Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi

Ankara / Yenimahalle

Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi
 • Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 43.6383
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yakacık Lisesi, Maliye hazinesi üzerine 07.07.05 tarihinde yapılmaya başlanmış ve 15.02.2007 tarihinde geçici kabulü yapılarak bina bitirilmiştir. 08.08.2007 ve 247 sayılı belge ile yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. 
Tapusu Yenimahalle 1.Bölge Yakacık köyü imarına kayıtlı olup 43983 ada, 1 numaralı parsele kayıtlıdır. No 137. Yüzölçümü 1 hektar 983 metrekaredir. Yapı inşaat alanı 6560 m²´dir.
Okulumuz MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 20.04.2007 tarih ve 4387 sayılı Makam Oluruyla resmen açılmış; 2007- 2008 öğretim yılında 80 öğrenci ile 17 Eylül 2007 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır.
Okulumuz 03 Mayıs 2012 tarih 11248 sayılı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün Bakan onay yazısı ile "Anadolu Lisesi" statüsüne dönüştürüldü.       
Okulda 26 derslik; fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, bir 15 + 1 Bilgisayar BT sınıfı, müzik sınıfı, resim atölyesi, kütüphane-çok amaçlı salonu, konferans salonu, toplantı salonu, revir ve kantini mevcuttur.
VİZYON
Eğitimde ve öğretimde Yenimahalle´nin model okulu olmak.
MİSYON
Kendisi ve toplumla barışık, sorumluluk almasını bilen ve ahlaklı bireyler yetiştirmek.
BAŞARILAR
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yakacık Mahallesi 3605.Sokak No 20 Yenimahalle ANKARA

Tel: 0 312 396 87 66

Fax: 0 312 396 70 59

web: http://yakacikanadolulisesi.meb.k12.tr

Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yakacikanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yakacık Şehit Tugay Can Kızılırmak Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız