Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi

Gaziantep / ŞehitKamil

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi
 • Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 24
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 345.1225
Yüzdelik Dilimi 15.24
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi bir Proje Okuludur.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi Gaziantep ili ŞehitKamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 345.1225 15.24
2020 362.8047 16.08
2019 387.6187 15.63
2018 307.6732 18.64
2017 427.3298 24.18
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
60
2020
204
2019
150
2018
150

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 24 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hkdmr]

Bu okulda dil bölümü var mı 10. Sınıf olacağim ve nakil yapmak istiyorum.

2021-07-27 21:12
 
0
 
0
[Fatma ]

Arkadaşlar ikinci yılım ve çok da memnun olduğumu söyleyemem. Pansiyonda kalmayan o zorluğu göremez. Yanlış yönlendirir durur. Küçüçükken öyle bir ortama girmek hiçde iyi bir seçim olmuyor. Yani her gün anası babası arabayla bırakıp evinde sıcacık yemeğini yiyip okuldan sonra dersaneye giden ve hocalar tarafından sevilen bir öğrenci için tabiiki güzel bir yerdir. Bir de sen gel de pansiyonda binbir çeşit insanla beraber olan, her gün farklı bir sorunu çıkan bir insana sor. İki kez daha düşünün derim.

2020-07-21 18:57
 
0
 
0
[anonim]

Merhabalar, görüyorum ki kafanız çok karışık.. Lakin hiç böyle bir şeye gerek yok. Sizi temin ederim ki Gaziantep´te en iyi EA eğitimini veren okul Sosyal Bilimler Lisesi´dir. Bu yıl son yılım, bu vakte kadar verilen eğitimden çok memnunum. Burayı tercih ettiğim için hiç pişmanlık duymadım. Hazırlık yılı gözünüzü korkutmasın. İyi değerlendirirseniz gayet zevkli ve çabuk geçer. Ayrıca ben sözel hazırlanıyorum sınava. Yani okul ille de EA gireceksin diye tepenize çökmüyor :) Sayısaldan hazırlanmanız zor ama o da imkansız değil. Ek derslerle yapılabilir, demeye çalıştığım tercih eni sonu yine sizin. Okulun pansiyonun olması da sizi ürkütmesin tabi eğer pansiyonda kalacaksanız, dört dörtlük olması elbette mümkün değil. Hiçbir şey dört dörtlük değildir. Fakat çok kötü de denmesi haksızlık olur. Pansiyonda kalmadım ama yakın arkadaşlarım bunu tecrübe etti. Hayat şartlarını zorlayan bir ortammış gibi gösterilmesine aldırış etmeyin. Ülkenin en iyi üniversitelerinde eğitim görmek istiyorsanız, gönül rahatlığıyla okulumuzu tercih edebilirsiniz. Aldığınız en önemli ve en iyi ilk karar bu olacaktır :)

2020-07-21 11:24
 
0
 
0
[Remzi Yılmaz]

Yüzdelik dilimim 18 bu okulda okumak istiyorum alınırmıyım

2020-07-20 12:04
 
0
 
0
Reklam
[Sema ]

Arkadaşlar size yardımcı olmak için buraya yazıyorum. Okula karşı olan herhangi bir nefretim ya da yaşadığım bir olay yok. Çok iyi bir gözlemciyimdir. Ben bu okulda 3 yıl okudum ve pansiyonda kaldım. Şu ah farklı bir okula nakil aldırdım. Bu okula ilk kayıt olmaya geldiğimde hiç unutmuyorum. Bir tane kız bana demişti ki : Hiç gelme berbat bir okul, kayıt bile yaptırma benim arkadaşlarımın çoğu nakil aldırdı dedi.

Ben kızı dinlemedim. Dedim ki madem kötü bir okul neden bu kadar okumuş da nakil aldırıyor dedim. Şu an o kızla aynı durumdayım. Keşke demeyi pek sevmem ama keşke de dinleseydim. Yani okulun o kadar hukuk fakültesi çıkarmasının sebebi, gelen öğrencilerin çoğu zengin. Hani son sene dershaneye gitmeyen öğrenci sayısı az. Yani kimi özel okula gidiyor kimi dershaneye gidiyor öyle kurtarıyor dersleri. Öğretmenler konusunda çok bir şey diyemem ama özellikle bazı hocalar çok fazla ayrım yapıyor. Bu benim kendi gözlemim. Onun dışında etkinlik çok. İki derste bir sizi konferansa indirirler. İşte bazen yazar gelir bazen bilmem kim gelir. Öyle öğrencilerin etkinlik hazırlamasına gelince, onlar hep belirli öğrenciler oluyor. Zaten bir tane kadın hoca var ismini vermeyeyim ama bilenler bilir. O hocanın gözüne girdiğiniz anda bütün etkinliklerde siz de oluyorsunuz.

Pansiyonu diğerlerine göre rahat. Pansiyon müdürü disiplinli bir kadın yani öyle yok benim canım istemiyor diye etüte gitmemezlik yapamazsınız. Oda temizliği falan size ait oluyor. Onun dışında yemekleri ben çok sevmiyordum yani çoğu kişi de şikayetçiydi yemeklerden. Bundan sonra nasıl olur bilemiyorum.

Okulun en gereksiz kuralı. Okul kıyafetinizi pantolonun içine koyamazsınız. Bir gün okul nöbetçisiyim müdür yardımcısı Yahya hoca çağırdı beni yanına. Azarladı attı. Azarlama nedeni ise pantolonun içine okul kıyafetimi koymamdı. Böyle saçma şeyler için azar yemeye hazır olun.

2020-07-19 00:05
 
0
 
0
[Mrv]

Merhaba yüzdelik dilimim bu okula yetiyor fakat bazı tereddütlerim var 5 yıl olması dezavantaj mı matematik dersi yok diyolar matematik dersi yok mu sözel ağırlıklı bi okul fen dersi var mı üniversite sınavında matematik ve fen çok önemli cevaplarsanız sevinirim...

2020-07-18 22:00
 
0
 
0
[Merve..]

Iyi yer

2020-06-27 20:07
 
0
 
0
[Ecem]

Ben bu sene girdim ve bu okulda okumak istiyorum.Muhtemelen yurtlarda kalacağım okul hakkında ayıntılı bir şekilde bilgi verirseniz sevinirim.

2020-06-22 14:15
 
0
 
0
[Anonim]

Okul dizi setine çevrildi trt nin bir dizisi okulda çekiliyor

2020-02-03 21:46
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 40

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Gaziantep Tobb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 40

Gaziantep Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi kaç puan 2022 345.1225
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce