Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi

Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi
 • Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 204
Okulun Taban Puanı 433.9509
Güncel Yüzdelik Dilimi 6.72
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şehit Kamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 433.9509 6.72
2018 353.7422 8.27
2017 468.2199 10.09
VİZYON

Bilim ve teknolojinin farkında olan,değişime,gelişime.yeniliklere açık,öğrenmeyi ve öğretmeyi temel ihtiyaç kabul eden,milli ve manevi değerlerine sahip,hoşgörü sahibi,farklılıkları zenginlik kabul eden en az bir yabancı dil bilen,yüksek moral değere sahip,kendine güvenen,katılımcı,kendini irdeleyip sergileyen,etkili ve nitelikli çağdaş,demokrat,laik,vatanını ve milletini sevip yüceltmek isteyen bireyler yetiştirmektir.Tüm öğrencilerimiz bir yüksek öğretim kurumuna girmeye hak kazansın.Öğrencilerimiz değişen ve bütünleşen dünyamıza uyum sağlayabilmek için gerekli davranış ve donanıma sahip yetişsinler.Okul toplumunun tüm bireyleri sorumluluk alsın ve sorumlulukları doğrultusunda yetki ve inisiyatif kullansın.Öğrencilerimiz yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı olsunlar, fikir ve hareketleri ile öncülük etsinler.Okul toplumunu tüm bireyleri hedeflerine ulaşmada ilkelerinden ödün vermesinler.

MİSYON Atatürk ilke ve inkılapları ile donanmış, Kendi gücüne güvenen, Araştırmacı ruhu gelişmiş, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmış Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın Çağın teknolojisini öğrenme ve öğretmeyi kendine amaç edinmiş, Yirmibirinci yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerilerle donanmış Ülke kalkınmasına maddi ve manevi katkıda bulunma bilinç ve gücünü kazandırmak,insan ve vatan sevgisini yüreğinde hisseden İnsanları yetiştirmektir.

BAŞARILAR

2015 ösym sonuçlarına açıklandı. Okulumuz ygs/lys bazında ösym sonuçlarına göre Gaziantepdeki bir çok okulu geride bırakarak Türkiye sıralamasında 230. sırada yer aldı. Başarı
Adres

Değirmiçem Mah. Uğur Mumcu Parkı civarı Şehitkamil/GAZİANTEP

Telefon

03423398505

Fax

web

http://akinal.meb.k12.tr

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

 • 30
 • Yorum

Gaziantep Anadolu Lisesi

Gaziantep Şehit Kamil

Gaziantep Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

 • 14
 • Yorum

İmkb Anadolu Lisesi

Gaziantep Şahinbey

İmkb Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız