Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 242 321 40 24
0 242 321 40 25
Adres Gebizli Mh. Yunus Emre Cd. No196 Muratpaşa/ANTALYA
MEB logo Antalya / Muratpaşa
Antalya Anadolu Lisesi

http://aal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 473.7713
Yüzdelik Dilimi 1.63
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Antalya Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Antalya Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Antalya Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Antalya Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Antalya Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Antalya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Antalya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Antalya Anadolu Lisesi Taban Puanı 473.7713 1.6300
2018 Antalya Anadolu Lisesi Taban Puanı 409.6116 1.7800
2017 Antalya Anadolu Lisesi Taban Puanı
489.4969 2.2100

Antalya Anadolu Lisesi 30 Kasım 1980 tarihinde Eğitim Öğretim hayatına başlamıştır. MEB yalnız ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en gözde kentlerinden biri olan güzel Antalya?mızın da böylesine seviyeli bir okula ihtiyacı olduğunu benimsemiş, bu husustaki olurları ile Okulumuzun da Anadolu Liseleri kervanına katılmasını sağlamıştır. 

Kuruluş işlemleri kurucu Müdür Nejat DOLANAY tarafından gerçekleştirilen okulumuz, ilk olarak Mimar Sinan  Ortaokulunun iki dersliğinde 60 öğrenci ve 5 öğretmen ile eğitim-öğretime başlamış,1981-1982 öğretim yılında Yalı Ortaokuluna taşınmıştır. 1983-1984 eğitim ?öğretim yılına kadar bu binada kalmış, 1983-1984 yılında, daha önce Yavuz Selim Lisesi tarafından kullanılmakta olan bu günkü binanın tahsisi ile asıl binasına kavuşmuştur. 

Dünya kenti olan Antalyamızın en zeki, en yaratıcı, en duyarlı ve en bilgili öğrencilerine daha geniş eğitim ve öğretim imkânı sağlamak için Devlet Vatandaş işbirliği ile başlangıçta 12 derslikli olan bu binaya 1985 yılında 4 derslik, 1986 yılında 8 derslik,1989 yılında 12 derslik ilave edilerek 36 derslikle modern bir mekâna kavuşulmuştur. 1990 yılında başlanan Kapalı Spor Salonu uzun uğraşlar sonunda tamamlanarak öğrencilerin beden eğitimi derslerini rahatça yapabilecekleri bir konuma getirilmiştir. 1997 yılında kapalı spor salonuna bitişik olarak alt katı modern bir öğrenci kantini, üst katı ise en az 150 öğrencinin aynı anda kütüphaneden faydalanabileceği oldukça geniş bir mekâna sahip olan büyük bir kütüphane ve okuma salonu; ana binaya ilave olarak alt katı ortaokul-kız, ortaokul-erkek, lise-kız, lise-erkek olmak üzere 23 kabinli modern bir tuvalet ve üst katları da bilgisayar laboratuvarı, resim atölyesi, fen laboratuvarı, video salonu, sadece müzik derslerinin yapılacağı bir sınıf ve derslik olarak düşünülen üç katlı bir bina daha ilave edilmiştir. 

Baş döndürücü bir hızla gelişen günümüz teknolojisini ve çağı yakalamanın; eğitim öğretim Yarışını kazanmakla mümkün olduğunu bilen, çağdaş eğitimin amacının ise bedenen ve ruhen sağlıklı çağdaş insanın yetiştirilmesi olduğuna inanan bilinçli anne-babalara, seçkin öğretmenlere sahip olan okulumuz 28 dersliğe düşürülmüş diğer yerler bölüm odaları 22 üniteli bir bilgisayar laboratuvarı, bir fizik, bir kimya ve bir biyoloji laboratuvarı, 300 dinleyici alabilen bir Konferans salonu ve 5426 kitap Kapasiteli kütüphanesi şeklinde tasarlanmıştır. 

1997 yılında okulun bahçesinin tamamı asfaltlanarak öğrencilerin daha rahat ders ve boş zamanlarını sportif faaliyetlerle değerlendirebilecekleri basketbol, futbol, hentbol, voleybol sahaları yapılmıştır. Ayrıca okul bahçesinin genişletilmesi hususunda yasal işlemlerin tamamlanıp 8 dönümlük bir alan 1998 yılında okul bahçesine dahil edilmiştir. 

2008 yılında uzun bir uğraştan sonra tüm mezuniyet törenlerini ve toplantıları yapabileceğimiz yaklaşık 250 m2 açık hava amfisi velimiz Osman GÜLTEKİN tarafından yapılarak okulumuza hediye edilmiştir. Zaman içerisinde okulumuzun bütün derslikleri merkezi sistem kalorifer ve tüm sınıflarımıza ve birimlerimize klima donanımı yapılmıştır. Adımıza yakışan bir yaklaşımla eğitim ortamlarını ve eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmekte iken; devletimizin öncülüğünde gerçekleştirilen FATİH ?Fırsatları Artırma, Teknolojiyi İyileştirme Hareketi? projesiyle okulumuz daha çağdaş bir fiziki mekâna kavuşmuştur. Öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda tutulduğu katılımcı bir yönetişim modeliyle öğretmen ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyetleriyle okulun, ÖĞRENEN ORGANİZASYON olması amaçlanmaktadır. 

Sürekli değişim içinde olan teknolojik gelişmeleri takip edebilmek amacıyla; bütün laboratuvarlar yeniden dizayn edilmiş, tüm sınıflarımıza ve laboratuvarlarımıza Fatih projesi kapsamında Etkileşimli tahta kurulmuş eğitim ve öğretimin amacına uygun olarak son teknoloji ile düzenlenmiştir. 2010 yılında okulumuz girişindeki servis yolu yeniden düzenlenerek bölünmüş yol olarak gelişli gidişli yol olarak kullanıma açılmıştır. Kendilerini sürekli geliştirmeyi ilke edinen 4 idareci,52  öğretmen, 11 personel ile toplam 67 çalışanımız, 720 Kişilik dev öğrenci grubuna, çağdaş eğitim donanımlarına sahip 6 ayrı bölüm odasında -Genel Öğretmenler odası, İngilizce Bölüm Odası, Matematik Bölüm Odası, Fizik kimya biyoloji Bölüm Odası, Müzik odası, Beden Eğitimi Öğretmenleri odası, Rehberlik ve psikolojik danışmanlık odası, Resim atölyesi,- ders dışı zamanlarda da çalışmalarını sürdürmekte ve öğrencilerimize her an rehberlik edebilmekle birlikte 3öğretmenimiz yüksek lisans çalışmalarını tamamlamışlardır. 

 2011-2012 yılında 26. dönem mezunlarını Türkiyemizin güzide Üniversitelerine göndermiştir. Mezun verdiği ilk yıldan itibaren, Üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı ile ön sıralarda yer alan okulumuz 2011 YGS-LYS sonuçlarına göre Türkiyedeki 749 ortaöğretim kurumu arasında 9.Sıraya yükselmiştir. 2007 ÖSSde Mehmet ÖZGEYİK sayısal, sözel ve eşit ağırlık dallarında Türkiye 1.si olarak emsallerine göre başarı çıtasını yükseltmiş tüm Anadolu Liselerine Örnek olmuştur. 2012 yılında ÖSYMde %85.87lik bir yerleşme başarısı gerçekleşmiştir. 

Bu güne kadar okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin üniversiteye girişte gösterdiği üstün başarılar ve Türkiye çapında yapılan dereceler, bizlere haklı bir gurur kaynağı olmaktadır. 

VİZYON Geleceği bugünden yaşayarak Ülkemizdeki Anadolu Liselerine kaliteyi yükseltme noktasında örnek ve önder olmak, Evrensel Eğitim-Öğretim ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış bir okul kimliğine sahip olmaktır

MİSYON Geçmişini bilen, yüzü geleceğe dönük,vatandaşlık bilinci yüksek bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimize, küreselleşen dünyada; bireyler, toplumlar ve devletlerarasındaki rekabette, en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları; milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini kazanabilecekleri yükseköğretime hazırlamak

BAŞARILAR Anadolu liselerine öğrenci alma ve üniversitelere öğrenci yerleştirme oranı bakımından okulumuzun başarısı oldukça yüksektir. Antalya İlinde Birinci Türkiyede yerleştirmede ve LYS de (okul olarak) TÜRKİYE 10. Olmuştur. Geçmiş yıllarda üniversiteye girişlerdeki derecelerin yanında 2007 öğretim yılı için üniversite seçme sınavında öğrencimiz; Mehmet ÖZGEYİK tüm alanlarda Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık- TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuştur. YGS ve LYS sınavları sonuçlarına göre ilk yüz arasına daha çok sayıda öğrenciyi sokma gayreti içinde olmayı hedeflenmektedir. İlçe ve il genelinde sportif etkinlikler, şiir, müzik, folklor ve bilgi yarışmaları vb. sosyal alanlarda dereceleri bulunan okulumuz Antalya İli çapında düzenlenen kültürel etkinliklerde öncü rolü üstlenmektedir.

 • Öğretmen :55
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :849
 • Derslik :26Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL, GÜNDÜZLÜ
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler BAŞLAMA 08.10 BİTİŞ 15.20
 • Pansiyon Bilgileri Pansiyon yok
 • Ulaşım 47, 44, 17 nolu dolmuş hattı
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık MERKEZ ZEYTİNKÖY MURATPAŞA
 • Başarı Durumu TÜRKİYE İLK 10

Antalya Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Antalya Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Antalya Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Antalya Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Antalya Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 242 321 40 24
Okulun Faxı: 0 242 321 40 25
Okulun Adresi: Gebizli Mh. Yunus Emre Cd. No196 Muratpaşa/ANTALYA

Bu okula 56 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Antalya Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesisi Merkezi Sınav 444.0883 5.21
Gülveren Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 433.8977 6.73
Antalya Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 473.7713 1.63
Serik Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 415.7060 9.78
Hasan Çolak Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 425.3417 8.11

Önemli: Antalya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Antalya Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Antalya Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Antalya Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Antalya Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Antalya Anadolu Lisesi yorumları, Antalya Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Antalya Anadolu Lisesi nerede?, Antalya Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Antalya Anadolu Lisesi formaları, Antalya Anadolu Lisesi adresi, Antalya Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+