatandaş Sayın Hasan Süzerin katkılarıyla, Fatih Mahallesi 25 nolu sokakta hazine arazisi üzerinde okul inşaatı, 21 derslikli olarak 2000 yılında bitirilmiş ve bilahare 22 Ağustos 2000 tarih ve 9157 Sayılı Bakanlık oluru ile eğitim ve öğretime açılmıştır.

VİZYON : Okulumuzdaki her öğrencinin, Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrencileri bilgili becerikli özgüvenli,problemlerin çözümünde akılcı yöntemler kullanarak,Bilgi toplumun gereği olan araştırmacılar olarak yetişen çevresi ile bilinçli iletişim kuran ,olaylara her açıdan ve tarafsız bakabilen ,çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilerine sahip işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

MİSYON : Milli Eğitim Temel Kanununda öngörülen koşullara sahip toplumsal erdemleri kişiliğinde taşıyabilen,karar verme gücüne sahip, katılımcı bir yönetim anlayışı içerisinde ,öğrenen ve öğreten bilgiyi paylaşan bir kurum olarak,sevgiyi saygıyı esas alan özgür bireyler yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR : 2002-2003 eğitim öğretim yılında 210 öğrenci mezun olup 202 öğrenci üniversite sınavına girmiş olup 11 öğrenci üniversiteye yerleştirilmiştir. 2003-2004 eğitim öğretim yılında 569 öğrenci mezun olup 582 öğrenci üniversite sınavına girmiş olup 39 öğrenci üniversiteye yerleştirilmiştir. 2004-2005 eğitim öğretim yılında 543 öğrenci mezun olup 607 öğrenci üniversite sınavına 72 öğrenci yerleştirilmiştir. 2005-2006 eğitim öğretim yılında 527 öğrenci mezun olup 538 öğrenci sınava girmiş, 55 öğrenci ÖSYMye yerleştirilmiştir. Sözel de Adem DOĞAN adlı öğrencimiz Türkiye 36. sı ve İl Birincisi olmuştur. 2010-2011 eğitim öğretim yılında 315 öğrenci mezun olup 303 öğrenci sınava girmiş, 102 öğrenci ÖSYMye yerleştirilmiştir. 2011-2012 eğitim öğretim yılında 290 öğrenci mezun olup 285 öğrenci sınava girmiş, 77 öğrenci ÖSYMye yerleştirilmiştir.

 • Öğretmen : 45
 • Öğrenci : 756
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Saatler : 07:00-16:40
 • Yerleşim Yeri : Fatih Mahallesi 25 Nolu Sokak Şehitkamil/GAZİANTEP
başarı

Adres: Fatih Mahallesi 25 Nolu Sokak Şehitkamil/GAZİANTEP

Tel: 0342 321 02 01

Fax: 0342 321 65 75

web: http://hasansuzeranadolulisesi.meb.k12.tr

Hasan Süzer Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 8
Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36
Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14
Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29
Akkent Anadolu Lisesi

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21
İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18
İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hasan Süzer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Hasan Süzer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hasan Süzer Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hasan Süzer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hasan Süzer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hasan Süzer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hasan Süzer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız