Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi
 • Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Gaziantep
İlçesi ŞehitKamil
Başarı Puanı (OBP) 87.5900
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Fatih Anadolu Lisesi adıyla Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 21.01.1989 tarih ve 4570 sayılı onayı ile hizmete açılmıştır. Fatih Anadolu Lisesi 1989/1990 Eğitim Öğretim yılında 72 öğrencisi ile Perilikaya Yavuz Sultan Selim Lisesinde eğitim-öğretime başladı.

1990-1991 Eğitim Öğretim yılında ilimiz Şehitkamil İlçesi Arif Nihat Asya Lisesinde Gaziantep Valiliğinin 10.06.1990 tarih ve 15441 sayılı onayı ile öğretime devam etmiştir.

1991-1992 Eğitim Öğretim yılında Şehitkamil İlçesinde Gaziantep Anadolu Lisesinin eski binasına taşınması Gaziantep Valiliğinin 10.09.1991 tarih ve 410/13411 sayılı onayı ile uygun görüldüğü 5 hazırlıık sınıfı, 3 ortaokul 1.Sınıf, 2 Ortaokul 2.Sınıf olmak üzere toplam 10 sınıf ile eğitim vermeyi sürdürdü. 1992-1993 döneminde ise 542 öğrenci ve 14 derslikle aynı bindada öğretime devam edildi.

1993-1994 Eğitim Öğretim yılında, ilimiz Şehitkamil İlçesinde hayırsever Fitnat ve Nuri Tekerekoğlu tarafından yaptırılan ve bağışlanan 24 derslikli binaya okulumuzun taşınmasına Milli Eğitim Bakanlığının emirleri doğrultusunda karar verildi. Protokol gereği okuluımuzun adının Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesi uygun bulundu.Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu lisesi oldu.

VİZYON Öğretimde lider, eğitimde rehber

MİSYON Öğrencilerimizin kendine yetebilen, problem çözme becerisine sahip, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı kültür ve beceri sahibi ahlaki değerleri olan, kendine güvenen, çalışkan, sorumluluklarını bilen bilinçli bireyler yetiştirmek.
 • Öğretmen Sayısı : 44
 • Öğrenci Sayısı : 779
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Derslik Sayısı : 24
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3

BAŞARILAR

Başarılar

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Budak Mah. A.Kadir Behçet Cad. No 23 Şehitkamil/GAZİANTEP

Tel: 0 342 321 46 40

Fax: 0 342 322 54 93

web: http://fntal.meb.k12.tr

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Beykent Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fntal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız