Adem-Tolunay Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 464.3940
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.60
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Adem-Tolunay Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 464.3940 2.60
2018 397.3913 2.68
2017 485.7016 3.54
Gücünü, sevginin bilgiyle bütünleştiği bir anlayıştan alan Adem Tolunay Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa ilçesi Meltem Mahallesinde Devlet tarafından kamulaştırma işlemleri sürdürülen 19.000 m2 lik bir alana eğitim gönüllüsü iş adamı Adem Tolunay tarafından yaptırılmıştır.
            1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından hizmete açılmıştır.
Okulumuzun kurucu müdürü Hıdır TEKİN? dir.
            Okulumuz o yıl, 2 İngilizce 1 Almanca 3 Hazırlık sınıfı ve 1 Lise 1.sınıf olmak üzere 4 sınıf ve 125 öğrenciyle eğitim öğretime başlamıştır.
            Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 44 öğretmen, 
Ayrıca 1 memur, 1 hizmetli ve Okul Aile Birliği tarafından çalıştırılan 6 personel olmak üzere toplam 8 destek personeli görev yapmaktadır.
            Okulumuz depreme dayanıklı 1 zemin kat olmak üzere 4 kattan oluşmaktadır.
            Okulumuzda 24 derslik, 4 idareci odası, 1 öğretmenler odası, 1 yabancı dil odası, 1 rehberlik servisi, 1 memur odası, 1 hizmetli odası, 1 revir, 1 resim atölyesi, 1 etüd odası, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji laboratuvarı, 2 teknoloji odası, kantin, kooperatif, kazan dairesi ve 400 kişinin faydalandığı yemekhane bulunmaktadır.
            Okulumuz 18.150 m2 park ve bahçe alanına sahiptir.
850 m2 lik bina oturma alanı üzerine kurulmuştur.
3400 m2 ?lik kapalı alana sahiptir.
Klimalı sınıflarımızda öğrenci mevcudu 30?ar kişiyi geçmemektedir.
150 kişilik konferans salonumuzda ses, ışık ve görüntü sistemi mevcuttur. Salonumuzda çeşitli toplantılar, konferanslar ve paneller düzenlenmekte, yurt içi ve yurt dışından önemli konuklar ağırlanmaktadır.
4870 kitap kapasitesi bulunan kütüphanemiz, her gün 08:00-16:00 saatleri arasında bir kütüphane memurunun katkısıyla hizmet vermektedir.
Okul bahçemizde 2 spor, 1 müzik odası mevcuttur.
Açık spor tesislerimiz (Basketbol, voleybol, tenis, badminton) bahçemizde bulunmaktadır.
Bahçemizde 1920 m2 lik bir çim saha (Futbol sahası) mevcuttur.
Adem Tolunay Anadolu Lisesi açılışının üzerinden 17 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen bugün, üniversite sınavlarında Türkiye dereceleri yapan öğrencilerini hayata ve seçkin üniversitelere hazırlayan bir kurum olma hedefini gerçekleştirmiştir.
 VİZYON
Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda; Adem Tolunay Anadolu Lisesi, Öğrencilerine, Atatürk ilke ve devrimlerine, T.C. Anayasasına ve Demokrasiye uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini kazandırmak, Öğrencilerini sürekli öğrenmeyi, araştırmayı, yorumlamayı, kendini aşmayı yaşam tarzı haline getiren bireyler olarak yetiştirmek, Başarılı kişileri ödüllendirmek, başarısızları teşvik etmek, "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" bilincini kurumda yaygınlaştırarak, tüm paydaşların mutlu olduğu ve güven duyduğu pozitif bir okul iklimi oluşturmak, Tüm öğrencilerini seçkin üniversitelere yerleştirmek, Antalya ve Türkiye´deki Anadolu Liseleri arasında ilk sıralarda yer almak için VARDIR.
MİSYON
Atatürk ilkelerini yaşatan, geleceğin Türkiye´sini güvenle emanet edebileceğimiz, kendini gerçekleştirmiş gençler yetiştirmek, yetiştirdiği gençlerin başarılarıyla Antalya´nın ve Türkiye´nin örnek ve önder okulu olmak istiyoruz ve şuna inanıyoruz ki; "EN İYİLER EN İYİLERİNE LAYIKTIR"
BAŞARILAR
2015 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarına göre 20 Öğrencimiz Tıp FAkültesine, 3 Öğrencimiz Diş Hekimliği Fakültesine, 1 Öğrencimiz Eczacılık Fakültesine, 40 Öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 10 Öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 3 Öğrencimiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine, 21 Öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 12 Öğrencimiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine,  6 Öğrencimiz Sağlık Bilimlerine Fakültesine, 1 Öğrencimiz İletişim Fakültesine, 7 Öğrencimiz Fen ve Fen-Edebiyat Fakültesine, 4 Öğrencimiz Eğitim Fakültesine, 2 Öğrencimiz Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesine yerleşmiştir
2014 Başarı Durumunu İncelemek için tıklayınız
 • Tel 0242 237 89 90
 • Fax 0242 237 89 91
Meltem Mahallesi 3808 Sokak No7 Muratpaşa, Antalya
  http://ademtolunay.meb.k12.tr
Bu okula 70 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl Antalya
İlçe Muratpaşa
Tel 0242 237 89 90
Fax 0242 237 89 91
Web http://ademtolunay.meb.k12.tr
Adres:

Meltem Mahallesi 3808 Sokak No7 Muratpaşa, Antalya

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

5
Gülveren Anadolu Lisesi
 • Kepez/Antalya
57
Antalya Anadolu Lisesi
 • Muratpaşa/Antalya
70
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
 • Muratpaşa/Antalya
15
Serik Anadolu Lisesi
 • Serik/Antalya
126

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adem-Tolunay Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adem-Tolunay Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum