Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi
 • Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Antalya
İlçesi Muratpaşa
Başarı Puanı (OBP) 95.3259
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1994 - 1995 Öğretim Yılında Ergenekon İlköğretim Okulu bünyesinde (35+35)iki sınıf olarak eğitim-öğretime başladı. 1995-1996 Öğretim Yılında yeni öğrencilerin de alınmasıyla, kendi okul binamızın oluşturulması gerekmekteydi. Bunun için; başta Doç. Dr. Yaşar Duranoğlu, S. Hadi Tuğ, Hüseyin İyiol, Ali Üstün gibi öğrenci velilerinin çabaları sonucunda daha önce ilköğretim okulu olarak planlanan ve eğitim-öğretime başlamak üzere olan, hayırsever Hacı Malike Bileydi Hanımefendinin yaptırmış olduğu okula kavuşuldu. Daha önce Ergenekon adıyla açılan okulumuz bundan böyle Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi olarak Antalyada en seçkin yerini aldı.

VİZYON Profesyonel yaşam kriterlerine uygun, kendini yenileyebilen, kendisi ve çevresiyle barışık, kendisini en üst düzeyde gerçekleştiren, bilgiye ulaşma becerisine sahip, çağdaş, dünya vatandaşlığı özelliklerine sahip, geleceğe mutlu bakan bireyler yetiştirebilmek.

MİSYON Demokratik toplum beklenti ve gereksinimlerini esas alan katılımcı bilime dayalı bireyleri yetenekleri doğrultusunda yönlendiren fırsat eşitliğine dayalı. Okul çevre iletişimini ve ilişkilerini sağlıklı kurabilen çevreye yarar sağlayan çevre olanaklarını kendisi ve insanlığın yararı için kullanabilen bireyler yetiştirebilen Atatürk İlke ve Devrimlerini özümsemiş bir eğitim sistemi yaratmak.

BAŞARILAR Okulumuz ÖSSde her yıl yükselen bir başarı yakalamıştır. 2007 Yılında %68 2008 Yılında %75 2009 Yılında %77 Başarı sağlamıştır. Öğrencilerimiz yaprak testler ve deneme sınavları ile sınavlara hazırlanmaktadır.

2015 yılında 100 öğrencisini mezun eden okulumuzun 86 öğrencisi istedikleri bölümlere ilk tercihlerinden yerleştirdi..

2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Zerdalilik Mh. 1391 Sk. No15 Muratpaşa / ANTALYA

Tel: 02423211277

Fax: 02423218412

web: http://bileydi.meb.k12.tr

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Iraz-Düriye Duran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kumluca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bileydi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız