Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02483253735
02483256997
Adres Yeni Mahalle Fatih Caddesi No 63 15300 Bucak / BURDUR
MEB logo Burdur / Bucak
Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi

http://atfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı 388.4357
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Burdur ili Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Taban Puanı 388.4357 -
2017 Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Taban Puanı 483.8829 4.2200
2016 Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Taban Puanı
476.7814 2.9900

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi 1996 yılında, eğitim sevdalısı hayırsever işadamı Adem TOLUNAY tarafından 4600 m² arsaya her katı 440 m² olan zemin + üç kat şeklinde 12 derslik olarak inşa edilmiştir. 2009-2010 Yılında okulumuz depreme karşı güçlendirilmiştir.

Öğrencilerimiz yenilenen Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuarlarında öğrendiklerini deneylerle pekiştirir. Kütüphane ve bilgisayar laboratuarında ihtiyaç duyulan her türlü bilgiye ulaşma imkanına da sahiptirler.

Toplam öğrenci mevcudu 254 olan okulumuzda dört sınıf ve her sınıf ikişer şube iken 2010-2011 öğretim yılından itibaren üçer şube olarak devam edecektir. Yabancı dili İngilizcedir.

Pansiyonumuz tamamlanmış olup 2010-2011 öğretim yılından itibaren kız-erkek yatılı olarak hizmet vermektedir.

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Okulumuz deneyimli ve başarılı kadrosuyla kaliteli bir eğitim vermeye devam etmektedir.

VİZYON Türk Milli Eğitiminin Amaçları doğrultusunda öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden bir anlayışla öğrencilerini; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, çağın gerektirdiği bilimle donanmış, hakkını savunan, görev ve sorumluluk bilincine sahip, içinde bulunduğu toplumla barışık, özgürlükten yana, mutlu ve erdemli bireyler yetiştirmeyi gaye edinir.

MİSYON Adem Tolunay Fen Lisesi, kurumsal yapısı gereği öğrencilerini, ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak Toplam Kalite Yönetim Sisteminin gerekleri doğrultusunda sürekli iyileştirerek, daha çok Fen Bilimleri alanında her zaman ülkemizin en iyi üniversitelerinde en nitelikli eğitimi almaları yönünde hazırlar.

BAŞARI DURUMU

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi
 • Öğretmen :27
 • Öğrenci :327
 • Derslik :12
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Karma
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8:20 - 16:30
 • Yabancı Dil ingilizce Almanca
 • Pansiyon Bilgileri 190 KONTENJAN 112 KIZ KONTENJANI 80 ERKEK KONTENJANI
 • Ulaşım Otogardan şehiriçi minibüsleri veya şehiriçi taksi ile ulaşım sağlanır. Otogardan Burdur ve yakın il ve çevre ilçelerine ulaşım sağlanmakla birlikte tüm noktalara ulaşım imkanı bulunmaktadır. Okulumuz öğrenci servisi bulunmamaktadır.
 • Servis Bilgisi Servisimiz bulunmamaktadır.
 • Yerleşim Yeri Antalya Burdur Karayolundan şehir merkezine (doğu yönüne) dönülür. Emniyet Müdürlüğüne 150 metre mesafededir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl merkezine 43 Km, ilçe merkezine ise 2 km uzaklıktadır.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 60 Mezun - 38 yerleştirme
 • 2014-2015 63 Mezun - 37 yerleştirme
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 % 63
 • 2014-2015 % 67
Sportif Etkinlikler Lisanslı Sporcu Sayısı: 83 Branş Sayısı:15 Toplamda: 35 il derecesi, 9 ilçe derecesi. Genel Toplam: 44 derece 2016 verilerine göre öğrencilerimiz, Masa tenisi, Oryantiring, Bocce, Voleybol, Badminton, Taekwondo da İl Birinciliği, Genç Kız Voleybol, Genç Kız Kros, Genç Erkek Kros, Genç Erkek Satranç, Genç Kız Satranç ta İlçe Birincisi olmuşlardır. Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'nin başarılarını, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02483253735
Okulun Faxı: 02483256997
Okulun Adresi: Yeni Mahalle Fatih Caddesi No 63 15300 Bucak / BURDUR

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Burdur Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi taban puanı 2019 , Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi yorumları, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi nerede?, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi üniversite başarısı, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi formaları, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi adresi, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi başarıları, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Burdur, Bucak Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi

google+ google+ google+