Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 24
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.1984
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.1984".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
80.1984
2021
82.4674
2020
82.8876
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

14.05.2007 tarihindeki bakanlık oluru ile açılması kararlaştırılan okulumuz, 07.07.2007 tarihinde Antalya İl Milli Eğitimindeki yerini almıştır.

2007-2008 öğretim yılında 108 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. 2008-2009 öğretim yılında 90, 2009-2010 öğretim yılında 184 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Akdeniz Üniversitesine ait olan, daha önce Güzel Sanatlar Fakültesi olarak da kullanılan Güzeloluk mahallesindeki bina il özel idaresi tarafından alınarak okulumuza tahsis edilmiştir. Bu binanın tadilatı nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetlerini bir süre,Hasan Kaya İlk Öğretim Okulu'nun binasında sürdürmüş, 09.11.2009 tarihi itibarıyla da kendi binasına taşınmıştır.

VİZYON Öğrencilerimizin; çağdaş anlayış içerisinde bilgiye ulaşan ve bu bilgiyi kullanabilen, kalıcı, istenilen ve örnek davranışlar geliştiren, Atatürk ilkelerine-inkılaplarına ve spor anlayışına bağlı, ahlaklı, vatan ve millet sevgisiyle dolu, sporu bir uğraş değil de bir kültür, bir felsefe kabul eden, en az bir yabancı dil bilen, Türkçe´yi güzel, doğru ve etkili kullanabilen; sözlü ve yazılı iletişim becerisi yüksek, toplumsal sorunlara duyarlı, okuyan, araştıran, teknolojik yeniliklere açık, yaratıcı ve üretken, sürekli kendini geliştiren, çalışma ve dayanışma alışkanlığı kazanarak takım ruhu ile hareket edebilen, yüksek öğretim kurumlarına etkin olarak hazırlanan, uluslararası yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil edebilen, etkili, nitelikli, çağdaş, demokratik, laik sosyal bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

MİSYON Atatürk ilkeleri, Anayasa ve Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda hareket eden, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenilenen, aktif öğrenme yöntem ve tekniklerini kullanan; öğrencilerini yüksek öğrenim kurumlarına hazırlayan ve onları topluma aktif uyum sağlayan, mutlu, üretken, çağdaş, sosyal- kültürel- bilimsel alanlarda çalışmalar yapan, kendine güvenen kişiler olarak yetiştiren; ülke sporuna yetenekli sporcular kazandıran ve onların uluslararası yarışmalara katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlayan, okul sporlarının gelişmesine destek veren, diğer spor kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışan, dünya normlarında bir kurum olabilmek için varız. Ulaşım : OKULUMUZA ULAŞIM TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI,DOLMUŞ VE BELEDİYE OTOBÜSLERİ İLE YAPILMABİLMEKTEDİR.ULAŞIM RAHATTTIR.AYRICA ÖĞRENCİ SERVİSLERİDE MEVCUTTUR.

Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GÜZELOLUK MAH. 1846. SOKAK NO1 MURATPAŞA ANTALYA

Tel: 0 242 324 09 19

Fax: 0 242 324 09 89

web: http://antalyagoal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi ile ilgili 24 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[boş hayatt ]

Okul nasıl?

2023-02-01 00:24
 
0
 
0
[Melek]

Obp puanım 81 girebilirmiyim

2022-07-14 23:11
 
0
 
0
[.....]

Puanim 78.6898 obp girebilirmiyim

2022-07-03 21:40
 
0
 
0
[Y.EMRE]

85.1 İLE GİDEBİLİRMİYİM ?

2022-07-01 23:17
 
0
 
0
Reklam
[bilinmeyen]

dil bölümü seçiliyor mu giden biri varsa cevaplayabilirmi

2022-06-04 09:54
 
0
 
0
[bilinmeyen]

okulun ortami nasil lutfen giden biri varsa cevaplayabilirmi ve dil sınıfı var mı?

2022-05-25 14:38
 
0
 
0
[Denizz]

Okulun ortamı,öğretmenleri falan nasıl bu okula girmeyi düsunuyorum

2022-05-15 16:32
 
0
 
0
[Anonim]

Arkadaşlar ortalamam 83 oluyor sizce girebilirmiyim

2022-05-15 16:28
 
0
 
0
[ puanın 76,3262 girebilir]

Benim puanım 76,3262 buraya girebilimiyim

2022-05-11 17:13
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Saime Salih Konca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Kepez Şehit Celal Özcan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mavikent Mustafa- Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi kaç puan 2023 80.1984
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://antalyagoal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Yasin Kurt Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız