Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 (312) 2131879
0 (312) 213 00 53
Adres Silahtar Caddesi, Bandırma Sokak, No4 Yenimahalle/Ankara
MEB logo Ankara / Yenimahalle
Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://tevfikileriihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 429.0039
Yüzdelik Dilimi 7.50
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 429.0039 7.5000
2018 Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 353.8757 8.2500
2017 Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
472.4805 10.6400

1994'te, eski Eğitim Bakanlarından Tevfik İleri'nin adını alarak Tevfik İleri İmam-Hatip Lisesi ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi olan okulumuz; son alınan kararla da Tevfik İleri Anadolu İmam-Hatip Lisesi adını almıştır. Okulumuz, 2012-2013 öğretim yılından başlayarak yapılanma sürecine girmiş ve binalarımız kademeli olarak yıkılarak yeniden inşa edilmiştir. 2013 yılı Şubat ayından itibaren üç farklı okulda (Alparslan Orta Okulu, Çiftlik Anadolu Lisesi ve GAMEM'de) devam edilen eğitim-öğretim faaliyetlerimize 2013-2014 eğitim öğretim yılı Kasım ayından itibaren yeni binamızda devam edilmektedir.

1951 yıllında Ankara Müftülüğü binasının bodrum katında başlayan eğitim-öğretim serüvenimiz bugün, fiziki ortamları öğrenci ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş, alt yapısı tamamlanmış ve Selçuklu mimarisiyle göz kamaştıran, içinde kitap sayısı on binleri aşan geniş iki kütüphanesi, donanımlı laboratuarları, açık ve kapalı spor alanları, konferans ve tiyatro salonu, kapalı otoparkı, 250 kişilik pansiyonu bulunan kampusumuzda devam etmektedir.

Teknoloji ile tecrübeyi birleştirmiş öğretmen kadrosu, donanımlı sınıfları, öğrenci ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş fiziki yapısı ve üniversite sınavlarındaki başarısı ile okulumuz sadece Ankara'nın değil Türkiyenin marka okullarından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Nitekim okulumuz, birinci beş yıllık stratejik planlama sürecinde "Beyaz Bayrak" ve "Eğitimde Kalite Yönetimi Sistemi (EKYS)" ödülleriyle taltif ve takdir edilmiştir. 2014 yılı Eylül ayında Meclisin aldığı kararla da "Proje Okulu" olmuştur.

Köklü geçmişinden aldığı güç ve geleceği kucaklayan eğitim vizyonu ile milli kültür ve evrensel değerler ışığında dinini bilen gençler yetiştirmeyi hedefleyen okulumuz, adını taşıdığı merhum Tevfik İlerinin misyonunu, onurla ve kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 70%
 • 2014-2015 77%
Okulumuzdaki Mevcut Hizmet Birimleri Yeni binamızda 1 Müdür Odası, 1 Müdür Başyardımcısı Odası, 9 Müdür Yardımcısı Odası, 4 Öğretmenler Odası, 8 Rehberlik Odası, 250 Kişilik Erkek Öğrenci Pansiyonu, 2 Hizmetli Odası, 2 Memur Odası, 2 Toplantı Odası, 96 derslik, 2 Fizik, 2 Kimya, 1 Biyoloji Laboratuarı, 1 Fen Bilgisi Laboratuarı, 2 BT Laboratuarı, 2 Kütüphane, 2 Konferans Salonu, 1 Sinema Salonu, 1 Revir, 2 Öğrenci Destek Odası, 1Veli Görüşme Odası, 1 Okul Aile Birliği Odası, 1 Okul Servis Birimi, 6 Meslekî Uygulama Mescidi(kız ve erkek için), 1 Satranç Odası, 2 Kantin-Kafeterya, 1 kırtasiye ve fotokopi odası, 1 spor odası ve salonu, 2 egzersiz odası (bay, bayan) bulunmaktadır.

Vizyon Ülkemiz ve dünya geleceğinin inşasına katkı sağlayan örnek, öncü, lider bir okul olmaktır.

Misyon Milli kültür ve evrensel değerler ışığında dinini öğrenen, öğrendiklerini hayata geçiren; akılcı ve bilimsel düşünen gençler yetiştirmektir.
 • Öğretmen :224
 • Öğrenci :2950
 • Derslik :129
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :6
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1Kantin :0Revir:0
 • Saatler 07.45-15.10

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 (312) 2131879
Okulun Faxı: 0 (312) 213 00 53
Okulun Adresi: Silahtar Caddesi, Bandırma Sokak, No4 Yenimahalle/Ankara

Bu okula 54 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ankara Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 352.3986 25.40
Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 429.0039 7.50
Muhammed Hamdi Yazır Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 244.8169 70.46
Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 341.9463 28.87
Çubuk Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lises Merkezi Sınav 395.3897 13.86

Önemli: Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+