Akdeniz Anadolu Lisesi

Antalya / Konyaaltı

Akdeniz Anadolu Lisesi
 • Akdeniz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Antalya
Başarı Puanı (OBP) 68.0836
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akdeniz Anadolu Lisesi Antalya ili Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akdeniz Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Akdeniz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Akdeniz Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2005-2006 eğitim-öğretim yılında 118 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.

Proje olarak 16 derslik ile hizmete başlayan Akdeniz Lisesi ihtiyaçtan dolayı gerekli onayları da alarak bu sayıyı 28 dersliğe çıkarmıştır. Okulumuzda 28 adet derslik, 38 şube, her türlü donanıma sahip fizik-kimya-biyoloji, bilgisayar laboratuvarlarında eğitim ve öğretime devam edilmektedir. 110 kişilik konferans salonu toplu eğitim etkinliklerinde öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. 2008-2009 yılında velilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla yeniden yapılandırılan okul kütüphanesi, 1820 kitap ve internet erişimiyle gün boyunca öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetindedir. Kendini sürekli geliştirmeyi ilke edinen 67 öğretmen ve 5 idareci ile çağdaş eğitim donanımlarına sahip ders dışı zamanlarda da çalışmalarını sürdürmekte ve öğrencilerimize her an rehberlik edebilmekte, eğitimlerini sürdürmektedir.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuzdan şu ana kadar 1618 öğrenci mezun olmuştur. Mezun verdiği ilk yılda üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı %48 olan okulumuz bu başarıyı daha da ileriye götürmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Okulumuzda yapılan iyileştirme çabalarıyla fiziksel eksiklikler büyük ölçüde giderilmiştir. Şimdi ise; eğitim ortamını ve kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmekte, öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda yer aldığı, katılımcı bir yönetim modeline geçiş hedeflenmektedir. Öğretmenlere ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyeti ile okulun "ÖĞRENEN ORGANİZASYON" olması amaçlanmaktadır.

Vizyon Sürekli gelişen ülke ve dünya koşullarının gerektirdiği bilgi donanımına sahip milletimizin ve insanlığın temel değerlerini benimseyip yüceltecek erdemli insanlar yetiştirmek.

MİSYON Öğrencilerimize, globalleşen dünyada; bireyler, toplumlar ve devletlerarasındaki rekabette, en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları; milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini kazanabilecekleri yükseköğretime hazırlamak

2015-2016 Eğitim- Öğretim yılında da okulumuz, Akdeniz Anadolu Lisesi olarak tekli eğitim yapmaya devam etmektektedir. Okulumuzda;
 • o 27 adet Derslik
 • o 1 adet Müzik Dersliği
 • o 1 adet Resim Dersliği
 • o 1 adet Biyoloji Laboratuvarı
 • o 1 adet Fizik Laboratuvarı
 • o 1 adet Kimya Laboratuvarı
 • o 1 adet Bilgisayar Laboratuvarı
 • o 1 adet Kütüphane
 • o 1 adet Rehberlik Odası
 • o 1 adet Çok Amaçlı Salon
 • o 1 adet Öğretmenler Odası
 • o 1 adet müdür Odası
 • o 2 adet Müdür Yardımcısı odası
 • o 1 adet hizmetli odası
 • o 1 adet Etüt Odası
 • o 1 adet memur odası
 • o 1 adet Okul Aile Birliği odası bulunmaktadır.

Üniversite yerleşme oranları 2012 yılında %52.14, 2013 yılında %55.04, 2014 yılında % 58.36'dır.

2016 yılı LYS yerleştirme yüzdesi: %58,36 okul

Akdeniz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akdeniz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Toros Mah. 819.sok. No1 Konyaaltı/ANTALYA

Tel: 02422288880

Fax: 02422289757

web: http://akdenizanadolulisesi.meb.k12.tr

Akdeniz Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 15

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Iraz-Düriye Duran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kumluca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akdeniz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Akdeniz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://akdenizanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akdeniz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akdeniz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akdeniz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akdeniz Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız