Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
3723233935
3723167989
Adres MÜFTÜ MAHALLESİ ALEMDAR CADDESİ NO6 67300 KDZ. EREĞLİ/ZONGULDAK
MEB logo Zonguldak / Ereğli
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi

http://keal67.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Zonguldak ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Taban Puanı 467.6077 -
2016 Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Taban Puanı
442.7857 10.2500

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi, 1965 yıllarında Ereğli Demir Çelik Fabrikalarına gelen Amerikalıların çocukları için açılan okulun terk edilmesi söz konusu olunca; bazı üst düzey personelinin buraya çocukları için İngilizce eğitimi yapan bir koleje dönüştürmek fikrinin filizlenmesi ile kurulur.

T.E.D. Genel Merkezi Yönetim Kurulu ile görüşme yapılır, olumlu sonuç alınır. Saim MERSİNOĞLU (Erdemir Kamu Münasebetleri Genel Müdür Yardımcısı), Nejat BAKIRCI (Erdemir Hukuk Müşaviri), Oğuz TINAZ (Erdemir Personel Müdürü), Alpaslan İDİL (Erdemir Eğitim Müdürü) ve Halim AKOLun önderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan çalışmalar sonucunda Fen Dersleri de İngilizce okutulan bir kolej 1967-1968 öğretim yılında kurulur.

Yakın bir gelecekte bu binanın yeterli olamayacağı göz önüne alınarak eğitim ve öğretimde hedeflenen cevabı verebilecek nitelikte bir okulun yapılması çalışmaları kısa sürede neticelendirilir ve 10.10.1972de (1972,1976) yeni binaya taşınılır. Erdemirin her yıl okul bütçesinde yaptığı yardımlar, velilerden alınan ücretler giderleri karşılayamaz duruma gelir, bir süre sonra öğrenci velilerinin de fikirleri alınarak, okulun Anadolu Lisesine dönüştürülmesi gündeme gelir. 10.05. Milli Eğitim Bakanlığı, Vakıf ve Erdemir arasında yapılan bir protokol ile ilkokul kullanma hakkı 99 yıl için Milli Eğitim Bakanlığına devredilir ve böylece bu tarihten itibaren T.E.D. Karadeniz Ereğli Koleji, KARADENİZ EREĞLİ ANADOLU LİSESİ olur.

Mezun öğrencilerin, ÖSYMdeki başarı oranı yıllara göre %75 ile %90 arasında değişmektedir. Okulumuzda, sosyal çalışmalara her branşta geniş yer verilmektedir. Özellikle Komposizyon, Satranç, Müzik ve Spor dallarında, çeşitli kategorilerde Türkiye çapında dereceler alınmıştır. AFS sınavları sonucunda birçok öğrencimizde yurtdışına gitme imkânı bulmuştur.

Vizyon Ortaöğretim kurumları içinde bulunduğu bölgede öncelikli tercih edilen ve 2019 yılına kadar ÖSS başarı sıralamasında Anadolu Liseleri arasında ilk 50 içinde yer alan bir kurum olmaktır.

Misyon Cumhuriyetin temel esaslarını özümseyerek, gelecek nesillere taşıyan, insanlığa bağlılık duygusu ve özgüveni gelişmiş, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireyler yetiştirmek.

Başarılar TKY TÜRKİYE 2.LİĞİ BEYAZ BAYRAK

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 3723233935
Okulun Faxı: 3723167989
Okulun Adresi: MÜFTÜ MAHALLESİ ALEMDAR CADDESİ NO6 67300 KDZ. EREĞLİ/ZONGULDAK

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Zonguldak Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi yorumları, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi nerede?, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi formaları, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi adresi, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi başarıları, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Zonguldak, Ereğli Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi

google+ google+ google+