Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi
 • Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 33212
Kontenjan Sayısı 204
Okulun Taban Puanı 387.6187
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.63
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 387.6187 15.63
2018 307.6732 18.64
2017 427.3298 24.18
2016 404.9592 19.20
2015 407.3812 15.98

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki olanaklarını, Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin öğretmen başarı durumunu, Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 13
 • Yorum

Gaziantep Lisesi

Gaziantep Şahinbey

Gaziantep Lisesi öğrenci alan bir lisedir.