Hasan Çapan Anadolu Lisesi

Hasan Çapan Anadolu Lisesi
 • Hasan Çapan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 170
Okulun Taban Puanı 370.6786
Güncel Yüzdelik Dilimi 19.97
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Hasan Çapan Anadolu Lisesi Gaziantep ili Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hasan Çapan Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hasan Çapan Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hasan Çapan Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hasan Çapan Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 370.6786 19.97
2018 - -
2017 435.8484 -
Hasan Çapan Anadolu Lisesi 15.09.1989 tarihin de hayırsever Hasan Çapan tarafından Nizip şehrimize hediye edilmiştir. Okulumuz Kıbrıs Mahallesi Dede Efendi Sokakta 30000 metrekare arsa üzerinde yapılmıştır. Nizipli hayırsever Hasan Çapan tarafından 1986 tarihin de yapımına başlanan okulumuz önce ilk öğretim okulu olarak açılmıştır. 1989 yılında yapımı bittiğin de velilerimizin teklifi ve sonucun da bakanlığımızın onayı ile 1989-1990 tarihinde açılmıştır.Okulumuz E-24 karayolundan 500 metre, şehir merkezine ise 1500 metre mesafedir. Okul arsası üzerinde daha sonra Hüseyin Yalçın Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli bir pansiyon yapılmıştır.

Hasan Çapan Anadolu Lisesi 16 derslikli 15 şubeli ve 347 öğrenci 2 idareci 25 öğretmeni ve normal kadrosuyla milletimize hizmet vermektedir. Okulumuz da ayrıca Bilişim Teknolojileri Sınıfı , Fizik-Kimya Laboratuarı, Biyoloji Laboratuvarı, Kütüphane, Konferans Salonu ve açık spor sahası(Basketbol, Voleybol, Futbol vb. olanaklar) ile öğrencilerimize ekstra olanaklar sağlamaktadır.

VİZYON : Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında ve Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; Doğru, Dürüst, Çağdaş, Araştırmacı, Özgüvenini kazanmış, Güzel ülkemizi; Hakkettiği yere getirmek için, Sürekli çalışan, dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli Bireyler yetiştiren bir okul toplumu oluşturmaktır.

MİSYON : Öğrencilerin Özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanımlarına fırsat tanıyarak yükseköğretim kurumlarına yöneltip, başarılı olmalarını sağlamak için onların bilgili, becerili ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ve değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırabilmektir.

 • Öğretmen : 27
 • Öğrenci : 476
 • Derslik : 16
 • Saatler : 07:50-15:40
İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Gaziantep İline 45 Km mesafededir. Nizip ilçe Merkezine de 3 Km mesafededir. başarı durumu
Adres

Kıbrıs Mah. Dede Efendi Sok. No5 P.K 27700 Nizip/GAZİANTEP

Telefon

3425174718

Fax

3425171621

web

http://hcal.meb.k12.tr

Bu okula 7 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

 • 14
 • Yorum

İmkb Anadolu Lisesi

Gaziantep Şahinbey

İmkb Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

 • 30
 • Yorum

Gaziantep Anadolu Lisesi

Gaziantep Şehit Kamil

Gaziantep Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

 • 12
 • Yorum

Gaziantep Lisesi

Gaziantep Şahinbey

Gaziantep Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Hasan Çapan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hasan Çapan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hasan Çapan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hasan Çapan Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Hasan Çapan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız