Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03726150267
03726157840
Adres Yeni Mahalle Oktay Olcay Yurtbay Cad. 67900 Çaycuma/Zonguldak
MEB logo Zonguldak / Çaycuma
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi

http://oktayolcayyurtbay.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Zonguldak ili Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Taban Puanı 430.7381 -
2016 Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Taban Puanı
411.1145 17.7000

Okulumuzun adı 1993 yılında, "Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

VİZYON Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesini yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve Yurtbay Eğitim Vakfı ile birlikte; milli değerlerine ve kültürüne sahip çıkabilen, çağdaş bilgilerle donanımlı, bilimsel düşünebilen, doğayı ve yaşadığı çevreyi ülkesini seven koruyan, ülkesindeki ve dünyadaki gelişmeleri izleyen, yorumlayan, sorgulayan, teknolojik gelişmelere ayak uyduran, yaşam boyu öğrendiklerini davranışa dönüştüren, yabancı dili çok iyi kullanabilen gençler yetiştiren; sosyal, kültürel ve sportif açıdan öğrencilerini geliştiren; ülkemizin en iyi üniversitelerine öğrenci hazırlayan güçlü bir eğitim ve öğretim kurumu haline getirmektir.

  Üniversite Yerleştirme Başarı Oranı ( % )
 1. 2012 Üniversite Yerleştirme Başarı Oranı %75
 2. 2013 Üniversite Yerleştirme Başarı Oranı %60
 3. 2014 Üniversite Yerleştirme Başarı Oranı %67
MİSYON Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Cumhuriyet'in temel niteliklerine inanan ve koruyan, ülkesine bağlılık duygusu gelişmiş, sorumluluk sahibi, hümanist, milli değerlerine bağlı, çağdaş, dürüst ve laik gençler yetiştirmek ve onları dünyanın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireyler olarak hayata hazırlamaktır.
 • Öğretmen Sayısı : 27
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 408
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:50
 • Derslik Sayısı : 15
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE İKİNCİ YABANCI DİL ALMANCA
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : YOK
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezinde
 • Ulaşım : Karayolu, Demiryolu ve Havayolu ulaşımı mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Filyos Vadisi´nin doğu ve batısında yer alan ilçemiz, Zonguldak ilinin doğusunda bulunmaktadır. Kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Bartın ili, güneyinde Devrek ilçesi ile çevrilidir. İlçemizin genel yüzölçümü 490 Km2 olup, merkez yüzölçümü 9.1 Km2 'dir. 2000 yılı genel nüfus sayımına göre ilçe merkezinin nüfusu 18.756 kişi olup, köylerle birlikte 115.320 kişidir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir; yazları fazla sıcak değildir, kış ayları ise ılık ve yağışlıdır.
 1. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 2. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03726150267
Okulun Faxı: 03726157840
Okulun Adresi: Yeni Mahalle Oktay Olcay Yurtbay Cad. 67900 Çaycuma/Zonguldak

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Zonguldak Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi yorumları, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi nerede?, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi formaları, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi adresi, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi başarıları, Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Zonguldak, Çaycuma Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi

google+ google+ google+