Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
04162270227
0416 227 0 227
Adres Altınşehir Mahallesi Bağdere Caddesi No 18 Merkez/Adıyaman
MEB logo Adıyaman / Merkez
Bilgi Anadolu Lisesi

http://bilgianadolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Bilgi Anadolu Lisesi Adıyaman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Bilgi Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bilgi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bilgi Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bilgi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bilgi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Bilgi Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Bilgi Anadolu Lisesi Taban Puanı 445.3458 -
2016 Bilgi Anadolu Lisesi Taban Puanı
420.3180 15.4800

Okul Aile Birliğinin teklifi ve İl Milli Eğitim Komisyonunun 16.09.2008 tarih ve 79 sayılı kararı ile GAP ANADOLU LİSESİ olan adı BİLGİ ANADOLU LİSESİ olarak değişti.

Halen aynı binada öğretim yapılmaktadır. Okulumuz 4 katlı ve 20 derslikli olup; okulumuzda 2 Adet Fen Laboratuarı, 1 Adet Bilgisayar Laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Adet Rehberlik Servisi ve Konferans Salonu mevcuttur.

Okulumuz Genç Girişimcilik projesinde büyük başarı göstererek birinci olmuş ve ABD Çalıştay Gezisine hak kazanmıştır.

Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında "Sınıfta Veli Var" ve "Ayna" gibi orijinal projeler yürütülmektedir. Okulumuz Eylül 2014 tarihinden beri Altınşehir Mah. Bağdere Sokak adresine taşınmış, yeni binasında hizmet vermektedir.

Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı, 2 Rehber Öğretmen, 42 Öğretmen, 1 Memur, 1 Gece Bekçisi, 1 Teknisyen ve 2 Yardımcı Hizmetli görev yapmaktadır. 2014 Eylül ayı itibarı ile 560 öğrencimiz mevcuttur.

Vizyon Bilgiyle, bilgiye bizimle ulaşılan bir kurum olmak.

Misyon Değişimlere bilgi ekseninde yön veren, bilgiyi ısrarla talep ve takip eden, teknoloji ile bütünleşmiş, kendisi ve çevresiyle barışık, işbirliğine açık, küreselliğin yolunun yöresellikten geçtiğini idrak etmiş, üretken, katılımcı, araştırmacı, erdemli bireyler yetiştirmek. başarı
 • Öğretmen :45
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :703
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00 15:10
 • Yabancı Dil 1.Yabancı Dil: İngilizce 2.Yabancı Dil: Almanca
 • Ulaşım Kolej Otobüsleri Belediye Otobüsleri
2015 YGS BAŞARIMIZ 2015 YGS de %100 Öğrenci Başarısı, 2015 YGS de ilk 100 binde 30 Öğrenci, Zeliha AYKUT YGS3 ve YGS4 puan türünde 16.binde

başarı

başarı

Bilgi Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Bilgi Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Bilgi Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Bilgi Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Bilgi Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04162270227
Okulun Faxı: 0416 227 0 227
Okulun Adresi: Altınşehir Mahallesi Bağdere Caddesi No 18 Merkez/Adıyaman

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adıyaman Bilgi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bilgi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Bilgi Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Bilgi Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Bilgi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Bilgi Anadolu Lisesi yorumları, Bilgi Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bilgi Anadolu Lisesi nerede?, Bilgi Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Bilgi Anadolu Lisesi formaları, Bilgi Anadolu Lisesi adresi, Bilgi Anadolu Lisesi başarıları, Bilgi Anadolu Lisesi Adıyaman, Merkez Bilgi Anadolu Lisesi

google+ google+ google+