Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi

Zonguldak / Ereğli

Hesapla
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
8
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 421.1605
Yüzdelik Dilim 11.62 (Tahmini)
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Zonguldak ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi taban puanı 421.1605 tahmini yüzdelik dilimi 11.62.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2023 421.1605 -
2022 366.7768 16.48
2021 344.3663 15.41
2020 - -
2019 - -
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2024
0
2023
128
2022
210
2021
180
2020
0
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi, 1965 yıllarında Ereğli Demir Çelik Fabrikalarına gelen Amerikalıların çocukları için açılan okulun terk edilmesi söz konusu olunca; bazı üst düzey personelinin buraya çocukları için İngilizce eğitimi yapan bir koleje dönüştürmek fikrinin filizlenmesi ile kurulur.

T.E.D. Genel Merkezi Yönetim Kurulu ile görüşme yapılır, olumlu sonuç alınır. Saim MERSİNOĞLU (Erdemir Kamu Münasebetleri Genel Müdür Yardımcısı), Nejat BAKIRCI (Erdemir Hukuk Müşaviri), Oğuz TINAZ (Erdemir Personel Müdürü), Alpaslan İDİL (Erdemir Eğitim Müdürü) ve Halim AKOLun önderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan çalışmalar sonucunda Fen Dersleri de İngilizce okutulan bir kolej 1967-1968 öğretim yılında kurulur.

Yakın bir gelecekte bu binanın yeterli olamayacağı göz önüne alınarak eğitim ve öğretimde hedeflenen cevabı verebilecek nitelikte bir okulun yapılması çalışmaları kısa sürede neticelendirilir ve 10.10.1972de (1972,1976) yeni binaya taşınılır. Erdemirin her yıl okul bütçesinde yaptığı yardımlar, velilerden alınan ücretler giderleri karşılayamaz duruma gelir, bir süre sonra öğrenci velilerinin de fikirleri alınarak, okulun Anadolu Lisesine dönüştürülmesi gündeme gelir. 10.05. Milli Eğitim Bakanlığı, Vakıf ve Erdemir arasında yapılan bir protokol ile ilkokul kullanma hakkı 99 yıl için Milli Eğitim Bakanlığına devredilir ve böylece bu tarihten itibaren T.E.D. Karadeniz Ereğli Koleji, KARADENİZ EREĞLİ ANADOLU LİSESİ olur.

Mezun öğrencilerin, ÖSYMdeki başarı oranı yıllara göre %75 ile %90 arasında değişmektedir. Okulumuzda, sosyal çalışmalara her branşta geniş yer verilmektedir. Özellikle Komposizyon, Satranç, Müzik ve Spor dallarında, çeşitli kategorilerde Türkiye çapında dereceler alınmıştır. AFS sınavları sonucunda birçok öğrencimizde yurtdışına gitme imkânı bulmuştur.

Vizyon Ortaöğretim kurumları içinde bulunduğu bölgede öncelikli tercih edilen ve 2019 yılına kadar ÖSS başarı sıralamasında Anadolu Liseleri arasında ilk 50 içinde yer alan bir kurum olmaktır.

Misyon Cumhuriyetin temel esaslarını özümseyerek, gelecek nesillere taşıyan, insanlığa bağlılık duygusu ve özgüveni gelişmiş, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireyler yetiştirmek.

Başarılar TKY TÜRKİYE 2.LİĞİ BEYAZ BAYRAK

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: MÜFTÜ MAHALLESİ ALEMDAR CADDESİ NO6 67300 KDZ. EREĞLİ/ZONGULDAK

Tel: 3723233935

Fax: 3723167989

web: http://keal67.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Eskiden Türkiye´nin en iyi efsane liselerinden biriydi. Mezunları hep en iyi üniversiteleri kazandı. Ülke çapında dereceler yapıldı ancak sınav ile alımı kapatıp adrese dayalı almaya başlayarak okulu bitirdiler. Seneler sonra tekrar sınavla giriş başladı ama bu süreçte hiç bir kimliği olmayan fen lisesi açılmış olunca keal 2. Planda kaldı. İnşallah eski günlerine döner. Şu haliyle bile fen lisesinden daha iyi imkanları var

2023-06-25 11:16:36

Okul ortalama ile alıyor diye bir duyum almıstım . Obp ile alıyor mu ?

2023-04-21 15:49:33

bu okula girmek en büyük hayalim ,inş okul puanı düşerde girebilirim derslerim iyi ama çok zor ya lgs ,bide az zaman kaldı hergün lgs puan ı hesaplıyorum ,oraya gidenlere çok özeniyorum.bide lütfen lgs örencileri varsa ve bu yorumu okuyorsa lütfen çalışmayın meslek liseside çok güzel bir yer.

2022-02-15 18:05:18

Ve şuan okulumuz keal, proje okulu olamadı. Bu ne demek? Şöyleki 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren keal, liseye geçen öğrencileri sınavsız bir şekilde alacak. Evi keale yakın olan çok şanslı ya yakın olmayıp iyi eğitim almak isteyenler? Onların önünde birkaç seçenek var ya kontenjanı 90 olan fen lisenin sınavona girip ilk 90a girmek ya da imam hatip, endistüri meslek liselerinin sınavlarına girmek. İsteğim şu, artık şu ülkede başarının önüne engel koymayın yeter!

2018-04-13 13:57:09
Reklam

Bu kadar güzel bir okul nasıl bu hale geldi? Hayret doğrusu! Eskiden KEAL Türkiye çapında bilinen, herkesin hayranlık duyduğu bir lise iken şimdi sıradan, ortalamanın biraz üstünde bir liseye dönüştü. Emeği geçen herkese tebrikler!

2017-08-27 12:12:54

Okulun eski mezunlarındanım ve uzun bir aradan sonra buraya uğradım. Ama gördüklerim beni çok üzdü. Belki Karadeniz´in en iyi okullarından biri bakımsızlıktan dökülüyor resmen. Hiç mi ilgilenilmiyor? İyi eğitim sağlıklı fiziksel koşullarda olur. Lütfen efsane okul KEAL´e gereken değer verilsin

2017-08-25 16:39:55

Geçen sene bu okuldan mezun oldum ve maaselef mezuna kaldım. Kimse kusura bakmasın ama bu okulda aldığım eğitimden memnun kalmadım. Hocalar öğrenciyle yeterince ilgilenmiyor sadece verecekleri özel dersleri düşünüyorlar. LYS´ye yönelik çalışmalar zayıf. Gülüç Anadolu´yu tavsiye ediyorum oldukça disiplinli bir okul.

2017-08-23 14:31:02
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Oktay Ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mehmet Çelikel Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kilimli Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi kaç puan 2024 421.1605
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://keal67.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız