Antalya Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Antalya Anadolu Lisesi
 • Antalya Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 87
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Antalya
İlçesi Muratpaşa
Taban Puanı 436.8720
Yüzdelik Dilimi 1.89
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Antalya Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Antalya Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Antalya Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Antalya Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
180
2020
238
2019
150
2018
150
Antalya Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 436.8720 1.89
2020 449.8181 1.76
2019 473.7713 1.63
2018 409.6116 1.78
2017 489.4969 2.21
Antalya Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Antalya Anadolu Lisesi 30 Kasım 1980 tarihinde Eğitim Öğretim hayatına başlamıştır. MEB yalnız ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en gözde kentlerinden biri olan güzel Antalya?mızın da böylesine seviyeli bir okula ihtiyacı olduğunu benimsemiş, bu husustaki olurları ile Okulumuzun da Anadolu Liseleri kervanına katılmasını sağlamıştır. 

Kuruluş işlemleri kurucu Müdür Nejat DOLANAY tarafından gerçekleştirilen okulumuz, ilk olarak Mimar Sinan  Ortaokulunun iki dersliğinde 60 öğrenci ve 5 öğretmen ile eğitim-öğretime başlamış,1981-1982 öğretim yılında Yalı Ortaokuluna taşınmıştır. 1983-1984 eğitim ?öğretim yılına kadar bu binada kalmış, 1983-1984 yılında, daha önce Yavuz Selim Lisesi tarafından kullanılmakta olan bu günkü binanın tahsisi ile asıl binasına kavuşmuştur. 

Dünya kenti olan Antalyamızın en zeki, en yaratıcı, en duyarlı ve en bilgili öğrencilerine daha geniş eğitim ve öğretim imkânı sağlamak için Devlet Vatandaş işbirliği ile başlangıçta 12 derslikli olan bu binaya 1985 yılında 4 derslik, 1986 yılında 8 derslik,1989 yılında 12 derslik ilave edilerek 36 derslikle modern bir mekâna kavuşulmuştur. 1990 yılında başlanan Kapalı Spor Salonu uzun uğraşlar sonunda tamamlanarak öğrencilerin beden eğitimi derslerini rahatça yapabilecekleri bir konuma getirilmiştir. 1997 yılında kapalı spor salonuna bitişik olarak alt katı modern bir öğrenci kantini, üst katı ise en az 150 öğrencinin aynı anda kütüphaneden faydalanabileceği oldukça geniş bir mekâna sahip olan büyük bir kütüphane ve okuma salonu; ana binaya ilave olarak alt katı ortaokul-kız, ortaokul-erkek, lise-kız, lise-erkek olmak üzere 23 kabinli modern bir tuvalet ve üst katları da bilgisayar laboratuvarı, resim atölyesi, fen laboratuvarı, video salonu, sadece müzik derslerinin yapılacağı bir sınıf ve derslik olarak düşünülen üç katlı bir bina daha ilave edilmiştir. 

Baş döndürücü bir hızla gelişen günümüz teknolojisini ve çağı yakalamanın; eğitim öğretim Yarışını kazanmakla mümkün olduğunu bilen, çağdaş eğitimin amacının ise bedenen ve ruhen sağlıklı çağdaş insanın yetiştirilmesi olduğuna inanan bilinçli anne-babalara, seçkin öğretmenlere sahip olan okulumuz 28 dersliğe düşürülmüş diğer yerler bölüm odaları 22 üniteli bir bilgisayar laboratuvarı, bir fizik, bir kimya ve bir biyoloji laboratuvarı, 300 dinleyici alabilen bir Konferans salonu ve 5426 kitap Kapasiteli kütüphanesi şeklinde tasarlanmıştır. 

1997 yılında okulun bahçesinin tamamı asfaltlanarak öğrencilerin daha rahat ders ve boş zamanlarını sportif faaliyetlerle değerlendirebilecekleri basketbol, futbol, hentbol, voleybol sahaları yapılmıştır. Ayrıca okul bahçesinin genişletilmesi hususunda yasal işlemlerin tamamlanıp 8 dönümlük bir alan 1998 yılında okul bahçesine dahil edilmiştir. 

2008 yılında uzun bir uğraştan sonra tüm mezuniyet törenlerini ve toplantıları yapabileceğimiz yaklaşık 250 m2 açık hava amfisi velimiz Osman GÜLTEKİN tarafından yapılarak okulumuza hediye edilmiştir. Zaman içerisinde okulumuzun bütün derslikleri merkezi sistem kalorifer ve tüm sınıflarımıza ve birimlerimize klima donanımı yapılmıştır. Adımıza yakışan bir yaklaşımla eğitim ortamlarını ve eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmekte iken; devletimizin öncülüğünde gerçekleştirilen FATİH ?Fırsatları Artırma, Teknolojiyi İyileştirme Hareketi? projesiyle okulumuz daha çağdaş bir fiziki mekâna kavuşmuştur. Öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda tutulduğu katılımcı bir yönetişim modeliyle öğretmen ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyetleriyle okulun, ÖĞRENEN ORGANİZASYON olması amaçlanmaktadır. 

Sürekli değişim içinde olan teknolojik gelişmeleri takip edebilmek amacıyla; bütün laboratuvarlar yeniden dizayn edilmiş, tüm sınıflarımıza ve laboratuvarlarımıza Fatih projesi kapsamında Etkileşimli tahta kurulmuş eğitim ve öğretimin amacına uygun olarak son teknoloji ile düzenlenmiştir. 2010 yılında okulumuz girişindeki servis yolu yeniden düzenlenerek bölünmüş yol olarak gelişli gidişli yol olarak kullanıma açılmıştır. Kendilerini sürekli geliştirmeyi ilke edinen 4 idareci,52  öğretmen, 11 personel ile toplam 67 çalışanımız, 720 Kişilik dev öğrenci grubuna, çağdaş eğitim donanımlarına sahip 6 ayrı bölüm odasında -Genel Öğretmenler odası, İngilizce Bölüm Odası, Matematik Bölüm Odası, Fizik kimya biyoloji Bölüm Odası, Müzik odası, Beden Eğitimi Öğretmenleri odası, Rehberlik ve psikolojik danışmanlık odası, Resim atölyesi,- ders dışı zamanlarda da çalışmalarını sürdürmekte ve öğrencilerimize her an rehberlik edebilmekle birlikte 3öğretmenimiz yüksek lisans çalışmalarını tamamlamışlardır. 

 2011-2012 yılında 26. dönem mezunlarını Türkiyemizin güzide Üniversitelerine göndermiştir. Mezun verdiği ilk yıldan itibaren, Üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı ile ön sıralarda yer alan okulumuz 2011 YGS-LYS sonuçlarına göre Türkiyedeki 749 ortaöğretim kurumu arasında 9.Sıraya yükselmiştir. 2007 ÖSSde Mehmet ÖZGEYİK sayısal, sözel ve eşit ağırlık dallarında Türkiye 1.si olarak emsallerine göre başarı çıtasını yükseltmiş tüm Anadolu Liselerine Örnek olmuştur. 2012 yılında ÖSYMde %85.87lik bir yerleşme başarısı gerçekleşmiştir. 

Bu güne kadar okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin üniversiteye girişte gösterdiği üstün başarılar ve Türkiye çapında yapılan dereceler, bizlere haklı bir gurur kaynağı olmaktadır.  Anadolu liselerine öğrenci alma ve üniversitelere öğrenci yerleştirme oranı bakımından okulumuzun başarısı oldukça yüksektir. Antalya İlinde Birinci Türkiyede yerleştirmede ve LYS de (okul olarak) TÜRKİYE 10. Olmuştur. Geçmiş yıllarda üniversiteye girişlerdeki derecelerin yanında 2007 öğretim yılı için üniversite seçme sınavında öğrencimiz; Mehmet ÖZGEYİK tüm alanlarda Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık- TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuştur. YGS ve LYS sınavları sonuçlarına göre ilk yüz arasına daha çok sayıda öğrenciyi sokma gayreti içinde olmayı hedeflenmektedir. İlçe ve il genelinde sportif etkinlikler, şiir, müzik, folklor ve bilgi yarışmaları vb. sosyal alanlarda dereceleri bulunan okulumuz Antalya İli çapında düzenlenen kültürel etkinliklerde öncü rolü üstlenmektedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
 • Derslik :30
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler: BAŞLAMA 08.10 BİTİŞ 15.40
 • Isınma: KALORİFER+KLİMA
 • Bağlantı: Yok
 • Yabancı Dil:
 • Okulun LGS Başarı Durumu: TÜRKİYE İLK 10
 • Yerleşim Yeri - MERKEZ
 • Adres - Gebizli Mh. Yunus Emre Cd. No 110 Muratpaşa/ANTALYA
 • Ulaşım 47, 44, 17 nolu dolmuş hattı
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık MERKEZ ZEYTİNKÖY MURATPAŞA

Antalya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Antalya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Antalya Anadolu Lisesi
Antalya Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Muratpaşa
  İlçe
Antalya Anadolu Lisesi
Antalya Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Muratpaşa
  İlçe
Antalya Anadolu Lisesi
Antalya Anadolu Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Muratpaşa
  İlçe

Adres: Gebizli Mh. Yunus Emre Cd. No 110 Muratpaşa/ANTALYA

Tel: 0 242 321 40 24

Fax: 0 242 321 40 25

web: http://aal.meb.k12.tr

Antalya Anadolu Lisesi ile ilgili 87 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Gizli]

Yeni okulum. inşallah lisedeki 4 yılımı en iyi şekilde geçiririm:)

2021-07-28 12:53
 
0
 
0
[Egesahana]

Sen puanla alan okula girmeye bak Antalya Anadolu sana gelmez. Fazla ufuklara bakıyorsun :)

2021-07-12 12:38
 
0
 
0
[Lgs gazisine]

Öncelikle 2.64 le Antalya Anadolu lisesine gelemezsin. O yüzden dert etmene gerek yok hocaları gayet şeker insanlar. Yaşlı ve ponçikler. Yalnız tek sorun son dönemdeki arkadaşlarımız biraz fazla çocuksu. Sen adem tolunayi araştırmaya başla. Oraya girersin

2021-07-12 12:34
 
0
 
0
[LGS gazisi]

yüzdelik dilimim 2,64 ilk tercihim olarak burayı yaptım çünkü rehber hocamız kontenjanlar arttı sınava girenler azaldı %50 girersin dedi. Zaten başından beri burayı istiyordum ama yorumlar çok karışık ve öğretmenlerin ilgisi hakkında tam olrak bir yorum yok. Eğitim değişmez çünkü müfredat aynı ama öğrtmenler değişiyor. Lütfen net bir cevap verir misiniz?

2021-07-09 15:11
 
0
 
0
[LGS gazisi]

Antalya´da ikinci sırada olduğu için ve puanım yeterli olduğu için burayı yazdım. Ama yazmadan önce kafam çok karıştı çünkü bu sayfada AAL yerine TOBB daha çok konuşulmuş ve beğenilmiş. Bu yüzden TOBB yorumlarını da okudum. Burada öve öve bitirlmeyen TOBB kendi anasayfasnda bu kadar mükemmel gösterilmiyor. Nedeninin buraya puanı yetmeyip oraya yerleşip kıskançlık yapanlar olduğunu düşünmeye başladım lütfen bu okulda olanlar yorum yazsın...

2021-07-09 14:03
 
0
 
0
[Hangi ortaokul diye soran]

Abi ben özel kolejden kazanmıştım burayı.

2021-06-23 16:10
 
0
 
0
[öneri]

Arkadaşlar burada saatlerce ders çalışmayanı dövüyorlar. Tabiki de fiziksel değil ama psikolojik olarak sert yiyorsun. Daha lise sınavından yeni çıkmışım, 1 sene çalışmaktan beynim çökmüş, biraz CSGO oynayayım falan diyorsun fakat olmuyor. Burada insanlar çok ders çalışıyorlar. Büyük ihtimalle okulu sondan dereceyle bitiricem. Tabi etrafındaki insanlar ders çalışınca motive olursun illaki ama her etrafıma baktığımda bu manzarayı görmek bıkkınlık getiriyor. Birgün sınıf arkadaşımla çalışmakla ilgili konuşuyoruz; ben günde 5 saat çalıştığımı söyledim, çocuk gülmeye başladı. Diyeceklerim bu kadar. Canım bugünlerde sıkkın biraz.

2021-06-15 16:49
 
0
 
0
[Pişman aalli]

Okulun hocaları o kadar kötü ki gelmeyin . Hiç bir şey yapılmıyor. Bu dönemde bile destek olmuyorlar. Hocaya soru soruyoruz bari birisini yapabilse. Aal pişmanlıktır, gelmeyin ben çok pişmanım sadece adı var

2021-06-09 17:16
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 132

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 87

Antalya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 40

Namık Karamancı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 113

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 624

Antalya Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Antalya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Antalya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Antalya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Antalya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Antalya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Antalya Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız