Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi

Zonguldak / Çaycuma

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
 • Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.1281
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Zonguldak ili Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.1281".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.1281
2020
90.8516
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının 11.08.1992 gün ve Orta Öğretim Genel Müdürlüğü 230 E.Ö.Ö.İ.İş Fen 92/16441 sayılı makam onayları ile ?Çaycuma Anadolu Lisesi? adıyla açılmış ve 1992-1993 öğretim yılı başından itibaren hazırlık sınıfından başlamak üzere Çaycuma Anadolu Ticaret Meslek Lisesi?nin alt katında (geçici binada) 01.09.1994 tarihine kadar eğitim ve öğretim yaptıktan sonra 01.09.1994 tarihinden itibaren Yurtbay Eğitim Vakfı tarafından yapılan ve hala mülkiyeti Vakfa ait olan (Milli Eğitim Bakanlığı'nın tip projelerinden olan 9798/A1-Y) binada eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

Okulumuzun adı 1993 yılında, Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kuruluna 25.05.1993 gün ve 5 numaralı (Valilik Makamınca 28.05.1998 tarihinde onaylanan) kararı ile "Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi? olarak değiştirilmiştir

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
 • Zonguldak
  İl
 • Çaycuma
  İlçe
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
 • Zonguldak
  İl
 • Çaycuma
  İlçe
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi
 • Zonguldak
  İl
 • Çaycuma
  İlçe

Adres: Yeni Mahalle Oktay Olcay Yurtbay Cad. 67900 Çaycuma/Zonguldak

Tel: 03726150267

Fax: 03726157840

web: http://oktayolcayyurtbay.meb.k12.tr

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[KAZANAN]

91 ortalaması var çok başarılı

2021-01-20 16:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Atatürk Anadolu Lisesi Zonguldak Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mehmet Ali Ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Oktay Ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Erdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://oktayolcayyurtbay.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız