Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 12
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 95.1721
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.1721".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
95.1721
2021
94.6698
2020
91.5049
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi 1994-1995 eğitim öğretim yılında açılmıştır. Karatay Lisesinin bünyesinde 40ar kişilik 2 hazırlık sınıfı ile öğretime başlamıştır.1995-1996 yılında değerli hayırsever büyüklerimiz Atilla Vehbi Konuk ve Aldemir Konuk kardeşler tarafından yaptırılan binamıza taşınmıştır.

1998 yılına kadar Yabancı Dil Ağırlıklı Lise olarak faaliyette bulunmuştur. 1998-1999 yılından beri de ANADOLU LİSESİ olarak eğitim öğretimi sürdürmektedir. Okulumuzda değişik branşlarda 46 öğretmen ile 600 öğrenciye eğitim öğretim verilmektedir. Değerli büyüğümüz Atilla Vehbi Konuk un anısını yaşatmak üzere yaptırılan okulumuz 17 yıllık geçmişi ile Antalya nın en köklü okullarındandır.

Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi, eğitim anlayışıyla Çağdaş Dünya İnsanı yetiştirmeyi hedeflemiş ve bugüne kadar verdiği mezunlar alanlarında "en iyi"ler arasına girmeyi başarmışlardır. Antalyanın YGS ve LYS de üst sıralarda yer almasında okulumuzun payı büyüktür.

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kızıltoprak Mahallesi 912 Sokak No 16 Muratpaşa Antalya

Tel: 0242 322 02 33

Fax: 0242 321 68 63

web: https://aakal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[bbbbb ]

lütfen sayfayı güncellermisiniz başarı oranı sınıf mevcutu spor vs

2022-08-05 11:34
 
0
 
0
[ozimm]

okul sınıf mevcutları nasıldır ? birde hala 2015 mezunlarının başarı durumları var geçen 6 senede bu okuldan nasıl bir yerleştirme oldu lütfen güncelllermisiniz

2022-06-10 11:05
 
0
 
0
[İrem su]

Ben birseyi merak ediyorum bilen cevaplarmı lütfen meslek lisesinden nakil kabul ediyor mu aldemir atilla konuk anadolu lisesi puanım yüksek oldugu halde hikametkah yüzünden alınmadım en yakın okula cıktım ve meslek lisesi naklimi almak istiyorum

2021-11-01 04:23
 
0
 
0
[isimsiz]

lgsden 200-250 alan öğrenciler gelip haketmedi diyorsunuzda okul zaten sınavsız alıyor ve diploma notuna bakıyor okulun belirlediği diploma notunuda geçerse girebiliyor yani buyüzden haketmediniz demeye hiç gerek yok bence hem belki giren öğrenciler sınav sırasında bir sebebi olup yapamamıştır bunlarıda düşünmenizi öneriyorum

2021-06-08 10:47
 
0
 
0
Reklam
[......]

Bu okul ve Metin Nuran Çakallıklı arasında kaldım hangisi daha iyi?

2020-10-07 22:48
 
0
 
0
[VELİ]

İkametgah adresin ve obp tutar ise girersin geçen yıl 2019-2020 öğretim yılı için 85 ortalama ile kapattı bu yıl talep fazla olursa daha yukarı olabilir

2020-07-21 13:09
 
0
 
0
[ÖĞRENCİ]

Merhaba arkadaşlar ben bu sene lgs ye girdim ama bu okulu tercihlerime yazsam girebilirmiyim istediğim puanı alamadım ama bursya girmek istiyorum girebilirmiyim sizce?? Ve bu arada ortalamamda yüksek lütfen acil cevap yazarmısınız...

2020-06-24 15:37
 
0
 
0
[Katiliyirum]

250 puanlıbelescilerer var bu okulda

2018-08-20 16:21
 
0
 
0
[Hakketmediniz]

Bu lise puanla alsa hiçbiriniz giremezdiniz şimdi bakıyom lisede 200 puanlı 250 puanlı herkes var onların hiçbiri bu liseyi hakketmedi hakettikleri lise =BARO MESLEK.

2018-08-19 16:32
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Saime Salih Konca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Muhammed Hamdi Yazır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

A. Fevzi Alaettinoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çandır Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 95.1721
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://aakal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız