Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 71
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 60
Okulun Taban Puanı 429.0039
Güncel Yüzdelik Dilimi 7.50
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 429.0039 7.50
2018 353.8757 8.25
2017 472.4805 10.64
1994'te, eski Eğitim Bakanlarından Tevfik İleri'nin adını alarak Tevfik İleri İmam-Hatip Lisesi ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi olan okulumuz; son alınan kararla da Tevfik İleri Anadolu İmam-Hatip Lisesi adını almıştır. Okulumuz, 2012-2013 öğretim yılından başlayarak yapılanma sürecine girmiş ve binalarımız kademeli olarak yıkılarak yeniden inşa edilmiştir. 2013 yılı Şubat ayından itibaren üç farklı okulda (Alparslan Orta Okulu, Çiftlik Anadolu Lisesi ve GAMEM'de) devam edilen eğitim-öğretim faaliyetlerimize 2013-2014 eğitim öğretim yılı Kasım ayından itibaren yeni binamızda devam edilmektedir.

1951 yıllında Ankara Müftülüğü binasının bodrum katında başlayan eğitim-öğretim serüvenimiz bugün, fiziki ortamları öğrenci ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş, alt yapısı tamamlanmış ve Selçuklu mimarisiyle göz kamaştıran, içinde kitap sayısı on binleri aşan geniş iki kütüphanesi, donanımlı laboratuarları, açık ve kapalı spor alanları, konferans ve tiyatro salonu, kapalı otoparkı, 250 kişilik pansiyonu bulunan kampusumuzda devam etmektedir.

Teknoloji ile tecrübeyi birleştirmiş öğretmen kadrosu, donanımlı sınıfları, öğrenci ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş fiziki yapısı ve üniversite sınavlarındaki başarısı ile okulumuz sadece Ankara'nın değil Türkiyenin marka okullarından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Nitekim okulumuz, birinci beş yıllık stratejik planlama sürecinde "Beyaz Bayrak" ve "Eğitimde Kalite Yönetimi Sistemi (EKYS)" ödülleriyle taltif ve takdir edilmiştir. 2014 yılı Eylül ayında Meclisin aldığı kararla da "Proje Okulu" olmuştur.

Köklü geçmişinden aldığı güç ve geleceği kucaklayan eğitim vizyonu ile milli kültür ve evrensel değerler ışığında dinini bilen gençler yetiştirmeyi hedefleyen okulumuz, adını taşıdığı merhum Tevfik İlerinin misyonunu, onurla ve kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 70%
 • 2014-2015 77%
Okulumuzdaki Mevcut Hizmet Birimleri Yeni binamızda 1 Müdür Odası, 1 Müdür Başyardımcısı Odası, 9 Müdür Yardımcısı Odası, 4 Öğretmenler Odası, 8 Rehberlik Odası, 250 Kişilik Erkek Öğrenci Pansiyonu, 2 Hizmetli Odası, 2 Memur Odası, 2 Toplantı Odası, 96 derslik, 2 Fizik, 2 Kimya, 1 Biyoloji Laboratuarı, 1 Fen Bilgisi Laboratuarı, 2 BT Laboratuarı, 2 Kütüphane, 2 Konferans Salonu, 1 Sinema Salonu, 1 Revir, 2 Öğrenci Destek Odası, 1Veli Görüşme Odası, 1 Okul Aile Birliği Odası, 1 Okul Servis Birimi, 6 Meslekî Uygulama Mescidi(kız ve erkek için), 1 Satranç Odası, 2 Kantin-Kafeterya, 1 kırtasiye ve fotokopi odası, 1 spor odası ve salonu, 2 egzersiz odası (bay, bayan) bulunmaktadır.

Vizyon Ülkemiz ve dünya geleceğinin inşasına katkı sağlayan örnek, öncü, lider bir okul olmaktır.

Misyon Milli kültür ve evrensel değerler ışığında dinini öğrenen, öğrendiklerini hayata geçiren; akılcı ve bilimsel düşünen gençler yetiştirmektir.
 • Öğretmen :224
 • Öğrenci :2950
 • Derslik :129
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :6
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1Kantin :0Revir:0
 • Saatler 07.45-15.10
Adres

Silahtar Caddesi, Bandırma Sokak, No4 Yenimahalle/Ankara

Telefon

0 (312) 2131879

Fax

0 (312) 213 00 53

web

http://tevfikileriihl.meb.k12.tr

Bu okula 71 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız