Bayraktar Anadolu Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil
Bayraktar Anadolu Lisesi
 • Bayraktar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Gaziantep
İlçe ŞehitKamil
Başarı Puanı (OBP) 68.1865
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Bayraktar Anadolu Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bayraktar Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bayraktar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bayraktar Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bayraktar Anadolu Lisesi Hayırsever Vatandaşımız Bahaddin Bayraktar tarafından yaptırılan Okul binasının temeli 1984 yılında zamanın Milli Eğitim Bakanı tarafından atıldı.

Bayraktar Lisesi adı altında 1987 yılında önce Gaziantep Lisesi bünyesinde sonra da Fehime Güleç İlkokulunda Eğitim Öğretime başladı. Okul binasının zamanında teslim edilmemesi nedeni ile 1989-1990 Öğretim yılı sonuna kadar adı geçen okulda öğretime devam etti.

1990-1991 Eğitim Öğretim yılı başında şu andaki okul binasına taşınıldı. Okula hayırsever vatandaşımız Bahaddin Bayraktar yaptırmış olduğundan ismini yaşatmak amacıyla soyadına izafeten BAYRAKTAR adı verilmiştir. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülerek, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumu olmuştur.

2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Bayraktar Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını vermiştir.

 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Öğrenci Sayısı : 620
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Başlama Saati:08.00 12.Sınıflar İçin Bitiş Saati:14.20 9, 10, 11. Sınıflar İçin Bitiş Saati:15.10
 • Derslik Sayısı : 21
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Bilimsel ve teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun metodlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, bir yüksek öğretim kurumuna hazırlanan, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek.

MİSYON Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

başarı

Adres: Değirmiçem Mh. M.Emin Kılıçkale Cd. No9 27500 Şehitkamil/GAZİANTEP

Tel: 0 342 336 67 06/0 342 339

Fax: 0 342 338 38 92

web: http://bayrakal.meb.k12.tr

Bayraktar Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 8
Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36
Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14
Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29
Akkent Anadolu Lisesi

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21
İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18
İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bayraktar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Bayraktar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bayraktar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bayraktar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bayraktar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bayraktar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bayraktar Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız