Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi

Ankara / Yenimahalle

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi
 • Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 33
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 91.0594
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, 1979-1980 Eğitim -Öğretim yılında lise olarak eğitim öğretime başlamıştır. O zamanki ismi Güven Lisesi'dir. 1986-1987 Eğitim- Öğretim yılında adının bulunduğu caddenin ismini alarak Yahya Kemal Beyatlı Lisesi olmuştur. O yıllarda bünyesinde ortaokul da bulunduran okulumuz 1997-1998 yılında eğitim öğretime sadece lise olarak eğitim vermeye devam etmiştir. Yine 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında okulumuz Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmüştür.

1980' li yıllarda Anadolu Liselerinin yaygın olmadığı dönemlerde Yahya Kemal Beyatlı Lisesi, Ankara'nın sayılı kurumsallaşmış okulları arasında yerini almıştır. Özellikle atletizmde defalarca Türkiye şampiyonu olmuş ve dünyada adından söz ettiren sporcular yetiştirmiştir. Özellikle bünyesinde ortaokul bulunduğu yıllarda liseye gelecek öğrencileri de ortaokul bünyesinde kendi öğretmen kadrosuyla hazırlayarak sayısız öğrencimizi Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleştirmiştir.

VİZYON İnsani değerleri benimseyen, Ulusal değerlerimize sahip çıkan, Nitelikli vatandaş yetiştiren, Yüksek öğretime öğrenci taşıyan, Çağın eğitim kurumu Olmaktır.

MİSYON Demokratik yaşamı özümseyen, Bilgiye ulaşan, Üreten ve geliştiren, Kararlarını akıl gücü ile veren, Çağdaş gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2015 Başarı Durumu: 2014-2015 eğitim öğretim yılında okulumuzdan 107 öğrencimiz mezun olmuştur. Öğrencilerimizin 96´ sı ünirversite tercihleri yapmış, 76 öğrencimiz devlet üniversitelerimizin tıp, hukuk, eczacılık, mühendislik, iktisat, işletme vb. bölümlerine yerleşmişlerdir. Başarı oranımız % 79.5 ´tir. 2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
başarı

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Işınlar Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi No 22 Yenimahalle / ANKARA

Tel: 0 312 315 37 28

Fax: 0 312 344 34 24 129

web: http://ykbanadolulisesi.meb.k12.tr

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ile ilgili 33 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ykbanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız