Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi

Zonguldak / Ereğli

Hesapla
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.0966
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Zonguldak ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "88.0966".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
88.0966
2022
84.8681
2021
92.1638
2020
89.5069
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzun 1992 yılı başlarında temeli atılarak yapımına başlanmıştır.Kdz.Ereğli eşrafından hayırsever Hacı Mehmet Ali Yılmaz ve Hacı Kadri Yılmaz Kardeşlerin arsa vermeleri ve nakdi yardımlarıyla yapılmış olan okulumuzun 1996 Eylül ayında inşaatı bitmiştir.

Okulumuz 1996 yılında genel ve yabancı dil ağırlıklı lise olarak hizmete girmiş olup 2010-2011 Eğitim- Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 5260 m2 alanda tek blok üzerine 5 katlı olarak inşa edilen okulumuzda 29 derslik, 1 Müdür odası, 1 Müdür Yardımcısı odası, 1 Müdür Başyardımcısı odası, 1 Memur odası, 1 (Fizik-Kimya-Biyoloji) fen laboratuvarı, 100 kişilik konferans salonu, 1 Kütüphane, 1 Öğretmenler odası, 2 Arşiv, 1 Rehberlik Servisi odası, 1 Spor Salonu, 2 Resim atölyesi, 2 Müzik Odası, 1 Öğrenci kantini, 1 temizlik odası, 1 Veli görüşme odası ve 1 Taşımalı Öğrenci yemek salonu bulunmaktadır.

Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
 • Zonguldak
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
 • Zonguldak
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi
 • Zonguldak
  İl
 • Ereğli
  İlçe

Adres: Süleymanlar mah. Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Küme Evleri No 5 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

Tel: 0 372 315 11 61

Fax: 0 372 315 11 50

web: https://kyal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Okul zili sanki bütün mahalleyi teneffüse çıkmak ve derse girmek için ayarlanmış. Hayatımda böyle gürültülü ve çevreyi rahatsız edici bir sistem görmedim. Okul yöneticileri buna bir çözüm bulmalarını umuyorum.

2019-09-13 09:48:46

nasıl bura

2019-07-23 12:38:40

Şuan 9.sınıflar için boş kontejan var mı

2018-07-31 10:52:39
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Çaycuma Filyos Melek Ve Ahmet Şanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Atatürk Anadolu Lisesi Zonguldak Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mehmet Ali Ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi kaç puan 2024 88.0966
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://kyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız