Adem-Tolunay Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
 • Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 107
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 150
Okulun Taban Puanı 437.8558
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.78
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Adem-Tolunay Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 437.8558 2.78
2019 464.3940 2.60
2018 397.3913 2.68
2017 485.7016 3.54
2016 478.5696 2.66
Gücünü, sevginin bilgiyle bütünleştiği bir anlayıştan alan Adem Tolunay Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa ilçesi Meltem Mahallesinde Devlet tarafından kamulaştırma işlemleri sürdürülen 19.000 m2 lik bir alana eğitim gönüllüsü iş adamı Adem Tolunay tarafından yaptırılmıştır.

1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından hizmete açılmıştır.

Okulumuz depreme dayanıklı 1 zemin kat olmak üzere 4 kattan oluşmaktadır. Okulumuzda 24 derslik, 4 idareci odası, 1 öğretmenler odası, 1 yabancı dil odası, 1 rehberlik servisi, 1 memur odası, 1 hizmetli odası, 1 revir, 1 resim atölyesi, 1 etüd odası, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji laboratuvarı, 2 teknoloji odası, kantin, kooperatif, kazan dairesi ve 400 kişinin faydalandığı yemekhane bulunmaktadır. 2015 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarına göre 20 Öğrencimiz Tıp FAkültesine, 3 Öğrencimiz Diş Hekimliği Fakültesine, 1 Öğrencimiz Eczacılık Fakültesine, 40 Öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 10 Öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 3 Öğrencimiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine, 21 Öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 12 Öğrencimiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine,  6 Öğrencimiz Sağlık Bilimlerine Fakültesine, 1 Öğrencimiz İletişim Fakültesine, 7 Öğrencimiz Fen ve Fen-Edebiyat Fakültesine, 4 Öğrencimiz Eğitim Fakültesine, 2 Öğrencimiz Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesine yerleşmiştir

Okulumuz 18.150 m2 park ve bahçe alanına sahiptir. 850 m2 lik bina oturma alanı üzerine kurulmuştur. 3400 m2 ?lik kapalı alana sahiptir. Klimalı sınıflarımızda öğrenci mevcudu 30?ar kişiyi geçmemektedir.150 kişilik konferans salonumuzda ses, ışık ve görüntü sistemi mevcuttur. Salonumuzda çeşitli toplantılar, konferanslar ve paneller düzenlenmekte, yurt içi ve yurt dışından önemli konuklar ağırlanmaktadır. 4870 kitap kapasitesi bulunan kütüphanemiz, her gün 08:00-16:00 saatleri arasında bir kütüphane memurunun katkısıyla hizmet vermektedir. Okul bahçemizde 2 spor, 1 müzik odası mevcuttur. Açık spor tesislerimiz (Basketbol, voleybol, tenis, badminton) bahçemizde bulunmaktadır. Bahçemizde 1920 m2 lik bir çim saha (Futbol sahası) mevcuttur.

Adem Tolunay Anadolu Lisesi açılışının üzerinden 17 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen bugün, üniversite sınavlarında Türkiye dereceleri yapan öğrencilerini hayata ve seçkin üniversitelere hazırlayan bir kurum olma hedefini gerçekleştirmiştir.
 • Derslik :24
 • Toplantı Salonu :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: 08.00-15.20
 • Isınma: Kalorifer
 • Bağlantı: Yok
 • Yabancı Dil: İngilizce ve Almanca
 • Yerleşim Yeri - Meltem Mahallesinde bulunmakta olup, eski balıkçılar çarşısı arkasındadır. Eski adliyenin karşı sokağında bulunmaktadır. Yeni Stadyum inşaatının kuzey yönüne doğru arkasında bulunmaktadır.
 • Adres - Meltem Mahallesi 3808 Sokak No 7 Muratpaşa, ANTALYA
 • Ulaşım Konyaaltı İlçesinden gelen neredeyse bütün halk ve belediye otobüsleri okulumuzun yakınından geçmektedir. Meltem bölgesi otobüs ve minibüslerin ortak noktasından biri olduğundan okulumuza ulaşım şehrin her yerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca Antalya Şehir Otogarına da 1 kilometre mesafede bulunmaktadır. Havalanından kalkan 600 numaralı belediye otobüsü de (Otogar - Havaalanı) okulumuzun önündeki duraktan geçmektedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz il merkezinde olup, üniversiteye (Akdeniz), Araştırma ve Devlet hastanelerinin arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda Kepez ilçesine, Konyaaltı ilçesine yakınlığı ile de stratejik bir konumda bulunmaktadır. Adliye binası ve bazı kamu binalarına yakınlığı da avantaj olarak göze çarpmaktadır.

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adem-Tolunay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Muratpaşa
  İlçe
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Muratpaşa
  İlçe
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
Adem-Tolunay Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Muratpaşa
  İlçe

Adres: Meltem Mahallesi 3808 Sokak No7 Muratpaşa, Antalya

Tel: 0242 237 89 90

Fax: 0242 237 89 91

web: http://ademtolunay.meb.k12.tr

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi ile ilgili 107 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 127

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Antalya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Namık Karamancı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 26

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 107

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 592

Antalya Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adem-Tolunay Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ademtolunay.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adem-Tolunay Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adem-Tolunay Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adem-Tolunay Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adem-Tolunay Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız