Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi

Antalya / Kepez

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi
 • Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Antalya
İlçesi Kepez
Başarı Puanı (OBP) 90.7379
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi Antalya ili Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz hayırseverimiz Nevzat Saygan Beyefendi tarafından 20 Derslikli olarak yaptırılarak 2008/2009 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Vizyon Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak, hizmetin yürütüldüğü çevrede eğitim,bilim ve kültür merkezi olmak. Tüm çalışanların; eğitim ve öğretimin kalitesini ve verimliliğini artırmak için sürekli gelişime katkı sağladığı ve öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği bir okul ortamında; Yönetim bilimini verimli ve etkili kullanan yöneticiler, alanları ile ilgili konularda kendilerini en üst düzeyde yetiştirmiş ve geliştirmekte olan öğretmenler, sürekli başarıyı hedef alan öğrenciler, kısacası Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesinde öğrenci olmaktan, çalışmaktan, ona ve topluma hizmet etmekten gurur duyan çalışanlar olmak.

Misyon Çağın gerekleriyle donanmış,özgür düşünen,üreten,kendine güvenen, kendisi ve toplumla barışık, milli ve evrensel değerleri benimsemiş,bilgiyi üreten ve yöneten,yetenekli bireyler yetiştirmek.Okulumuz için belirlenmiş eğitim-öğretim programını,çevre faktörlerini de dikkate alarak,etkili ve verimli bir şekilde uygulamak,öğrencilerin kabiliyet ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak,onların sosyal,kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini arttırmak.
 • Öğretmen :41
 • Öğrenci :0637
 • Derslik :020
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:15 / 15:25
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 92
 • 2014-2015 121
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %76
 • 2014-2015 %80

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Mahalle Seyhan Caddesi 2446 Sok. KEPEZ/ANTALYA

Tel: 0(242) 326 26 25

Fax: 0242 326 28 98

web: http://saygan.meb.k12.tr

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Iraz-Düriye Duran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kumluca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://saygan.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız