Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi
 • Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Antalya
Başarı Puanı (OBP) 89.5360
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okul bahçesinin yetersizliği göz önüne alınarak imar alanında çocuk parkı olarak ayrılan ana binanın batısındaki 2400 metrekarelik alanın okul bahçesine dönüştürülmesi Sayın Cemal Tugayoğlu nun da katkılarıyla sağlanmıştır. 1996 da okul bahçesinin güney kısmına 500 öğrencilik tribün yapılmıştır. Okulun yeşil bir görünüme kavuşması için ilgili kurumlarla işbirliği yapılarak okul bahçesi ağaçlandırılmıştır

Okul bahçesinin ve spor alanlarının yeniden başlanılmış ve 3 basketbol, 2 voleybol, iki hentbol sahası öğrencilerin kullanımına açılmıştır. Şubat 1997 de daha önce İnönü İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevini yürüten Sayın Doğan Özkara asaleten okul müdürü olarak göreve başlamıştır. Bu dönemde ek binanın son katı hizmete açılmış, ek binanın eksiklikleri giderilerek Biyoloji, Fizik, Kimya Laboratuarlarının faaliyete geçirilmesi sağlanmıştır.1997 yılında ek binanın kuzeyinde yüz metrekare alan üzerine spor odası, kız erkek soyunma odaları yaptırılarak kullanıma açılmıştır. Yine bu dönemde okulun giriş kapısı ve danışma kulübesi Murat paşa Belediyesinin katkılarıyla düzenlenerek hizmete sokulmuştur. Okul Aile Birliği ve Okul Koruma Derneğinin katkılarıyla 1997 öğretim yılı başında yeniden tefriş edilen öğretmenler odası hizmete açılmıştır.

VİZYON Kökünden söküp koparmadan geliştirmek;dallarını kırmadan zenginleştirmek;ulusal kültürlerin zenginlik ve değerlerini yadsımadan evrensel kültür değerleriyle donatmak;insanı dünyadaki yeri konusunda bilinçlendirmek;geçmişine neler borçlu olduğunu ve geleceğin nasıl olacağı konusunda bilinçli kılmak;insana geleceği kendi ellerinde tuttuğu güvenini vermek,araştırıcı bir kafaya sahip öğrenmenin öğrenildiği,her yıl yüksek öğretime tüm öğrencilerini kazandıran bir okul olmak istiyoruz.

MİSYON Biz,seçkin bir okul olarak öğrencilerimizin doğuştan gelen tüm yeteneklerinin üzerine yenilerini ekleyebilen,karşılaştığı yeni durumlara uyum sağlayan,kendini geliştirmesini ve düzeltmesini başaran,dengeli kişilikler oluşturmak;çoğulcu düşünebilen,bilimin aydınlığını gören,gelişimin sürekliliğine inanan,yarınları yaratacak Atatürkçü gençliği yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR

Okulumuz her yıl ülkemizin en seçkin üniversitelerine yüzde 80lik yerleştirme oranıyla Antalyanın en iddialı Anadolu Lisesidir.

Okulumuz 2014 Lisans yerleştirme sınavlarında büyük bir başarı gösterdi. İlk binde üç öğrencimiz toplam 14 derece; ayrıca MF puanlarında 33,TS puanlarında 27, TM puanlarında 34 ve Dil puanlarında 5 öğrencimiz ilk on binde yer alarak göğsümüzü kabarttı.

Eğitim öğretim hizmeti vermeye başladığı ilk günden beri Antalyanın lokomotif okullarından biri olan okulumuz, bu yıl üniversite sınavlarında çıtayı yükseltti. Bir takım ruhuyla çalışan okulumuz; öğretmen kadrosunun özverili çalışmaları, okul idaresinin öğrenci merkezli yaklaşımları, okul aile birliğinin okulu sahiplenmesi ve öğrencilerimizin planlı çalışmalarıyla Antalya mızın gurur kaynağı oldu. Özellikle öğrencimiz Rabia Çatal, Türkiye 58 incisi olarak başarımızı taçlandırdı

Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, öğrencilerimizin sınava hazırlanmasında büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimize ve okul idaremize , bizden desteğini esirgemeyen okul aile birliği üyelerimize ,bize güvenerek çocuklarını emanet eden değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.

Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi Kızıltoprak Mh. Aspendos Bul. 923 Sok. No4 07300 MuratpaşaAntalya

Tel: 02423224000

Fax: 02423118334

web: http://mncal.meb.k12.tr

Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 15

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Iraz-Düriye Duran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kumluca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mncal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız