İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi

Gaziantep / Şahinbey
İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi
 • İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Gaziantep
Başarı Puanı (OBP) 86.2105
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuzun 1995 yılında BATALHÖYÜK LİSESİ adı ile devlet yatırım bütçesinden yapımına başlanmış, Sanko Şirketler Grubunun maddi katkılarıyla İNCİ KONUKOĞLU LİSESİ adını almıştır. Bakanlığımızın 22 Ekim 1998 tarih ve 14236 sayılı oluruyla öğretime açılmıştır.

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi 11 Aralık 1998 yılında zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuz Şahinbey ilçesi Fidanlık Mahallesi Batalhöyük mevkiindedir.

 • Öğretmen Sayısı : 40
 • Öğrenci Sayısı : 566
 • Öğretim Şekli : Normal eğitim.
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 15:10
 • Derslik Sayısı : 22
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
VİZYON İyilik ve doğruluktan ayrılmadan Bilimden asla vazgeçmeyerek, Niçin, En iyisi olmayalım? Diyerek, En güzel için daima çalışarak, Yurdumuzu yükseltmek ve çağdaş medeniyetler zirvesine çıkarmak...

MİSYON Sahip olduklarının farkında olan, tarihinden güç alan, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında sağlam adımlarla yürüyen, Vatanına , milletine, bayrağına sahip çıkan, insani değerleri koruyan bireyler yetiştirmek.

Adres: Fidanlık Mahallesi 14 Nolu Caddesi 29 nolu Sokak No12 Şahinbey/ GAZİANTEP

Tel: 03423398776

Fax: 03423396540

web: http://incikal.meb.k12.tr

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız