Bucak Anadolu Lisesi

Burdur / Bucak

Bucak Anadolu Lisesi
 • Bucak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Burdur
Başarı Puanı (OBP) -
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bucak Anadolu Lisesi Burdur ili Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bucak Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bucak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bucak Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bucak Anadolu Lisesi 29 Temmuz 1993 tarihinde resmen açıldı. Bölgenin yabancı dil eğitimi yapacak olan ilk okulu olması sebebiyle dikkatleri de üzerine toplayan Bucak

Anadolu Lisesi kendi binası inşaat halinde iken bütün eksikliklerine ve sıkıntılara rağmen 3 şube ve 108 öğrenciyle eğitim-öğretime başladı.

Okulumuz M.E.B. Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı bir kısım derslerin öğretimini yabancı dille yapan Anadolu Lisesi statüsündedir. Öğretim süresi dört yıldır. Okulumuzda tam gün eğitim verilmektedir.

İlk mezunlarını 1999-2000 eğitim-öğretim yılında veren okulumuz 2000 yılı ÖSS de çok büyük bir başarı elde etmiştir.

 1. 2000 ÖSS de 69 öğrencimizden 52 si üniversiteye yerleşmiştir.
 2. 2001 ÖSS de 49 öğrencimizden 34 ü üniversiteye yerleşmiştir.
 3. 2002 ÖSS de 105 öğrencimizden 66 sı üniversiteye yerleşmiştir.
 4. 2003 ÖSS de 104 öğrencimizden 50 si üniversiteye yerleşmiştir.
 5. 2004 ÖSS de 140 öğrencimizden 79 u üniversiteye yerleşmiştir.
 6. 2005 ÖSS de 55 öğrencimizden 39 u üniversiteye yerleşmiştir.
 7. 2006 ÖSS de 91 öğrencimizden 70 i üniversiteye yerleşmiştir.
 8. 2007 ÖSS de 83 öğrencimizden 38 i üniversiteye yerleşmiştir
 9. 2008 ÖSS de 82 öğrencimizden 49 u üniversiteye yerleşmiştir
 10. 2009 ÖSS de 102 öğrencimizden 92 si üniversiteye yerleşmiştir
 11. 2010 ÖSS de 91 öğrencimizden 62 si üniversiteye yerleşmiştir
 12. 2011 ÖSS de 92 öğrencimizden 72 si üniversiteye yerleşmiştir
 13. 2012 ÖSS de 96 öğrencimizden 83 ü üniversiteye yerleşmiştir
 14. 2013 ÖSS de 86 öğrencimizden 70 i üniversiteye yerleşmiştir
 15. 2014 ÖSS de 91 öğrencimizden 72 si üniversiteye yerleşmiştir.
 16. 2015 ÖSS de 100 öğrencimizden 76 sı üniversiteye yerleşmiştir.
Okulumuzda öğrencilerimizin daha başarılı olabilmeleri için her türlü çalışmalar özveriyle yapılmaktadır. Bol miktarda ve sık sık deneme sınavları uygulanmaktadır.

2015-2016 Öğretim yılında 406 öğrencinin öğrenim gördüğü okulumuzda birer adet Fizik, Kimya-Biyoloji ve Bilgisayar Laboratuvarı, bir adet rehberlik ser- visi odası, bir adet Resim Atölyesi, zengin ve sürekli faal olan bir kütüphane, her türlü spor faaliyetinin yapılabildiği bağımsız bir spor salonu, halkımızın da yararlandığı halı saha ve 16 derslik bulunmaktadır.Ayrıca projeli bir okul bahçesi, öğrencilerin ve öğretmenlerin her an istifadesine sunulan fotokopi, baskı makinesi, sineskop, projeksiyon makinası, Her bölümde akıllı tahta ve bilgisayar gibi teknik donanımı; misafir odası ve konferans salonları mevcuttur. Ayrıca okul bahçemizde Türk Tarihi ve Kültür Köşesi oluşturulmuştur.

27 öğretmenin kadrolu olarak görev yaptığı okulda bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir memur ve iki hizmetli görev yapmaktadır. Eğitim-öğretime kendi binasında devam etmektedir

Vizyon Türk milli eğitiminin amaçları ışığında; Bilim ve teknolojinin farkında olan,değişime ve gelişime açık,öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,en az bir yabancı dili çok iyi bilen,yüksek moral değerlere sahip,değerlerini yaşa yan ve yaşatan,Farklılıkları zenginlik kabul eden,özgüvenini kazanmış,hoşgörü sahibi,araştırmacı,katılımcı,sorgulayıcı, etkili ve nitelikli,çağdaş,demokratik,dürüst,bireyler,yetiştirmektir Biz istiyoruz ki... Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Her veli,öğrencisine okulumuzda öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin Okulumuzda hem öğretmenler, hem de öğrenenler birbirlerinin öğ renmesine yardımcı olmanın önemine inansın. Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsunlar. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirme de endişeleri olmasın.

Misyon Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmeleri ni,bilgili,becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanısıra,işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın,bi reyler olmalarını, sağlamaktır. Bu amaçla Okul Gelişim Yönetimi ekibi, yönetici ve öğretmenleri olarak üzerimize düşen görevi özveriyle yapmaya çalışırız.Öğrencilerimizin yetenek ve birikimlerinden de yararlanırız.
 • Öğretmen :29
 • Öğrenci :404
 • Derslik :16
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:15-16:05
2014-2015 Üniversite Yerleştirme Sonuçları: 2 Tıp, 6 Hukuk, 4 FTR, 3 Mimarlık,2 PDR,1Eczacılık,10 Mühendislik

Bucak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bucak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Konak Mah. Bucak / Burdur

Tel: 2483251744

Fax: 2483256869

web: http://bucakanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bucak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bucak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bucakanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bucak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bucak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bucak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bucak Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız